خودرو آنلاین

خودرو آنلاین
خودرو آنلاین
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

 

مطمئناً زندگی همه فرازهای فوق‌العاده عالی و نشیب‌هایی ناراحت‌کننده دارد اما اینکه چطور با آنها برخورد کنید از اهمیت بسیاری برخوردار است. قصد داریم بهترین راه‌های کنار آمدن با زمان‌های خوب و بد زندگی را به شما معرفی کنیم.


زندگی تجربیات مختلفی را برای شما به ارمغان می‌آورد. گاهی‌اوقات این تجربیات کاملاً مثبت هستند و گاهی نیز آنقدر دشوارند که ما را حسابی در خودمان فرو برده و باعث می‌شوند چیزی پیدا کنیم که هیچ‌وقت وجود نداشت. اینکه از این تجربیات چه چیزهایی یاد بگیریم شخصیت ما را شکل می‌دهد.

در زیر به ۱۰ نکته‌ای که در فراز و نشیب‌های زندگی باید استفاده کنید اشاره می‌کنیم.

۱. خودتان تغییر باشید:بارها و بارها جملات جاودان و الهام‌بخش گاندی را شنیده‌ایم و دلیل آن این است که این جملات کاملاً حقیقت دارند و همین باعث شده مردم مرتباً آنها را تکرار کنند. یعنی با اصولی زندگی کنید که دوست دارید در دیگران هم مشاهده کنید.

 
۲. به استقبال معجزه بروید: همیشه برای شما اتفاق نمی‌افتند؛ بخاطر شما اتفاق می‌افتند. امیدها، آرزوها، باورها و ذهن باز شما نیروی جنبشی ایجاد می‌کند و آنجاست که معجزه وارد عمل می‌شود.
 

۳. ذهن می‌تواند جسم را التیام بخشد: افراد زیادی هستند که از ذهنشان برای درمان جسمشان استفاده می‌کنند. رمز این کار این است که یک تصویر داخلی از بیماری را در ذهنتان به صورت تصویری سالم تجسم کنید و این کار را مرتباً--هر روز-- انجام دهید. ذهن و جسم به هم مرتبط هستند. هر وضعیتی در ذهن شما عواقبی به دنبال خواهد داشت.
 

۴. نعمت‌هایی که به شما داده شده را بشمارید: خیلی وقت‌ها آنقدر درگیر زندگی می‌شویم که متوجه آدم‌های فوق‌العاده‌ای که دور و برمان هستند نمی‌شویم. اما اگر متوجه‌شان شویم، جادو در زندگی‌مان اتفاق می‌افتد. و وقتی زیبایی درونی آنها را ببینیم و حس کنیم، لذتی درونی را تجربه می‌کنیم.
 

۵. عشق ایجاد تغییر می‌کند:هرچقدر که زندگی سخت پیش رود، عشق می‌تواند همه چیز را آسان کند. یک آغوش یا بوسه باعث می‌شود در بسیاری از موقعیت‌های استرس‌زا احساس آرامش کنیم. عشق نیروی معنوی ایجاد می‌کند.
 

۶. همه مردم ذاتاً خوب هستند:همه ما ذاتاً همدل و مهربان هستیم. عشق روح انسان هر چقدر هم که پنهان شده باشد، همیشه وجود دارد. وظیفه ما این است که آن را آشکار کنیم، حتی برای دشمنانمان.
 

۷. برای خودتان وقت بگذارید:یک ذهن آرام و متعادل کنار آمدن با فراز و نشیب‌های زندگی را آسان‌تر می‌کند.
 

۸. درمقابل وسوسه کوچک شمردن خودتان مقاومت کنید:همه ما در یک سفر معنوی برای شناخت عمیق‌تر خودمان هستیم.
 

۹. به این فکر کنید که چه می‌خواهید نه اینکه چه نمی‌خواهید: شما مهندس زندگی خود هستید و آگاهانه و ناآگاهانه آنچه به آن توجه می‌کنید را برایتان میسازد.
 

۱۰. مثبت بودن فقط به این معنی نیست که باور داشته باشید به هدف‌هایتان می‌رسید: می‌تواند به این معنی هم باشد که با وجود همه سختی‌ها و مشکلات، می‌دانید که می‌توانید از پس آنها برآیید. همیشه راهی وجود دارد.
 

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 8 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:30
توسط سینا | تعداد بازديد : 25 | لينك ثابت
سلام به تمامیه دوستان

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ

آیا میدانید ایرانیان در انگلیس ثروتمند ترین قشر جامعه هستند حتی ثروتمند تر از ملکه انگلیس؟؟؟

آیا میدانید ایرانیان در آمریکا فرهیخته ترین افراد جامعه هستند؟؟؟

آیا میدانید رئیس کامپیوتر ناسا یک ایرانی هست؟؟؟

آیا میدانید حدود 250 محقق ایرانی در ناسا داریم؟؟؟

آیا میدانید کوروش کبیر بر جهان حکومت می کرد و به نوعی جهان در دست ایران بود؟؟؟

آیا میدانید سال 2001 در فرانسه سال ایران نام داشت؟؟؟

آیا میدانید که اگر سه قاره(آمریکا و آسیا و آفریقا) را به هم متصل کنیم ایران در مرکز زمین قرار میگیرد؟؟؟

آیا میدانید ایران در سال 1372 به شبکه ی اینترنت پیوست؟؟؟

آیا میدانید سرعت اینترنت ایران در بین 168 کشور رتبه ی 167 را دارد؟؟؟
(خدا به داد اون یه کشور بعد از ایران برسه)

آیا میدانید تعداد کاربران اینترنت پر سرعت ایران 700000 نفر است؟؟؟
(مگه ایران پر سرعت هم داره)

آیا میدانید اولین کسانی که حیوانات خانگی را تربیت کردند و جهت بهره مندی از آنان استفاده کردند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید ایرانیان اولین کسانی بودند که مس را کشف کردند؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که آتش را کشف کردند ایرانیان بودن؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که ذوب فلزات را شروع کردند ایرانیان بودند در شهر سیلک در اطراف کاشان؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که کشاورزی را جهت کاشت و برداشت کشف کردند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که سکه را در جهان ضرب کردند ایرانیان کردند؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که عطر را جهت خوشبویی بدن ساختند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که کشتی یا زورق را ساختند ایرانیان بودند به فرمان یک زن پادشاه ایرانی؟؟؟

آیا میدانید اولین ارتش سواره نظام در دنیا توسط سام ایرانی ساخته شد با 115 سرباز؟؟؟

آیا میدانید اولین مردمانی که حروف الفبا را ساختند 7000 سال پیش در جنوب ایران ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید اولین کسانی که شیشه را کشف کردند و برای منازل استفاده کردند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید اولین مردمانی که زغال سنگ را کشف کردند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید اولین مردمانی که مقیاس سنجش اجسام را کشف کردند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید اولین مردمانی که به کرویت زمین پی بردند ایرانیان بودند؟؟؟

آیا میدانید ایرانیان اولین کسانی بودند که قاره آمریکا را کشف کردند و کریستف کلب و واسدوگاما بر اثر خواندن کتاب های ایرانی که در کتابخانه ی واتیکان بوده به فکر قاره پیمایی افتادند؟؟؟

آیا میدانید کلمه ی شاهراه از راهی که کوروش کبیر بین سارد پایتخت کارون و پاسارگاد احداث کرد گرفته شده است؟؟؟

آیا میدانید کوروش کبیر در شوروی سابق شهری ساخت به نام کورپولیس که خجند امروزی نام دارد؟؟؟

آیا میدانید کوروش پس از فتح بابل به معبد مردوک رفت و برای ابراز محبت به بابلی ها به خدای آنان احترام گذاشت و در همان معبد که بیش از 1000 متر بلندی داشت برای اثبات حسن نیت خود به آنان تاج گذاری کرد؟؟؟

آیا میدانید اولین هنرستان فنی و حرفه ای در ایران توسط کوروش کبیر در شوش جهت تعلیم فن و هنر ساخته شده؟؟؟

آیا میدانید دیوار چین با بهره گیری از دیواری که کوروش در شمال ایران در سال 544 قبل از میلاد برای جلوگیری از تهاجم اقوام شمالی ساخت،ساخته شد؟؟؟

امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:28
توسط سینا | تعداد بازديد : 37 | لينك ثابت
بیشتر افراد چاق که از اضافه وزن خود رنج می برند گاهی به سبب عدم شناخت کافی خودشان را درگیر رژیم ها یا روش هایی می کنند که به جای حفظ سلامت، تناسب اندام و زیبایی نتیجه را برعکس می کند. با ۸ روش و باور غلط در این زمینه آشنا شوید.
بسیاری از افراد چاق و دچار اضافه وزن همواره به دنبال کار ها یا مواد غذایی ای هستند که لاغرشان کند. غافل از اینکه رژیم های غلط فقط عوارضی از جمله گود رفتن زیر چشم ها، لاغر شدن صورت، بالا رفتن چربی خون، کم شدن آب زیرپوستی، عصبی شدن و… را برایشان به ارمغان می آورد.
۱. کرفس درمانی
بین عموم، مصرف آب سبزی ها، به خصوص آب کرفس، جعفری یا شوید برای کاهش وزن مرسوم است اما آب سبزی ها باعث لاغری نمی شود و فقط به دلیل فیبر و آب فراوانی که دارند، جذب برخی چربی ها را کاهش می دهند و باعث دفع مقداری آب هم می شوند که این موضوع حس خوشایندی به فرد می دهد و فکر می کند وزنش پایین آمده است! مصرف روزانه آب کرفس به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا کرفس از سبزی هایی است که اگزالات فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن، بخصوص در افرادی که مثانه و کلیه سنگ ساز دارند، می تواند باعث به وجود آمدن یا بزرگ شدن سنگ های اگزالاته شود. از سوی دیگر، دریافت زیاد اگزالات عامل از دست رفتن عناصر دوظرفیتی مانند کلسیم، روی، فسفر، آهن، منگنز، منیزیم و… است که برای بدن ضروری هستند و کمبود آن ها می تواند خطرناک باشد.
۲. ورزش درمانی
اگر فردی مثلاً روزانه (به مقدار نیاز) ۲ هزار کیلوکالری انرژی دریافت می کند و معتقد است اضافه وزن دارد، به جای کم کردن میزان انرژی دریافتی، فقط پیاده روی کند، قاعدتاً بعد از مدتی وزنش پایین می آید اما اگر کسی میزان دریافت انرژی اش را بالا ببرد و در کنار آن ورزش را به برنامه روزانه اش بیفزاید، لاغر نمی شود. بدن ما مثل ظرفی است که از یک سو انرژی دریافت می کند و از سوی دیگر به مصرف می رساند بنابراین اگر انرژی دریافتی و مصرفی برابر باشند، وزن ثابت می ماند، در غیر این صورت احتمال چاقی یا لاغری وجود دارد. به عبارت دیگر، نمی توانیم هرچه می خواهیم بخوریم و در کنار آن ورزش کنیم و منتظر کاهش وزن باشیم بلکه باید انرژی دریافتی و مصرفیمان تنظیم شود.
۳. آب درمانی
دریافت آب به تنهایی باعث از دست دادن انرژی نمی شود. در مواردی که افراد آب فراوان می نوشند، احساس پری در معده می کنند و تا حدی میزان دریافت مواد غذایی در هر وعده شان کمتر می شود. اگر مصرف زیاد آب با دریافت کمتر انرژی نیز همراه شود، می تواند وزن فرد را کاهش دهد اما در بیشتر موارد این اتفاق نمی افتد. بسیاری از افراد فکر می کنند مصرف زیاد آب قبل از وعده های غذایی باعث کاهش وزن است اما این تفکر درست نیست. مصرف آب زیاد بدین منظور، باعث رقیق شدن آنزیم های هضم کننده درشت مولکول ها در بدن می شود و در طولانی مدت مشکل آفرین خواهد شد بنابراین بهتر آن است آب در حد نیاز و برای رفع تشنگی نوشیده شود. در کتاب های علمی آمده روزانه باید ۸ لیوان آب بنوشیم اما واقعاً به مصرف این مقدار آب نیاز نداریم زیرا در مواد غذایی ای که روزانه مصرف می کنیم نیز آب بین بافتی وجود دارد که نیاز بدن ما به آب را تأمین خواهد کرد.
۴. حذف درمانی
این بد ترین کاری است که کسی برای لاغری می تواند انجام دهد. متخصصان تغذیه توصیه می کنند وعده های غذایی در طول رژیم لاغری بیشتر و حجمشان کمتر شود. وعده های اصلی غذایی را به هیچ وجه نباید حذف کرد و میان وعده ها را فقط در موارد استثنایی می توان کاهش داد. نباید فراموش کرد که وقتی غذا می خوریم، مقداری انرژی مصرف می شود که خود عامل لاغری است.
۵. بیسکوییت درمانی
بیسکوییت سبوس دار گرچه دارای فیبر است اما به دلیل داشتن روغن و شکر، در صورت مصرف زیاد می تواند چاق کننده باشد. اگر فردی تاکنون بیسکویت معمولی می خورده و حالا بیسکویت سبوس دار را جایگزین کرده، انرژی دریافتی اش کم می شود اما اگر فردی تاکنون بیسکویت نمی خورده، اما حالا مصرف بیسکویت سبوس دار را آغار کرده، لاغر نخواهد شد.
۶. ترشی درمانی
به یاد داشته باشید که ترشی ها میزان دریافت انرژی و اشتها را بالا می برند. انگور، آب انگور و سرکه خود انرژی دارند و به عبارتی چاق کننده هستند. لواشک و آلوچه نیز گرچه جزو ترشی ها محسوب می شوند اما به هر حال انرژی دارند و لاغرکننده نیستند. البته بد نیست نکته ای را در نظر داشته باشید؛ اگر فردی تاکنون ذائقه شیرین داشته و سعی کرده این عادتش را کنترل کند و به سمت ترشی ها برود، به دلیل ترک عادت بد زیاد شیرینی خوردن، راحت تر رژیم می گیرد و در طولانی مدت وزن کم می کند.
۷. زیتون درمانی
روغن زیتون، روغن خوبی است و اگر جایگزین سایر روغن های مصرفی شود وضعیت چربی خون بهبود پیدا می کند اما در نهایت میزان انرژی این روغن تفاوتی با سایر روغن ها ندارد و افراط در خوردنش چاق کننده خواهد بود.
۸. قرص درمانی
این موضوع درست است که خوردن برخی از قرص ها باعث لاغری می شود، اما بعد از لاغری فرد سالم نخواهد بود. برخی پزشکان قرص متفورمین را برای لاغری توصیه می کنند اما فراموش نکنید مکانیسم این قرص که چربی سوزی را در بدن بالا می برد، برای افراد سالم غیردیابتی مناسب نیست و می تواند عارضه دار باشد. این قرص ها تعادل متابولیکی بدن را به هم می زنند و باعث بروز عوارض متابولیکی طولانی مدت می شوند. استفاده بی مورد از قرص های تیروئید نیز عوارض بسیاری دارد و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:26
توسط سینا | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت
 

سیر،چهارمین «سینی» است که بر سفره می‌نهند؛ به نشانه رعایت حد و مرز است تا پای از گلیم خویش بیرون ننهیم. سیر نماد مناعت طبع است یعنی انسان باید همواره با قناعت بر جهان بنگرد. پس سیر که نشانه قناعت و یادآور امتناع از تجاوز است را بر سر سفره می‌نهیم تا انسانی قانع باشیم، زیرا سیرچشمی و چشم سیری از بزرگ ترین صفات یک انسان برتر است. با مصرف سیر دستگاه گوارش بیمه می‌شود. معمولا سیر به عنوان چاشنی و طعم دهنده غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیر دارای ترکیبات کاهش دهنده فشار خون و کلسترول خون است و با تاثیرگذاری بر تجمع پلاکت‌ها سبب کاهش خطر ابتلا به سرطان به خصوص سرطان معده و روده می‌شود. سیر شامل ترکیبات گوگرددار و سولفور می‌باشد و موجب از بین بردن رادیکال‌های آزاد سلول‌ها می‌شود.

برخی نیز سیر را برای بهبود برخی عفونت‌ها و مارگزیدگی‌ استفاده می‌کنند.
سیر گیاهی است دو ساله با پیازی مرکب از پیازچه و ساقه راست که در انتهای آن گلی چتری که شامل چندین پیازچه است، قرار دارد. این گیاه از قدیم الایام به عنوان یکی از گیاهان مهم دارویی و چاشنی غذایی کشت می‌شده است.

اشکال مختلف سیر:
قرص سیر: حاوی پودر سیر خشک شده است که بهترین شکل دارویی آن بوده و خواص و مواد موجود در آن تا حدودی شبیه سیر تازه است.سیر ترشی: سیر وقتی به صورت ترشی در می‌آید، دستخوش تغییراتی خواهد شد که به حرارت محیط، نوع سرکه، زمان نگهداری و… بستگی دارد، ولی در اکثر موارد دارای خواصی شبیه به سیر تازه است. ترکیبات موجود در سیر تا زمانی که پوست حبه‌ها جدا نشده باشد، با زمانی که سیر پوست کنده و خرد شود کمی متفاوت است، یعنی به محض له شدن سیر و مجاور شدن آن با هوا تغییراتی در آن روی می‌دهد. چون مواد موثر سیر نسبت به هوا و به ویژه حرارت حساس هستند، هر چه سیر بیشتر حرارت داده شود خواص آن کمتر می‌شود، بنابراین اثر سیر در غذاهای پخته و سرخ شده به مراتب کم‌تر از سیر تازه است.

