خودرو آنلاین

خودرو آنلاین
خودرو آنلاین
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

پاک کننده قابلمه
کف بیشتر قابلمه ها سیاه می ش و ند. نوشابه کف آن بریزید و برای مدتی بگذارید بماند. سپس، قابلمه را به طور معمول ی بشویید، می بینید که نوشابه باعث از بین رفته لکه های سیاه کف آن شده است.
پاک کننده زنگ زدگی
فلزهایی که زنگ زده اند را به مدت یک شب درون نوشابه بگذارید تاخیس بخورد و صبح آن را تمیز کنید. زنگارهای موجود از آن جدا و به راحتی پاک می شوند.
پاک کننده دستشویی
به مایع پاک کننده دستشویی خود نوشابه نیز اضافه کنید. این کار روند تمیز شدن آن را سرعت می بخشد.
پاک کننده شیشه
به جای استفاده از مایع شیشه پاک کن، یک بار نیز نوشابه را امتحان کنید. آن را روی شیشه بریزد و با دستمال پاک کنید. نوشابه باعث از بینرفتن چربی و آلودگی می شود.
پاک کننده لکه لباس
نوشابه را درست روی لکه لباس بریزید و اجازه دهید خیس بخورد. رنگ لکه در نتیجه رنگ نوشابه، از بین می رود. و بعد از انداختن لباس داخل ماشین لباسشویی، به کلی تمیز خواهد شد.
یخ زدای شیشه جلوی اتومبیل
از این پس دیگر نیاز نیست در صبح های زمستان که شیشه جلوی اتومبیل شما در اثر سرما یخ زده است، زمان و انرژی زیادی برای از بین بردن یخ شیشه صرف کنید. یک شیشه نوشابه را روی شیشه جلوی اتومبیل خالیکنید و بعد از دو تا سه دقیقه یخ ها آب و پاک کردن آنها آسان می شود.
تقویت چمن
هنگامی که نوشابه کربنات خودرا از دست می دهد، آن را روی کمپوست (مخلوط نباتات – کود آلی) بریزید تا میکروارگانیسم ها از بین بروند و کمپوست شما به یک کود قوی تبدیل شود. به این ترتیب، می توانید از آن برای تقویت چمن و باغچه خود استفاده کنید. البته فقط یک قوطی در هر هفته اضافه کنید.
مسکن معده
کوکاکولا pH معده را تنظیم می کند و به طور موقت باعث تسکین سوزش معده و دردهای سوءهاضمه میشود.
کاهش دهنده درد
نوشابه برای کاهش دردهای حاصل از نیش زنبور و پشه بسیار موثر است. حتی برای آرام کردن درد ناشی از نیش ستاره دریایی نیز کارساز است.
درمان سکسکه
برای از بین بردن سریع سکسکه، نوشابه غرغره کنید.
پاک کننده آدامس از روی مو
قسمتی از موهای خود که آدامس به آن چسبیده است را با نوشابه خیس کنید و چند دقیقه اجازه دهید بماند. با صبر و حوصله به آرامی آدامس را از مو جدا کنید.
کشتن حشرات
برای خلاص شدن از مورچه و سوسک حمام، نوشابه به آنها بپاشید. از آنجا که این نوشیدنی آنها را جذب می کند، آن را زیاد می خورند و اشباع می شوند و در نتیجه می میرند.
شل کردن پیچ
از آنجا که نوشابه زنگ زدگی فلزات را از بین می برد، می توان از آن برای شل کردن پیچ های زنگ زده که به سختی باز می شوند نیز استفاده کرد.
رهایی از بوی راسو
اگر راسویی به شما حمله کرد، برای خلاصی از بوی آن از روی بدن خود به سرعت حمام نوشابه بگیرید.


امتیاز : نتيجه : مجموع 17 امتياز توسط 6 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 20:19
توسط سینا | تعداد بازديد : 23 | لينك ثابت

سرزمینهای ناشناخته در کره زمین...