موارد احتیاط مصرف سیر:

در زنان باردار و شیرده
در برخی موارد در کودکانهمچنین سیر ممکن است در برخی افراد منجر به ناراحتی‌های دستگاه گوارش مانند تحریک پذیری، سوء‌هاضمه، سوزش سر دل، تغییر در فلور میکروبی روده یا واکنش‌های آلرژیکی شود.معمولا اثرات جانبی مصرف سیر خفیف و غیر متداول است. ‏ظاهرا سیر تاثیری بر متابولیسم داروها ندارد، اما بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین استفاده می‌کنند، باید در مصرف سیر احتیاط نمایند. از این رو افرادی که جراحی می‌‌کنند، باید ۷ تا ۱۰ روز پیش از جراحی از خوردن سیر خودداری کنند، چرا که سیر زمان خونریزی را ‏طولانی‌‌تر می‌‌کند.

اثرات سیر:

آنتی‌اکسیدانی: سیر سطوح سرمی دو آنزیم آنتی‌اکسیدانی کاتالاز وگلوتاتیون پراکسیداز را افزایش می‌دهد و با خنثی نمودن رادیکال‌های آزاد اکسیژن که برای سلول‌ها مضر هستند، موجب محافظت از آنها می‌شود، لذا برای مراقبت از پوست و مو از سیر برای ترمیم موهای آسیب دیده و کاهش ریزش مو استفاده می‌گردد.آنتی‌اسکلروزی: آترواسکلروز در نتیجه تجمع لیپیدهای درون و برون سلولی ایجاد می‌شود. عصاره سیر بیوسنتز کلسترول استرها و تری گلیسیرید را در سلول‌های آترواسکلروزی و فعالیت آنزیم مهم در تشکیل کلسترول استر‌ها (که عامل مهم در تجمع چربی اضافی در سلول‌ها هستند) را محدود می‌کند.آنتی‌هیپرلیپیدمی: محدودیت سنتز کلسترول توسط کبد بستگی به میزان آنزیم HMG-COA ردوکتاز (آنزیم دخیل در بیوسنتز کلسترول) دارد که عصاره سیر به صورت غیر مستقیم بر این مقدار تاثیرگذار است.
ضد تجمع پلاکتی و فیبرینولیتیک: عصاره سیر با افزایش میزان آدنوزین مونوفسفات حلقوی تشکیل لخته را در رگ‌ها کاهش می‌دهد.ضد پرفشاری خون: سیر به دلیل داشتن آلیسین و آجون که از مواد موثر آن هستند اثر گشاد کنندگی بر ماهیچه‌های صاف عروق داشته و منجر به کاهش فشار خون می‌شود. بر اساس مطالعات انجام شده این کاهش در فشار خون به میزان متوسط بوده و بیشتر در فشار خون سیستول مشهود است.
ضد سرطانی: بر اساس مطالعات انجام شده بین مصرف سیر و انواع مختلفی از سرطان‌ها از جمله سرطان معده، کولون و حنجره ارتباط معکوس وجود دارد.ضد میکروبی: بررسی‌های انجام شده نشان داده‌اند که اثر ضد میکروبی آلیسین به دلیل خواص آن در محدود کردن فعالیت آنزیم‌های تیول‌دار میکروارگانیسم‌ها می‌باشد. برای خواص ضد میکروبی سیر موارد زیر نیز بیان گردیده است:
خوردن سیر خام باکترى‌هاى عفونى روده‌ها را از بین می‌برد.قطره بینى سیر ویروس‌هاى عامل سرماخوردگى و آنفلوانزا را از بین مى‌برد.
ترکیبات گوگردى سیر باکترى‌ها و ویروس‌هاى ریه و ناحیه برونش را از بین می‌برد.
آب و یا روغن سیر که روى عفونت قارچى انگشتان پا مالیده مى‌شود، باکترى استافیلوکوکوس و سایر عفونت‌هاى پوستی را از بین مى‌برد.سیر دارای اثرات ضد باکتری و ضد قارچ است، لذا برای برطرف شدن شوره سر که به علت قارچ مالاسزیا فورفور بوجود می‌آید بکار می‌رود.ترکیبات گوگرددار سیر نیز در برطرف شدن شوره سر موثرند.
هیپوگلایسمیک: بر اساس مطالعات انجام شده اثر هیپوگلایسمیک (کاهنده قند خون) سیر می‌تواند به دلیل خاصیت آن در افزایش آزاد سازی انسولین از سلول‌های بتای پانکراس یا جدا شدن بیشتر انسولین از اشکال باند شده آن و افزایش حساسیت انسولینی سلول‌ها باشد. به همین دلیل مصرف آن به افراد دیابتی توصیه می‌شود.

چگونگی از بین بردن بوی بد سیرسیر در کنار خواص با ارزشی که دارد موجب بوی بد دهان می‌شود و این مشکلی است که چون بسیاری از افراد راه حل آن را نمی‌دانند منجر به عدم مصرف آن می‌شود. زمانی که با خوردن غذاهای حاوی سیر دهان بدبو می‌شود، باید از خوشبوکننده‌های دهان استفاده کرد و البته این کار را باید به کرات انجام داد، یعنی تقریبا هر نیم تا یکساعت یکبار، تا زمانی که ماده غذایی مقصر از جریان خون پاک شود که معمولا این روند حدود ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد. در این میان مسواک زدن هم کمک می‌کند، اما نمی‌توان مسواک را همیشه در دهان نگه داشت. یکی از بهترین راه‌های مبارزه با بوی بد دهان، خوردن بعضی خوراکی‌ها پس از غذاهای بودار است که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می‌شود:۱- لیمو: خوردن یک قاچ لیمو یا افزودن آن به غذا به عنوان چاشنی یا حتی افزودن آن به لیوان آب خود، اثر معجزه آسایی دارد. آب نبات‌های لیمویی نیز همان خاصیت را دارند.
۲- جعفری یا سایر چاشنی‌های سبز: جویدن برگ‌های تازه جعفری، ریحان و رزماری (اکلیل کوهی) موجب آزادسازی روغن‌های آنها می‌شود که حس تازگی به دهان می‌دهد.۳- سیب، گلابی و هویج: این خوراکی‌ها دارای فیبر زیادی هستند که جویدن آنها باعث ترشح بیشتر بزاق دهان شده و دهان را تمیز می‌کنند.
۴- ادویه‌های قابل جویدن: جویدن فقط چند دانه تخم انیسون (بادیان رومی)، هل، گشنیز یا رازیانه باعث تازه و خوشبو شدن دهان خصوصا پس از صرف غذای حاوی سیر می‌شود.۵- برگ نعنا یا چوب دارچین: هر یک از این دو، طعم و بوی شبه گوگردی پیاز و سیر را رفع می‌کند. علاوه بر آن، وجود یک سری روغن‌های اساسی در دارچین با نوعی میکروب دهانی مبارزه می‌کند. آدامس‌های نعناعی یا دارچینی هم تأثیری مشابه دارند.
۶- عسل: برای‎ ‎از بین بردن بوی سیر ‎می‌توان نیم ساعت پس از خوردن آن، یک قاشق عسل خورد. ‎
۷- کاهو: خوردن سبزی‌هایی مثل کاهو نیز موثر است، زیرا کلروفیل موجود در سبزی‌ها بوی سیر را رفع می‌کند.

اثرات سیر از دیدگاه طب سنتی:

خواصی که دانشمندان (طب قدیم و جدید) برای سیر برشمرده‌اند عبارتند از:
رسوبات خون را حل می‌کند.
در درد مفاصل، نقرس و روماتیسم توصیه می‌شود.
مدر و پایین آورنده فشار خون است.بهترین درمان برای فراموشی، ضعف حافظه و سرگیجه است.
خوردن سیر عضلات قلب را به نشاط می‌آورد و گردش خون را منظم می‌کند.
مجاری تنفس و خون را پاک کرده و به این وسیله از تنگی نفس می‌کاهد.
در درمان پاره‌ای از سل‌های ریوی، اسهال و برونشیت، سردرد و زکام مزمن مفید است.
پوست بدن را خوشرنگ می‌کند.
روده‌ها را از عفونت‌ها پاک می‌کند (به خصوص در اطفال) و با این خاصیت انسان را در مقابل بیماری تیفوئید و دیفتری محافظت می‌کند.سنگ کلیه و کرم‌های نازک شکم اطفال را نابود می‌کند.
فلج و رعشه را معالجه کرده و برای مالاریا و بی خوابی خیلی مفید است.
برای درمان میخچه و زگیل باید سیر را نرم کرده و به صورت مرهم روی میخچه و زگیل بگذارید تا همانطور بماند و هر چند وقت آن را تکرار کنید.مالیدن آن روی محل گزیدگی، سوزش و درد را تسکین می‌دهد.
تقویت کننده دستگاه دفاعی بدن و دارای خاصیت ضد سرطانی و ضد سرماخوردگی است.
مصرف سیر قند خون مبتلایان به مرض قند (دیابت) را می‌کاهد.
اثر سمی نیکوتینی که از دود سیگار حاصل می‌شود را برطرف می‌کند. لذا چنانچه معتادان به سیگار به علت نیکوتین دچار ناراحتی‌های‌ هاضمه و قلب شده باشند، با مصرف سیر احساس بهبودی می‌کنند.مداومت در مصرف سیر به تدریج باعث ریختن موی سفید و روییدن موی سیاه می‌شود.
سیر پخته را چنانچه بر روی مو و پوست بمالند کشنده شپش است.
اگر این فرآورده را در محل دردهای مفاصل و قولنج بمالند، درد و ناراحتی را تسکین خواهد داد.مخلوط سیر با سرکه ورم اعضا را برطرف می‌کند.
به خاطر بوی نامطبوع سیر بهتر است به طور کامل آن را خرد نموده و در شیر حل کنید. این عمل برای درمان فشار خون بالا، تصلب شرایین، ناراحتی‌های گوارشی (اسهال و اتساع روده) و التهاب مخاط برونش‌ها مفید است.
مصرف روزانه سیر تازه، از کبد در برابر سموم دارویی و شیمیایی محافظت می‌کند.

مقدار مصرف سیر:

به صورت معمول استفاده روزانه به مقدار ۴ گرم از سیر تازه (۱ حبه متوسط) یا مقادیر معادل آن از سایر محصولات سیر توصیه می‌شود تا در طول زمان اثرات دارویی خود را بر جای گذارد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:24
توسط سینا | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
هفت عادت تاسف آور افراد غمگین

 
همه تجربهٔ موقعیت‌های ناراحت کننده را دارند. اما فرق بزرگی وجود دارد بین یک دوره گذرا از ناراحتی و یک عمر با عادت به زندگی ناخوشایند. این کاری است که انسان‌هایی که به طور مزمن ناراحت هستند، انجام می‌دهند. با این حال شما به طور معمول یک انسان شاد هستید. نگاهی به این هفت عادت زیر بیاندازید تا بفهمید که آیا هیچ کدام از این‌ها شما را از تجربهٔ مقدار بیشتری از لذت محروم می‌کند یا نه.


1- بیش از حد محافظ کار بودن

آنقدر محافظ کار نباشید که خودتان را در موقعیتی قرار دهید که هیچ کدام از توانایی‌های بالقوهٔ شما، شما را راضی نکند. رویاپرداز باشید اما بدانید که شما بیشتر از یک رویا پرداز هستید. شما نقطهٔ شروع به واقعیت پیوستن رویاهایتان هستید.

رویای شما تصویر خلاق شما برای زندگی آینده‌تان است. شما باید راحتی فعلی خود را پشت سر بگذارید و با چیزهای ناآشنا احساس راحتی کنید. آن احساساتی که سد راه شما می‌شود را نابود کنید. به جلو بروید. زندگی آنچه را که در ذهن خود می‌خواهید با جادو به شما نمی‌دهد. چیزی را به شما می‌دهد که شما با اعمالتان بر آن پافشاری کنید.


2- شک مداوم به خود

شما ناچار به آن چیزی خواهید شد که باور دارید باید بشوید، اگر وقت کافی برای گفتن این جملات بگذارید (من به اندازه کافی باهوش، لاغر یا ثروتمند نیستم) شما یک روزی واقعاً همان خواهید شد. برخلاف این، اگر باور داشته باشید که الآن به اندازه کافی باهوش، لاغر و یا ثروتمند هستید که به پلهٔ مثبت بعد بروید، در طول زمان شما ظرفیت بودن تمام چیزهایی که باور داشتید را به همان سطح از انتظارتان بدست خواهید آورد.

۳- وسواس کنترلی

بعضی وقت‌ها مردم علاقهٔ زیادی به تلاش به کنترل هر جنبهٔ کوچک از زندگی‌شان را دارند. یاد بگیرید که آسان بگیرید. راحت باشید و به مسیری بروید که زندگی شما را می‌برد. یک چیز جدید امتحان کنید، شانس خود را امتحان کنید و بیشتر از همه لبخند بزنید و از مناظر لذت ببرید. آزاد کردن خودتان از تلاش برای کنترل چیز های غیر مهم به شما اجازه می‌دهد که چیزهای خوب بیشتری را در اطراف خودتان تجربه کنید. بزرگ‌ترین لذت‌های زندگی گاهی اوقات اتفاقات غیر منتظره ای هستند که وقتی می‌آیند که شما انعطاف پذیر هستید و روی خود را به پیچ و تاب زندگی باز می‌کنید.

۴- برنامه ریزی کردن انتظارات غیر واقعی

شما در طول یک شب دو سایز کم نخواهید کرد یا روابطتان بدون توجه خود شما پیشرفتی نخواهد داشت.
شما نمی‌توانید ۲۵ میلیون تومان نقداً قسط وام خود را ظرف یک هفته بپردازید. معاملهٔ جدید شما بی درنگ به سود نخواهد رسید، شما الآن و بعدها اشتباهات زیادی را خواهید کرد. به مدت یک یا دو روز احساس خواهید کرد که در مکانی می‌دوید، باید تکنیک‌های جدید را امتحان کنید در این حال که آن‌ها همیشه کارساز نخواهند بود. شما انسان هستید، بارها شکست خواهید خورد اما همین روش تکامل شماست. اهداف ارزنده تلاش و پیگیری می‌خواهند.
۵- یک نگرش بد

بزرگ‌ترین کشفی که می‌توانید بکنید این است که می‌توانید زندگی‌تان را تنها با تغییر نگرشتان عوض کنید. مثبت گرایی مهم‌ترین خصلت بشری است به این دلیل که به شما اجازه می‌دهد، ایده های خود را پرورش بدهید و با موقعیت‌هایی که در آن قرار می‌گیرید روبرو شوید. بنابراین هیچ چیز را برای تضمین نخواهید، مثبت باشید و بدانید که چقدر خوشبخت هستید، هر روز کامل نخواهد بود اما اگر توجه کنید می‌فهمید که ۹۹٫۹ % از مواقع یک روز خوب یا یک روز عالی دارید.


۶- شناور بودن در تمرین

شما وقت کافی برای تمرین دارید اگر چیزی دیگری بگویید به خودتان دروغ گفته‌اید. حقیقت این است که شما برای انجام ندانشان وقت کافی ندارید، زودتر یا دیرتر وقت برای مریض شدن پیدا خواهید کرد. حداقل ۳۰ دقیقه تمرین در هر روز برای افزایش قدرت، شادی و طول عمر انسان اثبات شده است و این غیر قابل مقایسه با روش‌های دارویی است. شما حدود ۳٫۵ ساعت در هفته حرف می‌زنید. با در نظر گرفتن ارزش زیادی که تأثیر ۱۶۴٫۵ ساعت دیگر هفته دارد به سختی می‌توان گفت که این زمان، زمان زیادی می‌باشد.


۷- افراط در یک چیز خوب

همان‌طور که اسکار وایلد یک بار گفت :"همه چیز اعتدال حتی خود اعتدال."

بیش از حد خوردن شما را چاق می‌کند. بیش از حد خرج کردن شما را ورشکسته می‌کند. بیش از حد کار کردن باعث می‌شود که خانواده شما در خانه از شما دور شوند. بیش از حد بازی کردن باعث عقب ماندن کارهای مهم انجام نشده می‌شود، و به همین ترتیب.

شادی بستگی دارد به تعادل در به کار بستن منابع خوب زندگی و احساس کردن کمبودها در زندگی به طور مساوی. گذشته از همهٔ جزئیات، مهم به یاد داشتن این است که شادی طولانی مدت هیچ وقت تنها در یک چیز خوب پیدا نمی‌شود این یک مدل زندگی متعادل یا ترکیبی است
 


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:22
توسط سینا | تعداد بازديد : 23 | لينك ثابت
تو یه جمع ۲۰-۳۰ نفره بگید که از پرتقال بدتون میاد و واکنش‌ دوستاتون رو ببینید که همه با هم می‌گن: وا! مگه می‌شه کسی پرتقال دوست نداشته باشه؟ تنوع نژاد و مزه پرتقال انقدر زیاده که اگه عاشق هر پرتقالی هم نباشید، اقلا یه مدل از پرتقالا با ذائقه‌تون جور درمیاد.

حالا اگه بدونید پوست این میوه خوش‌طعم چه خواص عجیبی داره، حتما سورپرایز می‌شید.

پوست خشک پرتقال می‌تونه تو روزای سرد زمستون بهتر از نفت و بنزین کمک‌تون کنه که یه تل هیزم رو آتیش بزنید. پوست پرتقال به خاطر داشتن روغن قابل اشتعال “لیمو نه نه” می‌تونه اولین شعله آتیش برای یه شومینه هیزمی باشه.