تحقیقات دانشمندان و زمینشناسان در بررسی کره زمین نشان میدهد که علیرغم ادعاهاى گذشته؛ هنوز مناطقی بر روی این کره خاکی وجود دارد که پای انسان به آنجا نرسیده است.
در واقع سرزمینهای کشف نشدهای که قبیلههای بدوی در آنجا زندگی میکنند و به دور از هیاهوی زندگی مدرن، مشغول کار و فعالیت هستند
براساس تحقیقات زمینشناسان و با استفاده از نرمافزار Google earth بیش از ۱۰۰ قبیله که حدود ۴۰هزار نفر میشوند در جاهایی از کره زمین زندگی میکنند که هنوز آن مکانها ناشناخته هستند و نامی از آنها روی نقشه جغرافیا وجود ندارد و مردمان این مناطق با دنیای بیرون خود ارتباطی برقرار نکرده و بیخبر از هرگونه پیشرفت و تکنولوژی به زندگی خود ادامه میدهند.آنچه میخوانید اطلاعاتی در مورد مناطق ناشناخته کرهزمین است که به هیچ عنوان اثری از آن در جغرافیای جهان نیست:
۱- کاسابولی: واقع در شمال هند با جنگلی مملو از درختان سر به فلک کشیده میباشد. این جنگل بر روی یک تپه واقع شده است. درختان بلوط، کاج و سرو این جنگل را پوشانده است. در این جنگل دورافتاده قبیلهای ۱۲۰۰ نفری زندگی میکنند که همچون انسانهای نخستین همه لوازم و ابزار خود را از استخوان حیوانات از جمله اسب وحشی تهیه میکنند.
۲- کیلانگ: واقع در شمالشرقی هند و مرز بین هند و تبت است. به تصور هندیها، در این منطقه کوهستانی کسی ساکن نبوده و این منطقه متعلق به خدایان است اما اخیرا با بررسی زمینشناسان، گروهی از مردم بدوی در این کوه زندگی میکنند که به جای لباس پوشیدن بدن خود را رنگ میکنند.
۳- کوفری واقع در شمال هند: منطقهای مملو از برف است و دارای کوهها و تپههایی است که برای اسکی بسیار مناسب میباشد. در این منطقه عدهای به صورت اسکیمو زندگی میکنند که با لباسهایی از پوست حیوانات و در خانههای برفی زندگی میکنند.
۴- بارو: شمالیترین منطقه آلاسکاست، در این منطقه حتی خاک هم یخ زده است. بارو در کنار ساحل اقیانوس منجمدشمالی واقع است. در این منطقه هیچ گیاهی نمیروید و سرما به ۶۰ تا ۷۰ درجه زیر صفر میرسد، اما قبیلهای مشتمل بر صد نفر در این منطقه پوشیده از یخ و برف زندگی میکنند که تاکنون جز خودشان انسانی دیگر را ندیدهاند.
۵- گرینلند: در این منطقه کوهی به نام گونیبورن وجود دارد که در بالاترین نقطه کوه که تصور نمیرود زندگی در آنجا جریان داشته باشد گروهی از انسانهای اسکیمو زندگی میکنند.
۶- ماری: منطقهای در قطبجنوب است که درجه هوای آنجا به قدری پایین است که محققان تاکنون تصور میکردند هیچ موجود زندهای در آنجا زندگی نمیکند، اما گروهی از انسانها هستند که به دور از تمدن امروزی در آنجا سکنی گزیدهاند.
۷- کینایور: منطقهای در کوههای مرتفع هیمالیاست. در این منطقه زیبا که مملو از درختان سوزنی، گلهای وحشی، ارکیده وحشی و نایاب میباشد، مردمانی از تیره تبتی و هندی زندگی میکنند. این منطقه بکر و دست نخورده تاکنون کشف نشده بود.
۸- بیابان قزاقستان: بیابانی به مساحت ۵۰ هزارکیلومتر مربع در جمهوری قزاقستان در نزدیکی دریای آرال واقع شده. این بیابان روی نقشه جغرافیا وجود ندارد و تنها توانستهاند از طریق Google earth یک تصویر ماهوارهای از آن دریافت کنند
۹- غار تیتان: در دربیشایر انگلیس است. این غار ۱۴۲ متر بلندی دارد و در اول ژانویه سال ۱۹۹۹ توسط یک غارنورد انگلیسی کشف شد. البته او و غارنوردان هنوز نتوانستهاند راهی برای رسیدن به اعماق این غار پیدا کنند.
۱۰- منطقه گرم: در جنگلهای پاراگوئه در آمریکای جنوبی منطقهای در حدود ۱۰۰ کیلومتر وجود دارد که در آن انسانهایی زندگی میکنند که تا قبل از سال ۲۰۰۴ میلادی هرگز کسی آنها را ندیده بود زمانیکه دانشمندان سعی در یافتن مکانهای جدید گیاهان و گونههای جانوری جدید در دل جنگلهای پاراگوئه کرده بودند به این گروه از انسانها برخورد کردند. این منطقه درست در قلب آمریکایجنوبی و در مرز برزیل واقع شده است. این منطقه بسیار گرم میباشد و همه انسانهای ساکن این منطقه، برهنه زندگی میکنند.
۱۱- گنگ خارپینسوم: مرتفعترین کوه با ۷ هزار و ۵۴۱ متر میباشد، بلندترین مکانی که دست انسان تاکنون به آن نرسیده و این منطقه در رتبه اول لیست مناطق ناشناخته قرار گرفته است. کوهنوردان زیادی سعی در فتح این کوه داشتند اما نتوانستند، از سویی دولت به منظور حفظ آداب و سنتهای محلی، فتح این قله را ممنوع کرده است
۱۲- کوه نیاینکن تانگا: از ۱۶۴ قله تشکیل شده و تاکنون پای هیچ انسانی به آنجا نرسیده است. ارتفاع این قلل ۶ هزار متر به بالاست. در شمال این کوه یک دریاچه به نام «سالت» قرار دارد و دریاچه دیگری به نام «تامکو» که بلندترین دریاچه در جهان میباشد و ارتفاعش از زمین ۴ کیلومتر و ۱۷۶ متر است، وجود دارد
۱۳- بیابان داناکیل: در شمال شرقی اتیوپی و در جنوب اریتره در محدوده جنوب دریای سرخ واقع شده است. این منطقه ۱۰۰ متر از سطح دریا پایینتر است و زمینهایش نمکی میباشد و هیچ گیاهی در آنجا نمیروید. اما با تحقیقات دانشمندان، مشخص شد که گروهی از مردم بدوی در آنجا ساکن هستند
۱۴- زاکاما: محلی در جنوب چاد قرار دارد. این منطقه ۳۰۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد که بخش کوچکی از آن ناشناخته مانده بود. در اینجا عدهای از مردم بدوی مشغول زندگی هستند.
۱۵- خاجیار: شمالیترین منطقه در مرز هند و کوههای هیمالیاست و همیشه مملو از برف میباشد. این منطقه بر روی یک تپه برفی با دمای ۵۰ درجه زیرصفر واقع است!
۱۶- قرهقوم: شنزاری سیاه در ترکمنستان که منطقهای بیابانی است، البته در جاهایی که گیاه روییده باشد و آب وجود داشته باشد روستاهای متعددی به چشم میخورد، اما در قسمت کویری که هیچ گیاهی وجود ندارد انسانهای بدوی زندگی میکنند که تاکنون از چشم همگان پنهان مانده بودند.
آنچه خواندید فهرستی از مکانهایی در زمین میباشد که پای انسان متمدن تاکنون به آن نرسیده است، در واقع پایان دنیا این مکانهاست!
بر اساس تحقیقات اخیر که در محله علمی «نیوساینتیست» به چاپ رسیده، نشان میدهد که درحال حاضر بیش از صد قبیله و در مجموع حدود ۴۰ هزار نفر آدم در مکانهایی زندگی میکنند که هنوز با بقیه دنیا تماس برقرار نکردهاند. تصاویر ماهوارهای نشان میدهد که در این مکانهای ناشناخته، بشر زندگی میکند.


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 20:12
توسط سینا | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت

اسامي مختلف عطرها براساس روغني كه در بكار رفته است.

به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران عطرها از 78 الی 95 درصد الكل طبیعی به علاوه اسانسهای روغنی ساخته میشوند. اینكه در هر عطری میزان اسانس روغنی بهكار رفته چقدر باشد، اسامی مختلفی به عطرها میدهد كه خوب است شما هم با آنها آشنا شوید تا موقع خرید انتخاب دقیقتری داشته باشید.

پرفیومها: پرفیومها بهترین و بادوامترین نوع رایحهها با 22درصد اسانس روغنی هستند.

ادو پرفیومها: بعد از پرفیومها، ادوپرفیومها قرار میگیرند. این گروه با داشتن 15 الی 22درصد روغنهای معطر رتبه دوم را بهدست میآورند.

ادوتویلتها: این دسته8 تا 15درصد اسانس روغنی دارند.

ادكلنها: كه برای مردان استفاده میشود تنها حدود 4درصد روغن دارند.

ادوفرشها: اما رقیقترین عطرها اصطلاحا ادوفرش نامیده میشوند كه 3درصد اسانس روغنی دارند و به كار آنهایی میآیند كه دلشان میخواهد عطرشان بسیار ضعیف و ملایم باشد. هرچقدر میزان اسانس روغنی یك عطر بیشتر باشد قیمتش هم بیشتر و ماندگاریاش زیادتر خواهد بود.برای همین با توجه به استفادهای كه از عطرتان میكنید یكی از دستههای بالا را انتخاب كنید. معمولا برای مهمانیها دسته اول و دوم گزینههای بسیار مناسبی هستند، بهخصوص آنهایی كه دوست ندارند عطرشان را به همراهشان ببرند و مجددا تجدیدش كنند. برای استفادههای روزمره و محیطهای كاری، از ادوتویلتها و ادوفرشها استفاده كنید كه رایحههای رقیق و ملایمی دارند. امروزه ادوپرفیومها و ادوتویلتها، بیشترین تولید خودشان را دارند. چون آدمهای امروزی بیشتر از هر چیزی خواستار ماندگاری هستند و هردو این موارد ماندگاری نسبتا بالایی دارند.


نگهداری عطر
بعد از استعمال عطر از محكم بسته شدن درش مطمئن شوید. شیشه عطرها را در جاهای گرم یا در معرض نور خورشید قرار ندهید. این كار باعث از بین رفتن بخش زیادی از بوی عطر و در عین حال تیره شدنش میشود. به همین خاطر است كه خیلی از تولیدكنندگان عطرها شیشههای تیره یا مات را برای عطرشان انتخاب میكنند.
سعی كنید عطری را انتخاب كنید كه انگار برای شما ساخته شده است، عطری كه با آن احساس راحتی كنید. به اینكه این عطر روی بدن فلان دوست یا آشنا خوش بوست اكتفا نكنید. عطرها را حتما باید روی بدن خودتان امتحان كنید. پوست هر كسی، میزان خشك یا چرب بودنش و حتی رایحه شخصی هر فردی با دیگران متفاوت است. وقتی برای خرید عطر به فروشگاهی میروید، آن عطر را روی بدنتان اسپری كنید و بگذارید 10 دقیقه بماند. معمولا بعد از 10دقیقه عطرها خودشان را نشان میدهند و میتوانید تشخیص بدهید برای شما مناسب هستند یا نه اما هستند عطرهایی كه در یك ساعت اول چندان دوست داشتنی بهنظر نمیرسند و تازه بعد از گذشت یك ساعت خودی نشان میدهند. سعی كنید برای خرید عطر اصلا و ابدا عجله نكنید. باور كنید آدم لباسی با پارچه زبر را راحتتر از عطر نامناسب تحمل میكند!


عطر ارزان قیمت هرگز!
دقت داشته باشید كه هیچ گرانی بیحكمت نیست! مسلما یك عطر ارزان قیمت نه چندان معروف نمیتواند جای برندهای معتبر سازنده عطر را بگیرد. در مورد عطرهای نامرغوب باید بدانید كه ممكن است كمی پس از استفاده بدبو شوند. برای همین اگر از این نوع عطرها دارید آنها را به هیچوجه روی لباستان اسپری نكنید. این كار باعث میشود بوی بد به خورد لباس برود و به سختی بتوانید از دستش خلاص شوید اما اگر روی مچ دستهایتان اسپری شده باشد با شستوشو به راحتی از بین خواهد رفت.
عطر را معمولا روی لباس اسپری نمیكنند، بهخصوص پرفیومها و ادوپرفیومها، چون میزان روغن آنها بالاست و روی لباس لكه میاندازد، ولی اگر خیلی دوست دارید لباستان هم بوی عطر بدهد، میتوانید عطر را روی لباسهای تیره و با فاصله اسپری كنید، آن هم در محلهایی كه به چشم نمیآیند، مثل زیر تای یقه لباس.

رایحههای اصلی
عطرها با اینكه خیلی متفاوت هستند اما در ساختشان معمولا از یكسری رایحههای اصلی استفاده میشود، رایحههایی مثل، عطر گلها، رایحههای شرقی، تركیب گل و رایحههای شرقی، چوب صندل و میوهها جزو اصلیترینها هستند. همچنین گیاهانی مثل بادیان رومی، گل سرخ، ترنج، هل، چوب سدار، اكالیپتوس، كندر، یاسمن، شمعدانی، زنبق، اسطوخودوس، لیمو، یاس بنفش، لی لی، ماگنولیا، خزه، بهار نارنج، پرتقال، زنبق زرد، نعنا، كاج، تمشك، رز، گل مریم و وانیل جزو موارد بسیار محبوب و پرطرفدار به حساب میآیند. نوع عطر این گیاهان و میوه هاست كه تعیین می كند عطر شما سرد است یا گرم.
شاید از خودتان بپرسید؛ چطور میشود عطری كه تركیبی از روغنهای معطر و الكل است ماندگار شود؟ در حالی كه الكل می پرد و روغنهای معطر هم ممكن است زیاد با دوام نباشند.

راز ماندگاری عطر با بخش دیگری از طبیعت تكمیل میشود: حیوانات! جالب است بدانید عطر را با كمك گرفتن از بعضی از حیوانات ماندگار میكنند. حیواناتی مثل آهو، با ایجاد مشك به دوام عطرها كمك میكنند. یعنی معمولا سازندگان عطرهای خوشبو مقداری مشك و عنبر هم به عطرشان اضافه میكنند تا این عطرها مدت زمان بیشتری رایحهشان را حفظ كنند و روی بدن بمانند.
معمولا میزان ماندگاری پرفیوم ها و ادوپرفیوم ها به همین خاطر بیشتر از سایز عطرهاست. بنابراین اگر میزان ماندگاری عطر برای تان مهم است به سراغ این دو دسته بروید.

نحوه درست استفاده كردن از عطر
خیلیها فكر میكنند همین كه عطر را روی بدن اسپری كنند، كار تمام است! اشتباه نكنید. عطر زدن آداب مخصوص بهخودش را دارد، البته اگر دلتان میخواهد ماندگاری عطرتان بیشتر شود و مرتبا مجبور به استفاده مجدد نباشید؛ عطر را روی قسمتهای نبضدار بدن اسپری كنید آن هم نه از فاصله خیلی نزدیك. عطری كه از فاصله نزدیك اسپری شود روی یك نقطه جمع میشود و احتمال اینكه بوی آن به تلخی بزند زیاد میشود. مچ دستها، گردن (در مواردی ممكن است باعث ایجاد حساسیت شود) و آرنجها محلهای اصلی اسپری شدن عطر هستند. دستتان را در فاصله 10 تا 15 سانتیمتری این نقاط بگیرید و به آرامی عطر را اسپری كنید. در مورد مچ دستان یك نكته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر، مچها را به هم نسایید؛ این كار باعث خراب شدن بوی عطرتان میشود.
بعضیها عطر را تنها روی گردنشان اسپری میكنند اما فقط به گردن اكتفا نكنید چون بخش زیادی از بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و كمرنگ میشود. مچ دستها برای تكمیل این پروژه عالی است!

یك راه جالب دیگر هم برای اینكه بوی خوشتان بیشتر شود وجود دارد، مقداری كمی از عطرتان را در هوا اسپری كنید و به سمتش بروید، این طوری عطر روی تمام بدنتان خواهد نشست. اگر عطرتان ماندگاری كمی دارد و برای مثال تا از خانه به مهمانی برسید پریده است یا كمرنگ شده، خوب است شیشه را به همراهتان داشته باشید و وقتی نزدیك مقصد مورد نظرتان شدید از عطرتان مجددا استفاده كنید. این كار عطر را تازهتر نگه میدارد.


تمام محصولات عطری
از تمام محصولات وابسته به عطرتان استفاده كنید.
اگر دقت كرده باشید بهخصوص عطرهایی كه توسط كمپانیهای معروف تولید میشوند معمولا داخل جعبههایی هستند كه سایر محصولات مثل لوسیون و ژل حمام یا دوش هم درون شان قرار گرفته است. برای اینكه همیشه بوی خوبتان به قوت نخستین لحظات استفاده از عطر باقی بماند میتوانید موقع استحمام از ژل دوش یا حمام این محصولات استفاده كنید. بعد از استحمام، لوسیون همان محصول یا اسپری را مورد استفاده قرار دهید. در نهایت هم ادوپرفیومتان را روی بدن اسپری كنید و مطمئن باشید كه این رایحه تا استحمام بعدی بهخوبی روی بدنتان باقی خواهد ماند. به خاطر داشته باشید برای استفاده از لوسیون خوب است كه از پاها شروع كنید. این طوری عطر لوسیون رو به بالا میرود و خیلی خوب روی بدن مینشیند.

عطر گرم، عطر سرد
معمولا بیشتر افراد تعریف ساده عطر گرم و سرد را میشناسند؛ میدانند عطرهایی كه در آنها رایحه شكلات یا چوب صندل یا ادویههای شرقی به كار رفته باشد عطرهای گرم به حساب میآیند و عطرهایی كه در آنها رایحه لیمو و نارنج یا هندوانه به كار رفته باشد عطرهای خنك هستند. برای فصلهای سرد باید از رایحههای گرم استفاده كرد و برای فصلهای گرم از رایحههای سرد.
حالا كه كمكم به بهار نزدیك میشویم، بد نیست به فكر عوض كردن عطرتان بیفتید. برای این فصل از رایحههای خنك استفاده كنید. بهتر است برای این فصل 2 عطر تهیه كنید؛ یكی برای استفاده روزمره و دیگری برای مهمانیها. عطرهای سنگین، مثل تولیدات برند دیور یا ورساچه را در مهمانیها استفاده كنید؛ این عطرها معمولا به تلخی یا شیرینی میزنند.
از آنجایی كه با ورود به فصل بهار روزهای گرم هم كمكم خودی نشان میدهند به سراغ عطرهایی با ماندگاری بالا بروید. بدن در فصول گرم سال، بیشتر عرق میكند و همین مسئله باعث از بین رفتن زود به زود بوی عطر میشود برخلاف زمستان كه عطرها برای خودشان حالا حالاها میمانند و جایی نمیروند!