این روغن برای حشرات اعصاب نمی‌ذاره. کافیه یه پوره با پوست پرتقال و آب درست کنید و تو لونه مورچه‌ها و جاهایی که مگس و پشه داره بریزید و ببینید چطوری همه این جَک و جونورها فرار می‌کنن. چند تیکه پوست پرتقال نزدیک رختخواب‌تون بذارید و بدون مسموم کردن هوا با حشره‌کش‌های شیمیایی از ویز ویز حشرات خلاص شید و راحت بخوابید.

به غیر از حشرات گربه‌ها هم از بوی این روغن فراری هستن. اگه می‌خواهید گربه‌ها تو باغچه‌تون رژه نرن، تو باغچه پوست پرتقال بریزید.

سطل آشغالی که توش پوست پرتقال ریخته، بوی گند همیشگی رو نمی‌ده. پوست خشک پرتقال هم همین خاصیت رو داره. می‌تونید اونا رو تو یه کیسه توری بریزید و داخل کمد، کابینت یا یخچال بذارید تا بوی و نا و موندگی نگیره.

اگه تو خونه وان دارید، قبل از حمام چند تیکه پوست‌ تازه پرتقال توی آب بندازید تا ویتامین c موجود پوست پرتقال جذب پوست‌تون بشه. اگه بعد از شما کسی حموم رفت و داد زد: وای اینجا بوی بهشت می‌ده تعجب نکنید!

پوست خشک پرتقال بوی خوبش رو حفظ می‌کنه و می‌تونید بعد از آسیاب کردنش ازش به عنوان ادویه توی سالادها، سس‌ها و غذاها استفاده کنید.

از نوارهای بلند پوست پرتقال می‌تونید شیرینی‌های کوچک یا حبه‌های نارنجی و خوشمزه‌ای برای تزئین دسر و شیرینی درست کنید.

انصافا اگه بخوان پوست پرتقال رو با این‌همه کاربردایی که داره، جدا بفروشن بیشتر از خود پرتقال نمی‌ارزه؟

امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:20
توسط سینا | تعداد بازديد : 24 | لينك ثابت

مصرف میوه تاثیر بسیار زیادی بر سلامت کلی بدن و جذب و هضم مواد غذایی و سوخت‌وساز آنها در بدن دارد. مصرف میوه روند سوخت و ساز قند، چربی و پروتئین را در بدن بالا می‌برد و تاثیر زیادی در حفظ سلامت و تندرستی بدن دارد. از این رو مصرف روزانه آنها به همه افراد خانواده توصیه می‌شود.

میوه‌ها مفیدترین و طبیعی‌ترین منابع تغذیه برای بشر هستند، از این رو گنجاندن آنها در سبد غذای روزانه خانواده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تنها نکته مهم این است که هنگام مصرف میوه‌ها توجه کافی به چگونگی مصرف، میزان و زمان مصرف آنها داشته باشیم.

محققان و کارشناسان طب سنتی و مزاج‌شناسی میوه‌ها را به چهار گروه میوه‌های شیرین، اسیدی، غیراسیدی و خنثی تقسیم‌بندی کرده‌اند و معتقدند هنگام مصرف میوه‌ها یا تهیه سالادهای میوه باید دقت کرد تا از میوه‌های هم‌گروه استفاده کرد. به‌عنوان مثال، برای تهیه سالاد میوه باید از میوه‌هایی استفاده کرد که در گروه میوه‌های شیرین قرار دارند.
1- انجیر
انجیر انواع و رنگ‌های مختلفی دارد که همه آنها در داشتن ویتامین‌های a، b، c و آهن با یکدیگر برابرند. بر اساس تحقیقات به‌دست آمده، مصرف این میوه به صورت خام و خشک موجب از بین بردن بوی بد دهان و برخی از بیماری‌های دهان می‌شود. خوردن انجیر تازه از طرفی موجب کاهش حرارت بدن و رفع تشنگی می‌شود. همچنین این میوه موجب تعریق زیاد شده و تمامی سموم موجود در بدن را به واسطه آن از بدن خارج می‌کند. به گفته محققان، مصرف این میوه قبل از مصرف غذا موجب تحریک اشتها و همین‌طور پاکسازی کامل دستگاه گوارش می‌شود.
2- سیب
اگر از اضافه وزن رنج می‌برید، سیب را با پوست میل کنید. مصرف سیب با پوست یکی از شیوه‌های مبارزه با چاقی و درمان آن است که متخصصان تغذیه به آن بارها اشاره کرده‌اند. مصرف سیب به همراه پوست آن موجب می‌شود تا قند خون برای مدتی بالا بماند. در نتیجه مصرف‌کننده احساس سیری بیشتری می‌کند و غذای کمتری می‌خورد.
3- موز
نتایج تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد مصرف روزانه یک عدد موز تاثیر بسیار زیادی بر حفظ آرامش، کاهش افسردگی، اضطراب و استرس دارد. این میوه به دلیل داشتن منابع تریپتوفان موجب افزایش سروتونین در بدن می‌شود. افزایش سروتونین در بدن نیز با افزایش آرامش و از بین رفتن افسردگی همراه است. از این رو متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند موز را در سبد غذایی خود قرار دهید. به عنوان مثال می‌توانید این میوه را به همراه عسل در وعده صبحانه میل کنید.
4- انگور
نوشیدن روزانه دو لیوان آب انگور موجب افزایش وزن می‌شود. افرادی که قصد دارند وزن خود را افزایش دهند می‌توانند با نوشیدن دو لیوان آب انگور به همراه دو وعده غذایی ظهر و شب به این هدف نزدیک شوند. توجه داشته باشید آب انگور برای درمان لاغری و چاقی مورد استفاده دارد. اگر این میوه همزمان با وعده غذایی مصرف شود موجب افزایش وزن شده و اگر در فواصل وعده‌های غذایی به تنهایی مصرف شود، سبب کاهش وزن می‌شود.
5- هلو
تهیه ماسک زیبایی از هلو از جمله فواید این میوه تابستانی است. قرار دادن رنده شده میوه هلو روی پوست صورت به مدت 20 دقیقه، به جوانسازی و نشاط پوست کمک می‌کند.
6- زردآلو
اگر دچار بی‌خوابی هستید یا از خستگی مفرط رنج می‌برید، زردآلوی رسیده بخورید. مصرف زردآلوی رسیده برای داشتن ویتامین‌های گروه b به درمان بی‌خوابی، خستگی، گیجی و ناراحتی‌های عصبی و روحی کمک می‌کند. درضمن توجه داشته باشید مصرف بی‌رویه این میوه موجب بروز اختلال در هضم مواد غذایی و اسهال می‌شود.
7- خرما
خرما به جهت داشتن منیزیم، فسفر، کلسیم و آهن از جمله ارزشمندترین میوه‌ها محسوب می‌شود. این میوه به دلیل داشتن مقدار قابل توجهی منیزیم مانع از بروز انواع سرطان‌ها می‌شود. این میوه به ویژه در پیشگیری از سرطان معده به جهت خنثی کردن اسید اضافی معده بسیار موثر و مفید است. علاوه بر این، مصرف به اندازه خرما موجب تقویت شنوایی و بینایی شده و دردهای کمر، مفاصل و سیاتیک را تسکین می‌بخشد.

8- خربزه
افرادی که مبتلا به سنگ کلیه یا سنگ مثانه هستند با مصرف خربزه می‌توانند به درمان بیماری خود کمک کنند. این میوه به جهت خاصیت ادرارآورش به درمان این بیماری و دفع سنگ‌های کوچک کمک می‌کند. مصرف تخم‌های بوداده این میوه نیز ادرار‌آور بوده و به دفع سنگ‌های کلیه و مثانه می‌انجامد.نکته 1: مصرف میوه‌هایی مانند لیمو، پرتقال، آناناس، گریپ فروت و خیار یا آب آنها بهتر است یک ساعت قبل یا یک ساعت بعد از صرف وعده‌غذایی صورت گیرد. مصرف این نوع از میوه‌ها موجب کاهش کلسترول و اسیداوریک خون می‌شود.نکته 2: متخصصان معتقدند مصرف روزانه سه تا پنج‌میوه از بروز ناراحتی‌های گوارشی به ویژه شایع‌ترین آنها یبوست پیشگیری می‌کند. به اعتقاد این گروه، تغذیه نامناسب، عدم استفاده از سبزیجات و میوه‌ها در رژیم‌غذایی و همین‌طور کم تحرکی از مهم‌ترین عوامل بروز یبوست در انسان است. میوه‌ها و سبزیجات به دلیل داشتن فیبر و آب فراوان موجب تحریک روده شده و به دفع مواد زاید بدن کمک بسیاری می‌کنند.نکته 3: متخصصان طب سنتی می‌گویند نوشیدن مخلوطی از آب هویچ و پرتقال یکی از مضرترین ترکیب‌های غذایی است. مخلوط کردن این دو میوه با هم و مصرف آن موجب بالا رفتن میزان اسید خون در بدن می‌شود. علاوه بر این، اختلال در عملکرد کبد و تحریک‌پذیری طحال نیز از دیگر عوارض مصرف این دو میوه با هم است.امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:18
توسط سینا | تعداد بازديد : 26 | لينك ثابت
 

1- قبل از چگونه خواندن باید چرا خواندن را بدانید ( هدف خود را کاملا مشخص سازید

2- برنامه ای منظم برای مطالعه داشته باشید . ساعات مطالعه را مشخص کنید . برای هر درس برنامه زمانی مشخصی در نظر بگیرید و بر طبق آن پیش بروید .