عطر اصل
نسبت به خرید عطر اصل، حساس باشید. عطرها مستقیما با سیستم تنفسی شما سروكار دارند. اگر عطر شما نامرغوب باشد احتمال اینكه به بدنتان و حتی به محیطزیست صدمه بزند زیاد است. این روزها زیاد دیده میشود كه دستفروشها عطرهایی را با شكلی شبیه عطرهای اصل میفروشند و متاسفانه عدهای هم این عطرها را میخرند. سری به سایتهای فروش عطر مورد نظرتان بزنید. با یك جستوجوی ساده متوجه خواهید شد كه قیمت آن عطر حدود چقدر است. چطور ممكن است همان عطر را با یك دهم قیمت بفروشند و بگویند اصل هم هست؟ حتی اگر گفتند به خاطر نداشتن جعبه به قیمت پایین فروخته میشوند باور نكنید؛ این عطرها تقلبی هستند.

چگونه عطر تقلبی را تشخیص دهید؟
عطرهای تقلبی معمولا شیشههای نامرغوب و كدری دارند. چاپ روی شیشه و جعبه معمولا كمرنگ و با نمونه اصل آن متفاوت است و محتویات شیشه به طرز عجیبی غیرعادی بهنظر میآید(مثلا خیلی پر رنگ هستند).
اگر در اینترنت عكس نمونههای اصل را ببینید به راحتی میتوانید با نمونههایی كه فروشندهها به شما نشان میدهند مقایسه كنید و انتخاب درستی داشته باشید. اگر عطر شما تقلبی باشد میتواند علاوه بر پوست به ریهها نیز آسیب بزند. علائمی مثل خارش گلو و بینی، عطسه، آبریزش بینی و سرفه میتواند نشاندهنده مشكلدار بودن عطرتان باشد. از طرف دیگر افرادی كه آلرژی دارند یا به بیماریها و مشكلات تنفسی مثل آسم دچار هستند باید بسیار مراقب خودشان باشند.

۱- عطر را در نقاط نبض دار بدن استفاده كنید نقاطی كه جریان خون قوی و پوست گـرم تر از دیگر نقاط میبـاشد مانند مچ دست، پشت گوش، قـفسه سیـنـه، گـردن، پـشـت زانوها و داخل آرنجها.

۲- عطر را بصورت چند لایه استفاده كنید تا ماندگاری آن افزایش یابد.

۳- پس از ۴-۳ ساعت معمولا باید مجددا به خودتان عطر بزنید.

۴- عطر را در هوای روبروی خود اسپری كرده و از آن عبـور كـنـید. بـا ایـن كـار عـطـر بطور یكنواخت روی بدن شما مینشیند.

۵- هیچگاه عطر را مستقیما روی لباس خود بكار نبرید زیرا ممكن است ایجاد لك كند.

۶- زمان امتحان عطر هنگام خرید اجازه دهید حداقل عـطر بـمدت ۱۰ دقیقه روی پوست شما باقی بماند و زمانی كه بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمی خته مـیگردد ایجاد بوی متفاوتی خواهد كرد. با این كار انتخاب بهتری خواهید كرد همـچنین بیش از ۳ عطر را همزمان امتحان نكنید چون بینی شما دیگر قدرت تشخیص نخواهد داشت.


امتیاز : نتيجه : مجموع 17 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:41
توسط سینا | تعداد بازديد : 23 | لينك ثابت

حکم بازگو کردن رویاها در قرآن

رؤیا دیدن یکی از آیات و نشانه های الاهی۱ و دریچه ای به عالم غیب است. از یک دیدگاه خواب و رؤیا دیدن یکی از مهم ترین زمینه ها برای شناخت خویشتن است…

رؤیاهایی که انسان می بیند فی الجمله بازگو کننده جهان درون او هستند، بنابراین کسانی که به طور دائم دچار کابوس هستند نشانگر این است که در وضعیت روحی مناسبی نبوده و باید تغییری در زندگی خود ایجاد کنند همچنان که رؤیاهای خوب و بشارت دهنده نیز خبر از صفای درونی فرد می دهند.
بنابراین یکی از حکمت های مهمّی که خواب و رؤیا دیدن برای انسان دارد همان تأمل در عالم ضمیر ناخود آگاه است. علم تعبیر خواب در واقع چیزی جز تأمل فرد در عالم درون خود و تلاش برای فهم معانی مثالی عالم رؤیا نیست.
از نظر حکما رؤیا دیدن موهبتی الاهی است که از طریق آن انسان قادر است تا نیم نگاهی به جهان باطن و باطن جهان داشته باشد. اگر رؤیا به عنوان یک پدیده فطری وجود نداشت گفتار اولیا و انبیا در مورد عالم آخرت و جهان های غیبی به سختی برای انسان های عادی قابل فهم بود. حال آن که با تجربه رؤیا که مراتب و درجات گسترده ای را شامل می شود بسیاری از حقایق توحیدی و معارف غیبی هرچند در حدّی پائین تر، قابل درک و تجربه است.
از جمله می توان به شباهت بین رؤیا و تجربه مرگ اشاره کرد. طبق آیه قرآن خواب (منام)، تجربه کوتاه مدتی از مرگ و سیر اخروی است: «خداوند روح (نفس) انسان ها را به هنگام مرگ و نیز هنگامى که در خواب هستند قبض می کند، از این گروه آنها که فرمان مرگشان صادر شده می میرند و گروه دیگر باز فرستاده می شوند و به زندگى خود تا سرآمد معیّن ادامه مى‏دهند. در این امر نشانه‏هاى حکمت آموزى براى اهل تفکّر نهفته است».۲
طبق این آیه شریفه خداوند،- چه در حالت خواب و چه در واقعه مرگ – روح (نفس) را قبض (توفّی) می کند و تفاوت تنها در اجلی است که برای مرگ تعیین شده و در حالت خواب، روح دوباره به جسم فرستاده می شود.
همچنین این آیه نشان می دهد که اهل تفکر و تأمل با فکر کردن در مورد واقعه خواب و رؤیا به حقایق غیبی و حکمت های الاهی فراوانی دست می یابند.
بنابراین رؤیا دیدن همچون مرگ، یک خاصیت و ویژگی طبیعی است که در خلقت انسان قرار داده شده و از این دیدگاه، هم خواب و هم مرگ تجربه حیاتی برتر بوده و هرگز به معنای نزدیک شدن به نابودی و عدم نیست؛ هرچند خواب و مرگ هردو همراه با رخوت حواس ظاهری و جسمانی هستند (که البته در تجربه مرگ روح به کلی از بدن عنصری و مادی قطع علاقه می کند)، ولی این صرفاً به معنای ورود به سطح برتری از آگاهی است.
رؤیای صادقه
یکی از حکمت های الاهی که در رؤیا دیدن است مربوط به هدایت باطنی انسان ها است، از این نظر، رؤیا زمینه ای برای دریافت هدایت های الاهی محسوب می شود.
می دانیم که رؤیا مراتب و انواع مختلفی داشته و بخشی که از آن، که با عنوان رؤیای صادقه و صالحه تعبیر می شود، جنبه الاهی داشته و در قرآن و روایات نیز مورد تأیید و تأکید قرار گرفته است:
ابن عباس از پیامبر اسلام چنین نقل می کند: «آگاه باشید که از بشارت های نبوت چیزی باقی نمانده مگر رؤیای صالح که فرد مسلمان یا خود آن را می بیند و یا دیگران در مورد او می بینند».۳
در روایت دیگری می فرمایند: «رؤیای صادقه جزئی از هفتاد جزء نبوت است».۴
همچنین در تفسیر آیه : «لَهُمُ الْبُشْرى‏ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا…»؛۵ از پیامبر اسلام نقل شده است که فرمودند: «منظور از این آیه رؤیای صالحه است که مؤمن به واسطه آن بشارت داده می شود و جزئی از شصت و چهار جزء نبوت است، هرکس چنین رؤیائی دید آن را به فردی که دوستدار اوست بازگوکند، اما اگر رؤیایی غیر صالح (خواب بد) دید چنین رؤیایی از جانب شیطان است تا باعث غم و اندوه او شود پس سه بار بر سمت چپ خود بدمد (و با این کار فکر کردن در مورد خواب بد را از خود دور کند) و آن را به کسی نقل نکند»۶
ابن عباس از پیامبر اسلام چنین نقل می کند: «آگاه باشید که از بشارت های نبوت چیزی باقی نمانده مگر رؤیای صالح که فرد مسلمان یا خود آن را می بیند و یا دیگران در مورد او می بینند»
بازگو کردن رؤیاها
از لحاظ بازگو کردن و افشا کردن رؤیاها می توان آنها را به چند سطح تقسیم بندی کرد. برخی از رؤیاها چه راست باشند و چه دروغین، در سطحی عادی بوده و به گونه ای هستند که شامل امری با اهمیت و قضاوتی تأثیر گذار نبوده و بازگو کردن آنها هم نمی تواند از این حیث منعی داشته باشد، ولی برخی از رؤیاها ممکن است نوعی اخبار از اموری مخفی بوده و نیاز به تعبیری درست داشته باشند. به طور کلی بیان کردن این گونه از خواب ها جز با فردی صالح و مؤمن، توصیه نشده. از طرفی استاد معنوی یا معبّر صالح، خود به خوبی می داند که چه خوابی حقیقت داشته و چه خوابی صرفاً تحت تأثیر قوای واهمه ایجاد شده است، از این رو برخی از رؤیاها را یا نفی خواهد کرد یا تعبیر درست آن را بیان خواهد نمود.
رویا
حکمت های فراوانی برای افشا نکردن خواب ها جز با فردی مؤمن و صالح وجود دارد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود:
بسیاری از رؤیاها همچنان که گذشت، ساخته و پرداخته اوهام انسان بوده و از عقائد و افکار و گرایش های شخصی خود فرد اثر پذیر شده است و سرمنشأ غیبی و الاهی ندارند. در این نوع از رؤیاها ممکن است نکات منفی، نگران کننده و ترس آور، همچنین قضاوت هایی نه چندان درست در مورد افراد و پدیده های مختلف وجود داشته باشد. از طرفی تشخیص این که این رؤیا راست است یا دروغ اکثراً از عهده خود فرد خارج است. بدیهی است که بازگو کردن این رؤیاها برای عامه مردم نتایج خوبی در پی نخواهد داشت چرا که حاکی از مطالبی غیر واقع بوده و ممکن است خود فرد و دیگران را دچار این توهم سازد که: چون در خواب دیده ام پس حقیقت دارد.
برخی دیگر از رؤیاها جنبه هدایت برای خود فرد را داشته و بازگو کردن آن به همگان ممکن است جنبه خودنمایی و کرامت بافی داشته باشد. حتی شائبه ریا در این گونه موارد جلوی پیشرفت معنوی را خواهد گرفت، ولی بازگو کردن آن با فردی مؤمن یا استاد معنوی باعث پیشرفت معنویات خواهد شد.
برخی دیگر از رؤیاها، رؤیاهایی هستند که توسط اولیای الاهی دیده شده و خود این افراد به حدی از کمال دست یافته اند که از تکلیف الاهی خود به خوبی با خبر بوده و گاه ممکن است برای هدایت مردم برخی از رؤیاهای خود را بازگو کنند.
بنابر این خواب هایی هم که در ارتباط با دیگران (اموات و …) دیده می شود – غیر از موارد عادی که شاید مفسده ای در بازگو کردن آن نباشد – بهتر است در ابتدا با افرادی صالح در میان گذاشته شود.
«وَ مِنْ آیاتِهِ مَنامُکُمْ بِاللَّیْلِ وَ النَّهارِ وَ ابْتِغاؤُکُمْ مِنْ فَضْلِهِ إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَسْمَعُونَ»؛ و از نشانه‏هاى قدرت او خوابیدن شماست در شب و روز و به طلب روزى برخاستن شماست. در این عبرت هایى است براى مردمى که مى‏شنوند. (روم،۲۳)
مُحَمَّدُ بْنُ یَحْیَى عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ خَالِدٍ عَنِ الْقَاسِمِ بْنِ عُرْوَةَ عَنْ أَبِی بَصِیرٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ (ع) قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ (ص) الرُّؤْیَا لَا تُقَصُّ إِلَّا عَلَى مُؤْمِنٍ خَلَا مِنَ الْحَسَدِ وَ الْبَغْی‏؛ …. رسول خدا فرمود: رؤیای خود را جز با مؤمنی که خالی از حسد و ظلم باشد بازگو مکن،


امتیاز : نتيجه : مجموع 21 امتياز توسط 7 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:35
توسط سینا | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت


سلام دوستان.در افسانه ها اومده"تاروت" یا "تحوت"(تاروت تحوتی هم ذکر شده) خدا یا خردمند مصری دانش و جادو(و معادل یونانی او"هرمس") کتابی به نام لوح زرین نوشته که حاوی رمز حیات بشره.این کتاب تا حالا پیدا نشده اما گفته می شه بخش هایی ازاون...البته نه چندان دقیق...وجود دارن."تاروت"به اصطلاح یه نمادپردازی جامع از گیتی و جهان به حساب می یاد.مجموعه ای از 78 کارت در زمینه پیشگویی و مطالعه علوم نهان و باطنی.بعضی ها می گن قدمت این کارت ها به مصرباستان برمی گرده و بعضی های دیگه قرون چهاردهم تا شونزدهم رو در نظر دارن.تاروت در قرون وسطی برای پیشگویی خصوصا توسط "کولی"ها استفاده می شد.تنها تئوری به غایت مورد توجه در مورد این کارت ها،تصاویر نمادین از جهان هستن که بر پایه داده های "کابالا" رسم شدن.برای اطلاعات بیشتر می تونین به "کتاب تحوت" اثر آلیستر کراولی مراجعه کنین که به راحتی قابل دانلوده.ممنونم...و موفق باشید.

امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:29
توسط سینا | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت

نکات این تاپیک از متن صفات 88 و 89 مجله ی سیب سبز، شماره 71 استخراج شدن ...معیار های انتخاب ( سلامت )
1- میزان سرب موجود پی پی ام واحد اندازه گیری آلودگی موجود در مواد).
2- فروشگاه معتبر.
3- درج میزان SPF یا Sun Protection Fector و سرب موجود روی جعبه.
4- رژلب را هیچگاه روی لب اتحان نکنید، فقط روی دست تست شود.

مهم:
1: تغییر رنگ رژلب پس از تماس با حلقه ی طلا آنقدر واضح است که هیچ کس نمی تواند منکر این آزمایش شود. حقیقت این است که ترکیبات موم در تماس با فلزات، سیاه رنگ می شوند و این اتفاق هیچ ربطی به سرب و انگشتر طلای شما ندارد بنابراین گول این آزمایش را نخورید.

2:اگر یک خانم حین بارداری از رژلب حاوی سرب استفاده کند، اثرات مهم آن می تواند به جنین هم برسد، چون این ماده به راحتی از جفت عبور کرده و به مغز جنین میرسد و از رشد مغز او جلوگیری میکند. مهم ترین عارضه ی سرب برای بدن آسیب به سیستم عصبی و ناتوانی در یادگیری و تمرکز است.معیارهای انتخاب ( رنگ پوست )پوست گندمی

طیف قرمز: از این طیف با خیال راحت استفاده کنید اما بهتر است قرمز آن زمینه ی آبی داشته باشد تا پوست روشن تر به نظر برسد.


طیف قهوه ای: از این رنگ کمتر استفاده کنید چون صورتتان را بی حوصله نشان می دهد. شما می توانید از قهوه ای کاراملی تیره که زمینه صورتی دارد استفاده کنید.


طیف صورتی: این رنگ ممکن است صورتتان را زرد نشان دهد اما اگر اصرار به استفاده از این رنگ دارید، بهتر است از صورتی گرم استفاده کنید. این رنگ اگر با پایه ی آبی استفاده شود، مناسب تر است.
پوست برنزه

طیف قرمز: طیف قرمزی که انتخاب می کنید باید صورتی یا قرمز تیره داشته باشد. از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند استفاده نکنید چون صورتتان را تیره تر می کند.