3- حتی اگر زمانی کم به امتحان باقی مانده است ، اضطراب و دلهره به خود راه ندهید . با خونسردی اما با هوشیاری کامل مطالعه کنید .

4- مطالب را حفظ نکنید که به زودی فراموش می شوند . سعی کنید مفهوم آنها را بفهمید . زمانی اطلاعات در حافظه بلند مدت به خوبی جای می گیرند که کاملا درک گردند .

5- مطلب به سرعت خوانده شود و از ماندن و درنگ کردن بر سر مسائل جزئی و از توقف برروی مطلبی که بدان آگاهی نیست ، پرهیز شود.

6- یادداشت برداری باعث انتظام ذهن و تمرکز حواس می شود و همچنین باعث بهتر بخاطر سپردن مطالب می گردد.

7- از نشستن به حالت لمیده پرهیز شود که درست نشستن ، درست نفس کشیدن و تابیدن نور از منبع مات از لزومات یادگیری در هنگام مطالعه است . سستی چشم ها ولختی بدن سبب رخوت فکر می شود .

8- به استراحت بین زمانهای مطالعه ، توجهی خاص داشته باشید . در دقایق استراحت ، ذهن متوجه طبیعت و هوای آزاد یا مناظر زیبا شود و یا نوشیدنی و لقمه ای غذا تناول گردد . زیرا که بدست آوردن حوصله و آمادگی لازم برای مطالعه ( مثل سماجت نکردن با خواب ، آشفته نبودن ذهن ، گرسنه و تشنه نبودن ، مضطرب نبودن و...) در درک مطلب و بخاطر سپردن آنها اهمیت دارد.

9- برای اینکه مطالب ریزتر فراموش نشوند ، نباید آنها را یکجا یاد بگیریم (اصل یادگیری توزیعی )

10- "رودیارد کیپلینگ " (Rudyard Kipling) می گوید : من دارای شش خدمتکار صادق و باوفا بوده ام که همه دانش خود را مرهون آنها هستم . نامشان به قرار زیر است : کجا ، چه ، چه موقع ، برای چه ، چطور و که ( اهمیت سوال کردن و کنجکاو بودن و اهمیت سوال گذاری قبل از خواند متن )


11- نظریه " گشتالت " :" مغز تمایل شدید به انجام هر چه سریعتر کار دارد ". اگر زمان و مقدار مطالعه نامشخص باشد ، در مطالعه نقصان ایجاد می شود .بنابراین ، قبل از خواندن هر فصل یا هر بخش ، دقیقا مشخص کنید که می خواهید چه مدت و چند صفحه بخوانید .

12- منحنی فراموشی شبیه سرسره ای در پارک بازی است ، که وقتی کند می شود . بعد از یادگیری ، مطالب با سرعتی زیاد فراموش می گردد و بعد از 24 ساعت میزان فراموشی کاهش می یابد( اهمیت مرور بلافاصله بعد از خواندن و مرور یک روز بعد ).

13- خواب به بهبود حافظه بلند مدت کمک می کند ، بنابراین در هنگام امتحان مدت زمان خواب خود را بسیار کم نکنید . به اندازه کافی بخوابید (6-8 ساعت ) بخوابید ، البته بیش از اندازه هم نخوابید .

14- در هنگام مطالعه از آهسته خوانی بپرهیزید . ذهن با سرعتی باورنکردنی می اندیشد . سرعتی که ذهنتان با آن می اندیشد ، همان سرعتی است که می توانید با آن بخوانید . پذیرفتن اینکه شخص می تواند با سرعت بالا بخواند ، برای برخی از ما دشوار است زیرا از کودکی چنان شرطی شده ایم که با سرعتی معین بخوانیم و آن را به عنوان سرعت طبیعی برای خودمان پذیرفته ایم . این شرطی شدن را می توانیم بشکنیم وبا سرعت بالا بخوانیم .

15- اگر قرار باشد چیزی را یاد بگیریم و فراموش کنیم و دوباره سعی در یادگیری آن بکنیم ، آن یادگیری ارزشی نخواهد داشت . با مرور صحیح ، از فراموشی مطالب و دوباره خوانی کتاب جلوگیری کنید .

16- توجه داشته باشید که هر کس نمره ای بهتر می گیرد ،باهوشتر نیست بلکه از وقت و نیروی خود به خوبی استفاده می کند و شیوه صحیح مطالعه را می داند .

17- بعضی از دانش آموزان ، در هنگام مطالعه سرشان را پایین انداخته و از صفحه اول شروع به خواندن می کنند . این روش نادرست است . سعی کنید قبل از خواند با مطالعه اجمالی و سوال گذاری ، اطلاعات اولیه راجع به آن به دست آورید .

18- اساس خواندن فعال ، سوال گذاری است . خواننده فعال در حین خواندن ، دائما سوال طرح میکند .

19- اگر میخی بیشتر در چوب فرو رود ، دیرتر کنده می شود . اگر مطالب به خوبی فهمیده شوند و در حافظه بلند مدت به درستی ثبت گردند ، دیرتر فراموش می شوند .

20- اگر به موضوعی علاقه مند باشید ، بخاطر سپاری آن راحتتر خواهد بود .


21- در طول سال تحصیلی درس بخوانید . قبل از شروع کلاس ، مطالعه اولیه انجام بدهید و بعد از پایان کلاس ، آنچه را که معلم تدریس کرده است ، مجددا مرور کنید و یادداشتهای کلاسی خود را سازماندهی کنید .

22- نکات مهم درسی و کلاسی را به صورت کلیدی بنویسید .

23- کلمه کلید ، کوتاهترین کلمه ای است که بیشترین معنی را در بر می گیرد

24- کلمات کلید را بر روی طرح شبکه ای مغز سازماندهی کنید .

25- وقتی می خواهید کتابی را بخوانید ، آن را به بخشهای کوچکتر تقسیم کنید و زمان خواندن هر بخش را مشخص کنید . هر چقدر مطالب به بخشهای کوچکتر تقسیم گردند ، یادگیری آنها راحتتر خواهد بود .

26- یک اصل مهم برای خوب بخاطر سپردن این است که با سعی هوشیارانه ، مطالب را در حافظه ثبت کنید .

27- تجسم ، سنگ بنای حافظه است . سعی کنید آنچه را که می خوانید در ذهن خود مجسم سازید .

28- سعی کنید بین نکات کلیدی ارتباط برقرار کنید . مطالب مرتبط با هم بهتر در حافظه جای می گیرند .

29- چیزهایی که به یکدیگر بستگی دارند ، مایلند که در حافظه نیز به طور وابسته باقی بمانند و غالبا یادآوری یکی از آنها ، موجب بیادآوری بقیه می شود .

30- اگر مایلید موضوعی را به خاطر بسپارید ، باید فکرتان را کنترل کنید ( کنترل تمرکز وتوجه )

31- درس خواندن موثر ، خط کشیدن زیر خطوط کتاب نیست .مطالعه فعال شامل خواندن، نوشتن ، تکرار و مرور است .

32- خواندن و بازگو کردن مطالب، بسیار بهتر از خواندن صرف است .

33- به جای خط خطی کردن کتاب با خودکار یا ماژیک ، سعی کنید نکات را به صورت کلیدی بنویسید و در حین خواندن ، کاملا فعال باشید.

34- در هنگام درس خواندن ، شرایط محیطی لازم را مهیا سازید .

35- از سیستم های تقویت حافظه ،برای یادگیری بهتر دروس استفاده کنید .

36- بعد از گذشت 24 ساعت از مطالعه ، حدود 80% مطالب فراموش می شوند . با مرور صحیح ، از این فراموشی جلوگیری کنید .

37- مطالب سازماندهی شده بر روی طرح شبکه ای مغز به سادگی در حافظه جای می گیرند ، اما مطالب نامنظم به سختی در حافظه باقی می مانند .

38- جوابهای زیبا همیشه از پی سوالات زیبا می آیند ( اهمیت سوال گذاری قبل از خواندن )

39-حدود 90% مطالب این کتاب غیر ضروری هستند و تنها 10% مطالب مفید و مهم هستند که باید به صورت کلیدی نوشته شوند ( اهمیت کلمات کلیدی )

40- نیم ساعت مطالعه 5 دقیقه استراحت را همیشه به خاطر داشته باشید.

41- از درس خواندن در وضعیتهای مختلف اجتناب کنید . تا حد ممکن خود را به نشستن پشت میز مطالعه عادت دهید .

42- به سلامتی و تغذیه خود اهمیتی خاص بدهید.

43-سعی کنید تا حد ممکن در یک مکان مطالعه کنید . از مطالعه در پارک ها و مکانها شلوغ اجتناب ورزید .

44- قبل از شروع مطالعه و بعد از پایان مطالعه کمی استراحت کنید .

45- اگر متنی را در زمان مقرر و به خوبی یاد گرفته اید ، خود را تشویق کنید .

46- با علاقه و اشتیاق برای رسیدن به هدف درس بخوانید نه از روی اجبار

47- سعی کنید در هنگام شب و قبل از خوابیدن

، آنچه را که در طول روز خوانده اید ، یک بار دیگر مرور کنید .

48- خود را به مطالعه منظم و مداوم روزانه عادت دهید .

49- موضوعهای مشابه ( مانند زبان عربی و زبان انگلیسی) را پشت سرهم مطالعه نکنید ( بین آنها فاصله بیاندازید )

50- بلافاصله بعد از غذا خوردن ، مطالعه را شروع نکنید . کمی استراحت کنید .


51- در طول روز ابتدا درسهای مورد علاقه را بخوانید و سپس به سراغ درسهای دیگر بروید .

52- اتاق مطالعه باید ساکت و آرام باشد .

53- محکم کاری کنید . تا درسی را یاد نگرفته اید ، به سراغ درس دیگر نروید .

54- سعی کنید کاربرد هر آنچه را که می خوانید پیدا کنید .

- در هنگام مرور ، اندیشه و تفکر کنید ، سوال طرح کنید ، خود را جای معلم بگذارید و ضعفهای خود را کاملا بر طرف سازید .

56- بیشتر با ذهن مطالعه کنید تا با چشم

57- در نوشتن نکات مهم بر روی طرح شبکه ای ، خلاقیت به خرج دهید و به زبان خودتان بنویسید.

58- برای درس خواندن ، این دست و آن دست نکنید . به محض نشستن پشت میز مطالعه ، شروع به خواندن کنید.

59- گویند هرگاه یک ساعت بامداد و اول صبح خود را از دست بدهید ، انگار تمام روز را از دست داده اید.

60- عادت کنید به محض بیدار شدن از خواب

، به جای آنکه چندین دقیقه بی جهت بر روی تختخواب دراز بکشید ، از جای برخیزید و برنامه روزانه خود را شروع کنید.


61- استعداد و اعتماد به نفس دو سربازی هستند که به اتفاق هم می توانند چندین لشکر را شکست بدهند . بنابراین ، با کمک استعداد و توانایی خود وبا داشتن اعتماد به نفس بالا ، برای کسب موفقیت تحصیلی درس بخوانید .

62- اراده شما برای کسب موفقیت از هر عامل دیگر در زندگی موثرتر است .

63- آورده اند : قبل از کریسمس ، در یک دانشگاه امتحانی از دانشجویان به عمل آمد . امتحان سخت بود . یکی از دانشجویان زیر ورقه سوالات امتحانی نوشت : " فقط خدا جواب این سوالات را می داند ، کریسمس خوش " و ورقه سفید به استاد تحویل داد. استاد بعد از تصحیح اوراق ، زیر ورقه آن دانشجو نوشت : " خدا نمره A می گیرد و تو نمره F سال نو مبارک "

بنابراین با طنز ویا گفتن اینکه سوالات خیلی سخت است ،نمی توانید از امتحان فرار کنید . برای قبولی در امتحان باید با شیوه صحیح درس بخوانید . آن وقت اگر امتحان بسیار سخت هم باشد ، مشکلی نخواهید داشت .

64- روش ما در حافظه است . اگر با روش صحیح بخوانید ، مطالب به سادگی از حافظه شما محو نمی شوند .

65- برای یادگیری تنها تلاش زیاد ، کافی نیست ، بلکه شیوه صحیح مطالعه را باید آموخت .

66- مرور مطالب بلافاصله بعد از یادگیری ، به تقویت حافظه کمک می کند .

67- جدی خواندن مطلب و تصمیم به خاطر سپردن ، کمکی بزرگ به یادگیری بهتر می کند .

68- اصل " گیت " (Gate) :20% خواندن 80%تفکر و تعمق . یعنی اگر دو ساعت مطالعه کردید ، به مدت 8 ساعت بر روی آنچه که خوانده اید ، فکر کنید.

69- ادیسون : نبوغ نتیجه 99% فعالیت و1% استعداد است . بنابراین با تلاش و فعالیت است که می توانید موفق شوید .

70- سعی کنید یک نفره مطالب را بیاموزید ولی در هنگام یادآوری دو نفره شوید ( از هم سوال کنید .)


71- در هنگام مطالعه ، تمرکزی کامل داشته باشید و عوامل حواس پرتی را برطرف کنید .

72- نکات اصلی و نکات فرعی را در هنگام مطالعه مشخص کنید.

73- تنوع آموزشی بهتر از تراکم آموزشی است .

74- در هنگام مطالعه ، تمام حواس خود را به کار گیرید و فعالانه کتاب بخوانید .

75- قصد و نیت ، عامل اساسی برای بخاطر سپاری هر موضوعی است.

76- یک علت مهم فراموشی ، حفظ کردن آموخته ها به صورت خطی و پشت سرهم است .

77- نکات مهم باید در ارتباط با هم و طبق نظمی خاص بر روی طرح شبکه ای مغز نوشته شوند.

78- سیستم یادگیری اطلاعات به صورت خطی نیست بلکه به صورت شبکه ای و زنجیره ای است

79- نکات کلیدی بر روی طرح شبکه ای ، ذهن شما را به فعالیت وا می دارد.

80- وقتی که صرف نوشتن نکات کلیدی و سازماندهی مطالب بر روی طرح شبکه ای مغز می کنید ، هدر دادن وقت نیست بلکه زمان مفید برای یادگیری است .

81- هدر دادن وقت یعنی اینکه چندین بار کتاب را بخوانید ولی در امتحان نتوانید نمره خوب بیاورید.

82- بهترین زمان یادداشت برداری، بلافاصله بعد از فهمیدن نکته ای از متن است .

83- در هنگام مطالعه ، فاصله چشم با کتا ب( یعنی حدود 40-30سانتی متر ) را رعایت کنید.

84- با دید مثبت به هر درس نگاه کنید ، تا خواندن و یادگیری آن لذت بخش شود .

85- حس کنجکاوی خود را پرورش دهید و جستجوگرانه مطالب را بخوانید.

86- تنفس عمیق را هرگز فراموش نکنید . چرا که به افزایش کارایی حافظه کمک می کند.

87- هر چقدر به حافظه خود در بخاطر سپاری مطالب ، بیشتر اعتماد کنید بهتر میتوانید به خاطر بسپارید.

88- برای شرکت در سخنرانی ، حتما دفترچه یادداشت همراه خود داشته باشید تا نکات مهم را بنویسید .

89- برای موفقیت ، از تلقین مثبت استفاده کنید وبه جنبه های منفی توجه نکنید.

90- تا آن اندازه موضوع مطالعه را بخوانید که احساس خستگی نکنید و تا آن اندازه خواندن را ادامه دهید که بتوانید بدون هیچ زحمت و فشار مطالب را درک کنید


91- طرح شبکه ای نباید زیاد شلوغ ودر هم باشد . هر چقدر منظمتر باشد، بهتر است .

92- باید سیستم ذهنی خود را عوض کنید . یک بار مطلب را بخوانید و یاد بگیرید . خود را شرطی نکنید که مثلا حتما باید4 بار مطلب را بخوانید و یاد بگیرید . خود را شرطی نکنید که مثلا حتما باید 4 بار بخوانید تا یادتان بماند.

93- بعضی از افراد تند تند مطالب را تکرار می کنند . مثلا یک جمله را چند بار پیش خود تکرار می کنند سعی کنید هر جمله را فقط یک بار بخوانید.

94- در تقویت روحیه خود بکوشید زیرا مطالعه تا حدودی بسیار زیاد ، فرایندی روانی دارد.

95- در هنگام خستگی و برای استراحت کردن ، بهترین روش استفاده از تنفس عمیق است .

96- در هنگام مطالعه ( خصوصا زمانهای نزدیک به امتحان خونسرد و آرام باشید ولی بی خیال هم نباشید.

97- سعی کنید مطالبی را که می آموزید با مطالبی که قبلا گرفته اید ،ارتباط دهید .

98- اعتماد ذهنی را جایگزین اعتماد چشمی کنید.

99- شب قبل از امتحان ، فقط طرحهای شبکه ای را مرور کنید از خواندن مطالب جدید اجتناب ورزید.