طیف قهوه ای: از رنگ قرمز قهوه ای و خرمایی استفاده نکنید اما می توانید قهوه ای تیره که نزدیک به رنگ شکلات و قهوه است را به کار ببرید.


طیف صورتی: پوست قهوه ای می تواند از رنگ صورتی استفاده کند، در صورتی که انواع تیره آن را انتخاب کند.
پوست سفید

طیف قرمز: پوست های روشن باید از به کار بردن رژهایی که طیف نارنجی دارند خودداری کنند زیرا باعث می شود صورتشان شبیه عروسک ها شود. اگر پوست سفیدی دارید، قرمزهایی که زمینه آبی دارند، مناسب شما هستند.


طیف قهوه ای: از این رنگ برای مناسبت های عصر می توانید استفاده کنید اما بهتر است رنگ قهوه ای آن به رنگ قهوه یا شکلات باشد. قهوه ای و نارنجی صورت شما را شبیه عروسک می کند.


طیف صورتی: این بهترین رنگ برای استفاده افراد با پوست سفید است. تمام طیف رنگی صورتی از کمرنگ تا پررنگ برای این افراد مناسب است.

امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:24
توسط سینا | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فرانسه،

_ تماشاي تلويزيون
در حاليكه اكثر مردم تماشاي تلويزيون را تنها موجب تضعيف بينايي خود مي دانند، بايد گفت كه براساس تحقيقات كارشناسان دانشگاه كوئينزلند، به ازاي هر ساعت تماشاي تلويزيون، 22 دقيقه از طول عمر انسان كم مي شود.
همچنين؛ بررسي ها نشان مي دهد، تماشاي تلويزيون خطر ابتلا به الزايمر را بطور محسوسي افزايش مي دهد.

_ نوشيدن مايعات با ني
نوشيدن مايعات با استفاده از ني يا از طريق بطري هاي آن كه معمولا در بازيهاي ورزشي و توسط ورزشكاران مشاهده مي شود، عملكردي مانند سيگار كشيدن داشته و با جمع كردن دهان موجب پيدايش چين و چروك در اين ناحيه مي شود.
اين چروك ها چهره فرد را پيرتر نشان مي دهد.

_ خيلي زياد يا خيلي كم ورزش كردن
فوايد ورزش براي سلامتي و شادابي بدن بر هيچكس پوشيده نيست.
ورزش كردن موجب ايمني در برابر ابتلا به آلزايمر، درمان بيماريهاي روحي و رواني، افزايش جريان خون و در نتيجه شادابي و جواني پوست مي گردد، اما افراط در ورزش نيز مي تواند موجب سختي مفاصل و آسيب هاي غيرقابل درمان به استخوانها شود.

_ استفاده از دستگاه هاي گرمازا
بسياري از مردم از روشهاي مختلف براي جوانسازي پوست خود استفاده مي كنند، در حاليكه نمي دانند طرز زندگي آنها موجب پيري زودرس آنان شده، بدون آنكه متوجه آن باشند.
بخاري ها و وسايل گرمازا با گرماي توليدي خود موجب از بين رفتن رطوبت محيط و در نتيجه خشكي پوست مي شود.
يكي از آثار منفي نبود رطوبت در محيط زندگي، چروك شدن پوست مي باشد. قراردادن يك ليوان آب در محيط يا پوشيدن لباسهاي كلفت در خانه براي گرم شدن، براي سلامت پوست مناسب تر است.

_ مصرف شكر
درست است كه همه از مضرات شكر براي سلامتي بدن آگاه هستند، اما اينكه شكر تاثير قوي تري از نور خورشيد و سيگار بر چين و چروك پوست دارند، نكته فراموش شده اي است.
هنگاميكه سطح شكر در خون بالا مي رود، پروسه اي به نام "گليكيشن" رخ مي دهد كه كلاژن پوست را تخريب و موجب چروك و آويزان شدن آن مي شوند.

_ شغل
در حاليكه هريك از انسانها در مشاغلي مشغول به كار هستند، كه براي سايرين مفيد و موثر است، اما بطور غير مستقيم موجب تضعيف و ركود تدريجي قواي بدن فرد مي گردد.
براساس تحقيقات دانشمندان كار منبع اصلي استرس و در نتيجه بيماريهاي قلبي و تحليل سلولها مي باشد.
بعلاوه صرف وقت زياد در محل كار به معني كاهش وقت براي فعاليت هاي مفيدي چون ورزش كردن، تهيه و مصرف غذاهاي سالم و خواب كافي مي باشد.
براي كاهش اين آسيب ها بايد ساعات كاري خود را كاهش و بخشي از ساعات عصر و تعطيلات آخر هفته را به اينگونه فعاليت هاي مفيد اختصاص داد.

_ صابون
ممكن است تصور كنيد صابون بهترين دوست براي پوست شماست، اما كاملا در اشتباهيد.
پوست داراي پوششي اسيدي است كه بعنوان حصاري طبيعي عمل مي كند.
با استفاده از صابون اين لايه روغني محافظ از روي پوست شسته شده و علاوه بر خشكي پوست، آسيب پذيري آن در برابر باكتري ها و آلودگي ها نيز بيشتر مي شود.
صابونهاي با PH طبيعي و فاقد مواد شيميايي مي تواند راه حلي براي اين كار باشند.

_ استفاده از هدفون و هندزفري
كاهش شنوايي، يكي از نشانه هاي كهولت سن محسوب مي شود، اما استفاده از هدفون و هندزفري براي گوش دادن به موزيك، مي تواند روند سنگيني گوش را تسريع كند.
موسيقي با صداي بلند آثار مخرب آنها را تشديد مي كند.

_ خوابيدن
خوابيدن طولاني روي يك سمت بدن و فشار درازمدت يك طرف صورت روي بالش موجب پيدايش خطوطي در چهره مي شود كه در صورت تكرار آن، اين خطوط براي هميشه روي صورت مي مانند.
قرار گرفتن صورت روي بالشي همچنين رطوبت پوست را گرفته و خشكي و چين و چروك ايجاد مي كند.
به پشت خوابيدن و استفاده از ابريشم و ساتن بعنوان روبالشي، تاثير بسزايي در كاهش اين اثرات دارد.

_ رژيم غذايي كم چرب
برخي از افراد براي جلوگيري از چاقي و بيماريهاي قلبي، چربي ها را بطور كامل از برنامه غذايي خود حذف مي كنند، در حاليكه نبود چربي هاي مفيدي مانند امگا 3 در بدن تاثيرات مخربي بر بدن بخصوص در پوست دارند.
روغن زيتون، روغن كنجد و روغن ماهي نه تنها مضر نبوده؛ بلكه سلامتي و جواني پوست و افزايش قواي جسمي را بدنبال دارد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:17
توسط سینا | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت

آیا می دانید که ... یکی از رودهای کامبوج 6 ماه سال ازشمال به جنوب و6 ماه دیگر از جنوب به شمال جریان دارد.
آیا می دانید که ... وطن اصلی اسفناج ایران است و 1500 سال پیش استفاده از آن در دنیا رایج شد.
آیا می دانید که ... متخصصان تغذیه به این نتیجه رسیده اند که روزه بهترین بهترین رژیم برای کاهش دائمی وزن است.
آیا می دانید که ... شتر در هنگام تشنگی می تواند 95 لیتر آب را در کمتر از 3 دقیقه بنوشد.

__________________________
آیا می دانید که ... تعداد افرادی که سالانه از نیش زنبور می میرند بیشتر از کسانی است که سالانه از نیش مار می میرند.
آیا می دانید که ... زنبور عسل دو معده دارد: یکی برای انبار کردن عسل ویکی برای غذا.
آیا می دانید که ... سریع ترین عضله بدن انسان زبان است.
آیا می دانید که ... در سال 1980 بوتان تنها کشور جهان بود که تلفن نداشت.