100- و آخرین نکته این که

فراموشی ناشی از خیانت حافظه نیست بلکه به خاطر روش نادرست مطالعه است

امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:16
توسط سینا | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت

به عنوان « میزبان » موارد زیر را در نظر داشته باشید :
ـ همیشه آمادگی مهمان ناخوانده را داشته باشید، پس سخت نگیرید.
ـ آغازكننده گفت وگو باشید و جویای احوال شوید، اجازه ندهید سكوت طولانی برقرار شود.
ـ از مطرح كردن موضوعاتی كه بر سر آنها اختلاف نظر وجود دارد، خودداری كنید.
ـ خویشتنداری كرده و مسائل خانوادگی و اختلافات را در حضور مهمان مطرح نكنید.
ـ هنگام پذیرایی، از قیمت میوه ها و خوراكی ها جلوی مهمان صحبت نكنید.
ـ شایسته نیست میزبان اول برای خودش غذا بكشد.
ـ در حضور مهمان اگر به هر دلیلی عصبانی شدید، خود را كنترل كنید، چرا كه از اعتبار شما كاسته می شود.
ـ سر سفره به همه مهمانان به یك چشم نگاه كنید. (به یك نفر توجه خاص نكنید)
ـ هنگام غذا خوردن، اجازه دهید مهمان راحت باشد و از هر غذایی كه دوست دارد استفاده كند.
ـ هنگام خداحافظی مهمان را بدرقه كنید و حتی الامكان تا قبل از حركت وی در را نبندید.حق همسایگی را بجا آورید
ـ در كار همسایگان خود تجسس نكنید و در مسائل خصوصی آنان دخالت ننمایید.
ـ برقراری روابط نزدیك و صمیمانه با همسایگان خوب است، ولی این ارتباط اگر بیش از حد باشد، آزاردهنده می شود.
ـ در اوقات استراحت همسایگان، با كوبیدن میخ به دیوار، استفاده از جاروبرقی یا ایجاد صداهای مشابه، مزاحم همسایه ها نشوید.
ـ از غیبت و بدگویی در مورد سایر همسایه ها بپرهیزید.
ـ برای رفع نیازهای شخصی از همسایگان خود انتظارات بیجا نداشته باشید.
ـ در محیط های آپارتمانی سر و صدا، دویدن، بالا و پایین پریدن بچه ها را كنترل كنید.
ـ ابراز همدردی هنگام مشكلات و اعلام آمادگی برای كمك به همسایگان از اصول نزاكت و ادب است.
ـ هنگام خروج مهمانانتان از آپارتمان، با صدای آرام با آنها خداحافظی كنید. به مرور این رفتار شما الگوی حفظ سكوت و آرامش برای دیگر همسایگان خواهد بود.امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:14
توسط سینا | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت
بررسي ها نشان مي دهند، ترشحات زردرنگ در گوشه داخلی چشم (قی چشم) یک نوع علامتی است که بر اثر بیماری های چشمی ایجاد می شود.

هنگام قي كردن چشم ، خارش‌ و سوزش‌ و ترشحات‌ غلیظي در چشم ايجاد مي شود که‌ بعد از خوابیدن،‌ باعث‌ ایجاد قشری‌ روی‌ چشم‌ می‌شود که‌ ممکن‌ است‌ مانع‌ بازشدن‌ آن‌ گردد.

براساس اين گزارش، ترشحات چشم به طور معمول، صبح ها پس از برخواستن از خواب صبحگاهی دیده می شود. ترشح چشم به ندرت آسیب رسان است و در واقع جزیی از سامانه دفاعی بدن است.

علل قی کردن چشم

- بسته شدن مجرای اشکی چشم
- عفونت پلک
- التهاب پلک (بلفاریت)
- التهاب مژه ها
- التهاب‌ ملتحمه‌ چشم‌
- عفونت باکتریایی چشم
- عفونت ویروسی چشم
- مواد آلرژن‌ یا حساسیت‌زا مثل گرده گیاهان یا آلودگی هوا
- مواد آرایشی چشم
- کلر آب استخر هنگام شنا
- خشکی چشم در اثر وزش باد
- سرماخوردگی
- وجود اجسام‌ خارجی‌ در چشم‌ مثل:‌ مژه، ذرات‌ کوچک‌ فلزات‌، گرد و غبار یا شن‌.

اگر قی چشم شما خوب نشد، به چشم پزشک مراجعه کنید تا از ترشحات چشم، کشت آنتی بیوگرام به عمل آورد و وضعیت مجاری اشکی را نیز ارزیابی کند

در چه صورت باید به چشم پزشک مراجعه نمود؟

- اگر حجم این ترشحات به اندازه ای باشد که سبب چسبیدن پلک ها به هم می شود، نشانه عفونت چشم (کونژنکتیویت) خواهد بود.

- در صورتی که ترشح چشمتان زیاد شود و با ماساژ گوشه داخلی چشم (در کنار بینی) چرک خارج گردد. ولی در صورتی که حجم آن کم بوده و تنها در گوشه چشم وجود دارد، طبیعی محسوب شده و اقدام خاصی نیاز نخواهد داشت
.
- قرمزی‌ و متورم‌ بودن‌ پلک‌ها یا پوست ‌اطراف آن‌
- چشم‌ درد
- کاهش‌ بینایی‌، تاری‌ دید یا دوبینی‌
- وجود جسم‌ خارجی‌ در چشم که‌ به‌ راحتی‌ برداشته ‌نشود.
- جراحت‌ چشم‌
- پاشیدن‌ مواد شیمیایی‌ به‌ داخل‌ چشم‌
- التهاب‌ چشم‌ در کودک‌ کوچکتر از یک‌ ماه
- ترشح‌ تمیز و شفاف‌ یا قرمزی‌ چشم‌ که‌ بیش ‌از یک‌ هفته‌ طول‌ بکشد.
- اگر چشم‌ها بعد از سه‌ روز مداوا، بهبودی‌ پیدا نکنند.

درمان قی چشم

- شستشوی چشمان با آب جوشیده و ولرم نیز مناسب است.
- برای‌ تمیز کردن‌ چشم‌ با یک تکه پنبه‌ یا یک پارچه که در آب گرم خیس شده و آب آن گرفته شده است،‌ به‌ آرامی‌ قی‌ چشم‌ را پاک‌ کنید.
- اگر چشم عفونت کرده باشد، احتیاج به قطره چشمی آنتی بیوتیک و یا آنتی بیوتیک خوراکی تحت نظر چشم پزشک دارید.
- شستشوی چشم ها با آب جوشیده و ولرم نیز مناسب است.
- تحت نظر چشم پزشک و با تجویز وی، شب ها پماد تتراسایکلین چشمی به داخل چشم ها بمالید و صبح ها بعد از کمپرس آب گرم، پلک ها را با شامپو بچه شستشو دهید و برای یک مدت محدود (حدود دو هفته) از قطره های آنتی بیوتیک، روزی سه نوبت استفاده کنید.

توصیه ها

- اگر ترشح چشم، عفونی باشد، شما می‌توانید سایرین‌ را نیز مبتلا کنید. پس‌ حوله‌ خود را جدا کنید و همیشه‌ دست‌ها و لباس‌هایتان را با دقت‌ بشویید.
- اگر آلرژی‌ یا ماده‌ محرک‌ باعث‌ عفونت‌ چشم‌ کودک‌ می‌شود، سعی‌ کنید از این‌ مواد پرهیز کنید.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ساعت 14:12
توسط سینا | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» *(میم مثل مرد)* (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶)
» موفقیت در هر سنی چه معنی می دهد؟+++++++++++ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴)
» اتفاق جالب در سونوگرافی از زن باردار (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۱)
» شش ماه زندگی یک دختر با ببر (+عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۸)
» دانستنی جالب و طنز (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۵)
» اسم شما چه رنگیه ؟ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲)
» اولین عکس فضایی که از زمین گرفته شد بود! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹)
» کشور کوچکی که اینترنت ان در رده سوم جهان است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۶)
» هی باتوام دختر خانمی که.. (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳)
» گوسفندی که به سگ گله تبدیل شده است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰)
» رستورانی که تماما با اسکناس تزئین شده است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۷)
» مدل موی پیرمردی؛ مخصوص کودکان بی ادب!!! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳)
» زن 28 ساله ای که بخاطر درد شکمش را پاره کرد و بچه اش را بیرون آورد! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰)
» معماي فشنگ هاي شكارچي (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷)
» واقعا منو تحت تاثیر قرار داد (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵)
» این مرد عجیب ترین اعتیاد دنیا را دارد (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱)
» این ماده شفاف از فولاد مقاومتر است+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸)
» ساط کبابخوری در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان! +عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵)
» حمایت عاطفی افراد مبتلا به آلزایمر بسیار مهم است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۳)
» سریعترین قطار جهان رکورد روی ریل را شکست+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰)
نويسندگان
» سینا (869)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 25
» بازديد ديرور : 32
» بازديد ماه گذشته : 607
» بازديد سال گذشته : 29663
» كل بازديد : 50605

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 869
» مجموع نظرات : 2
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.236.175.108
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
home automation in los angeles
خرید فیلم و سریال
Barabas Ropa de hombre
Hookah Shisha Tobacco