__________________________
آیا می دانید که ...طول قد هر انسان سالم برابر 8 وجب دست خود اوست.
آیا می دانید که ...طول رگهای بدن انسان 560 هزار کیلومتر است.
آیا می دانید که ... خون میگوها آبی رنگ است، عنکبوتها خونی روشن و شفاف دارند.
آیا می دانید که ...میزان انرژی که خورشید در یک ثانیه تولید می کند؛ برای تولید برق مورد نیاز تمام کشورهای جهان در مدت یک میلیون سال کافی است.

__________________________
آیا می دانید که ... خنده آسانتر از اخم کردن است؛ برای خندیدن انسان از 17 عضله صورت وگردن استفاده می کند در حالی که برای اخم کردن از 40 عضله.
آیا می دانید که ... درصورتی که زنی به کوررنگی مبتلا باشد؛ فرزندان پسر او کوررنگ می شوند.
آیا می دانید که ... بدن زنبور داران در برابر نیش زنبورها مقاوم میشود و اغلب میتوانند بیش از صد عدد نیش زنبور عسل را تحمل کنند و احساس ناراحتی هم نکنند.
آیا می دانید که ... مغز انسان بیش از سایر اعضای بدن کار می کند وبیش از20 درصد از انرژی بدن را مصرف می کند.

__________________________
آیا می دانید که ... هر یک لیتر بنزین معادل 5 ممیز 23 تن گیاهان مدفون شده در قرنها پیش است.
آیا می دانید که ... متوسط وزن مردان در کره زمین بیش از وزن زنان است.
آیا می دانید که ... نیاز مردان به صحبت کردن در هر روز 12 هزار واژه، و نیاز زنان 23 هزار واژه است.
آیا می دانید که ... عمیق ترین دریاچه جهان دریاچه بایکال در روسیه است که 1940 متر عمق دارد.

__________________________
آیا می دانید که ... سختی آب مشابه سختی بتن است.
آیا می دانید که ... حدود 7 هزار نوع برنج مختلف در دنیا وجود دارد.
آیا می دانید که ... یک میلیون کره به اندازه زمین در خورشید جای می گیرد.
آیا می دانید که ... زنبورها از بوی عرق بدشان میآید و به کسی که به نوعی بدنش بو دهد یا عطر و ادکلن زده باشد حمله میکنند.


__________________________
آیا می دانید که ... از بین رنگها رنگ سفید برای زنبور عسل آرامش دهنده و رنگ قهوه ای ناراحت کننده است.
آیا می دانید که ... انسان با خوردن 20 نیش از زنبور عسل در آن واحد خواهد مرد.
آیا می دانید که ... نور خورشید فقط تا عمق 400 متری آب دریا نفوذ میکند.
آیا می دانید که ... لایه پوستی که آرنج را پوشانده است هر 10 روز یکبار عوض میشود.


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:14
توسط سینا | تعداد بازديد : 26 | لينك ثابت1.موش و اسب نمی توانند بالا بیاورند.

۲. این جمله سخت ترین تلفظ را در زبان انگلیسی دارد: "Sixth Sick Sheik’s Sixth Sheep’s Sick”

۳. اگر خیلی شدید عطسه کنید، در سینه شما پارگی ایجاد می شود. ولی اگر عطسه خود را به زور نگه دارید، یکی از رگ های شما پاره می شود.

۴. اگر بیش از یک ساعت با تلفن حرف بزنید، مقدار باکتری های گوش شما ۷۰۰ برابر می شود.

۵. فندک زودتر از چوب کبریت اختراع شد.

۶. وقتی می خوابید ممکن است بدون آنکه متوجه شوید، ۷۰ نوع حشره ریز و حدود ۱۰ عنکبوت بخورید.

۷. قوی ترین و انعطاف پذیر ترین عضله در بدن انسان زبان است.

۸. امکان ندارد با چشم باز عطسه کنید.

۹. امکان ندارد با حبس کردن نفستان بتوانید خودکشی کنید.

۱۰. آخرین کلمات اینشتین با او به گور رفت. زیرا پرستار او آلمانی زبان بود.

۱۱. راست دست ها بطور متوسط ۹ سال بیشتر از چپ دست ها عمر می کنند.

۱۲. ماهی ها نمی توانند زبانشان را از دهانشان بیرون بیاورند.

۱۳. خرس های قطبی چپ دست هستند.

۱۴. چشم های شترمرغ از مغزش بزرگتر هستند.

۱۵. ستاره دریایی مغز ندارد.

۱۶. شپش ها می توانند مسافتی ۳۵۰ برابر طول بدنشان بپرند. در مقایسه با انسانی که بخواهد به اندازه یک زمین فوتبال بپرد.

۱۷. خواب های سقوط از ارتفاع که بر روی بسیاری از پستانداران تأثیر می گذارد، اغلب در مراحل اولیه خواب اتفاق می افتد. اسپاسم های عضله که در این رویاها ایجاد می شود، تکان های تشنجی نامیده می شوند.

۱۸. شکستن بند انگشت ها در واقع به استخوان ها آسیب نمی رساند و موجب آرتروز نمی شود. صدایی که می شنوید فقط صدای ترکیدن حباب گاز است.

۱۹. اردک ترسی به ترسی گفته می شود که بیمار فکر می کند اردکی در یک جای دنیا به او نگاه می کند.

۲۰. اگر به هنگام خمیازه کشیدن به زبانتان دست بزنید، خمیازه شما متوقف می شود.

۲۱. طبق قانون بلژیک همه بچه های بلژیکی باید در مقطع ابتدائی، نواختن ساز دهنی را یاد بگیرند.

۲۲. وقتی عطسه می کنید به شما می گویند عافیت باشد، زیرا وقتی عطسه می کنید قلب شما به مدت یک میلی ثانیه از تپش می ایستد.

۲۳. اگر دولت ها دانشی درباره بیگانگان فضایی ندارند، پس چرا ماده ۱۴ فصل ۱۲۱۱ منشور قوانین فدرال که در ۱۶ جولای ۱۹۶۹ اجرایی شد، تماس و برقراری ارتباط با فرازمینی ها و وسایل نقلیه آنها را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کرده است؟

۲۴. بیش از ۷۰ درصد مردم جهان برای این که ببینند آیا ارتباط اینترنتی آنها برقرار است یا خیر، سایت گوگل را باز می کنند.

۲۵. ستاره ها و رنگ هایی که با مالیدن چشم می بینید، فسفین نامیده می شوند.

۲۶. شما نمی توانید خودتان را قلقلک دهید. زیرا مغزتان درک می کند که خودتان خودتان را قلقلک داده اید. تنها جای بدن که قلقلک می آید، سقف دهان است.

۲۷. چشم های آبی رنگ حاصل جهش ژنتیکی هستند. قبل از این جهش ژنتیکی چشم همه انسان ها قهوه ای بود.

۲۸. دانشمندان می گویند m&m آبی صدمات نخاعی را درمان می کند.

۲۹. خز خرس قطبی سفید نیست، بلکه بی رنگ است.

۳۰. پشه ها انسان های بلوند را بیش از انسان های سبزه نیش می زنند.


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:06
توسط سینا | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت

سالیان سال تصور میشد که تفاوت مغزی زنان و مردان در اثر هورمونهای جنسی تستوسترون (مردانه) و استروژن (زنانه) است. ولی اکنون دریافتهاند که بین چهار لوب مغز زنان و مردان از نظر عملکرد، تولید مواد شیمیایی و اندازه، تفاوت هایی وجود دارد.

مغز انسان
وظایف نیمکره راست و چپ مغز
نیمکره راست مسئول تفکرات خیالی و تصورات و هنر است که در خلق ، استنباء احساس و شوخ طبعی نقش دارد.
نیمکره چپ مغز مسئول فعالیتهای منطقی و ظریف و موشکافانه است. خواندن، نوشتن، تجزیه و تحلیل و دانش و مهارت و مدیریت علوم برعهده این بخش از مغز میباشد.
ارتباط قوی بین این دو نیمکره دارای مزیت است. برای مثال نیمکره چپ مغز با پردازشهای نیمکره راست ، بیان بهتری از احساس را ارائه خواهد داد.
ایستموس (isthmus) یا تنگراه، باریکهای از بافت است که نیمکره چپ مغز را به نیمکره راست وصل میکند.

مزیتهای مغز زنان بر مردان
ارتباط عاطفی: ایستموس، در زنان ضخیمتر از مردان است و همین ارتباط قویتر بین دو نیمکره مغز میتواند دلیل موفقیت زنان در برقراری ارتباط عاطفی از طریق زبان باشد.

مهارت گفتاری: کورتکس (قشر مخ) زنان 15 تا 20 بزرگتر از قشر مخ مردان است. این بخش از مغز، مسئول عملکردهای اولیهای مثل سخنرانی، حرکت و استنباط و احساس است. به طور کلی، زنان دارای دانسیته عصبی بیشتری در ناحیه قدامی مغز میباشند که این دربرگیرنده اعمالی چون برنامهریزی، قضاوت و زبان میشود.

احساس درد: زنان نسبت به درد واکنشهای عمیقتر و شدیدتری از خود بروز میدهند. بنابراین درد بیشتری در مقایسه با مردان احساس میکنند.

حافظه: زنان به طور متوسط 7/5 امتیاز در حافظه بالاتر هستند. زنان دارای دید محیطی بهتری میباشند که بـه آنها کمک میکند اتفاقات پیرامون مـنـزل خـود را زیـر نـظـر گـرفـتـه و خـطـر در حـال نـزدیـک شدن به خانه را شنـاسایی کنند. مـغـز زنـان قـادر اسـت دامـنـه اطـلاعات وسیعتری را رمزگشایی کند. زنان با ارزشترین اطلاعات را برگزیده و آن را به نسل بـعد انتقال میدهند.

تکمیل وظایف: زنان دارای گوش تیزتری میباشند و هنـگام صحبت کردن از واژههای بیشتری استفاده میکنند و در تکمـیل و اتـمام وظـایف به طور مستقل، بهتر از مردان میباشند.

مرور اطلاعات: زنـان تمایل دارند تا اطلاعات را بارها و بارها در مغزشان مرور کنند.

عدم تقسیم کار بین دو نیمکره: هر دو نیمکره راست و چپ مغز زنها با هم روی مشکلات کار می کنند و تقسیم کار بین آنها صورت نگرفته است.

کپی برداری مسئولیتها: اگر یکی از نیمکرههای مغز زنی آسیب ببیند، نیمکره دیگر قادر به کپی کردن تمامی قابلیتهای نیمکره تخریب شده است و میتواند مسئولیت تمامی کارهای زندگی او را به عهده بگیرد.

تمرکز: زنان موضعی میاندیشند و بر روی جزئیات و نکات ظریف تمرکز میکنند.

پیروی از دیگران: زنـان تـمـایل دارند از عقاید پیشنهادی دیگران پیروی کنند. ارزیابی آنان از خودشان در سطح پایینتری از مردان میباشد.

رضایتمندی در زندگی: زنان برای خانواده و فرزندان ارزش قائل میباشند.

تحمل درد: زنان درد و کار یکنواخت را بهتر از مردان تحمل میکنند.
زنان بـیشتر بـه سـلامتـی خود اهمیت میدهند. لذا مردان دو برابر زنان بیمار میشوند

خواهان شنونده: وقتی زنان مشکلاتشان را بـا مـردان در میان میگذارند، دنبال راه حل نمیگردند، بلکه آنها نیاز دارند تا فردی به حرفهایشان گوش دهد.

مزیتهای مغز مردان بر زنان
اندازه مغز: مغز مردان از نظر فیزیکی بزرگتر است، زیرا اندازه مغز با اندازه بدن مرتبط است. میزان سلولهای مغز مردان 4 درصد بیشتر از زنهاست و مغز آنان 100 گرم سنگینتر است.

علوم و دانش: بخش سفید مغز مسئول ارتباطات درونی مغز است. این بخش ، همه آنچه را که مغز فرا گرفته است، سازماندهی میکند. هر چه ارتباطات بخش سفید مغز بیشتر باشد، فرد باهوش تر است و توانایی سازماندهی، توجه به جزئیات، ارتباطات فضایی و حل مشکلات در او بیشتر خواهد بود. ماده خاکستری مربوط به هوش عمومی در مردان بیش از 6 برابر زنان است.

ذخیره اطلاعات: مردان قادر میباشند تا اطلاعات را طبقه بندی کرده و در مغزشان ذخیره کنند. مـردان قـادر هستـند تــا مسیر حرکت خود را به خاطر بسپارند.

عدم تغییر وضعیت: مغز یک مرد در مقایسه با مغز یک زن، مدت زمان بیشتری احتیاج دارد تا تغییر وضعیت بدهد. هنگامی که خانمی با همسرش مشغول گفتگو درباره مسائل مادی و اقتصادی است و ناگهان بخواهد از احساساتش صحبت کند، میبینند که همسرش حوصله این کار را ندارد؛ زیرا به همان سرعت نمیتواند از وضعیتی به وضعیت دیگر تغییر جهت دهد.

تفکر کامل: مردان موقعیتها و اوضاع را به طور کلی درک میکنند و تفکر کلی و جـامع دارند.

ریسک پذیر: مردان سازنده و خلاق میباشند. آنها ریسک پذیـر بـوده و به دنبال تجربههای جدید میباشند.

اعتماد به نفس: مردان در تفکرات و اعمالشان استقلال دارند و بیشتر از عملکرد خودشان رضایت دارند.

رضایتمندی در زندگی: مردان برای شغل مناسب و موفقیت در کارها ارزش قائل اند.

پنهان کردن احساسات: مردان و زنان دارای حس حسادت یکسان هستند، اما مردان بهتر میتوانند این حس را پنهان سازند. 


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 19:01
توسط سینا | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» *(میم مثل مرد)* (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶)
» موفقیت در هر سنی چه معنی می دهد؟+++++++++++ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴)
» اتفاق جالب در سونوگرافی از زن باردار (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۱)
» شش ماه زندگی یک دختر با ببر (+عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۸)
» دانستنی جالب و طنز (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۵)
» اسم شما چه رنگیه ؟ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲)
» اولین عکس فضایی که از زمین گرفته شد بود! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹)
» کشور کوچکی که اینترنت ان در رده سوم جهان است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۶)
» هی باتوام دختر خانمی که.. (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳)
» گوسفندی که به سگ گله تبدیل شده است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰)
» رستورانی که تماما با اسکناس تزئین شده است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۷)
» مدل موی پیرمردی؛ مخصوص کودکان بی ادب!!! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳)
» زن 28 ساله ای که بخاطر درد شکمش را پاره کرد و بچه اش را بیرون آورد! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰)
» معماي فشنگ هاي شكارچي (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷)
» واقعا منو تحت تاثیر قرار داد (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵)
» این مرد عجیب ترین اعتیاد دنیا را دارد (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱)
» این ماده شفاف از فولاد مقاومتر است+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸)
» ساط کبابخوری در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان! +عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵)
» حمایت عاطفی افراد مبتلا به آلزایمر بسیار مهم است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۳)
» سریعترین قطار جهان رکورد روی ریل را شکست+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰)

صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد
نويسندگان
» سینا (869)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 49
» بازديد ديرور : 127
» بازديد ماه گذشته : 449
» بازديد سال گذشته : 29505
» كل بازديد : 50447

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 869
» مجموع نظرات : 2
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.201.11.222
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
home automation in los angeles
خرید فیلم و سریال
Barabas Ropa de hombre
Hookah Shisha Tobacco