خودرو آنلاین

خودرو آنلاین
خودرو آنلاین
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

در کل نوشیدن آب ولرم و سرد هر دو مفیدند اما بهتر است در هنگام مصرف آنها چند نکته را در نظر بگیرید
حتما” می دانید که نوشیدن آب برای سلامتی بسیار اهمیت دارد . آب مواد مغذی را به تمام بدن ما می رساند ، سموم را از ارگانها خارج می کند و رطوبت مورد نیاز برخی از قسمتهای بدن مثل بینی و گلو را تامین می کند. در کل نوشیدن آب ولرم و سرد هر دو مفیدند اما بهتر است در هنگام مصرف آنها چند نکته را در نظر بگیرید.
_ آب گرم و سرد هر دو به یک اندازه رطوبت مورد نیاز بدن را تامین می کنند و دمای آب روی توانایی بدن برای جذب آن تاثیری ندارد.
_ بیشتر آدمها ترجیح می دهند آب خنک و یا حتی آب یخ بنوشند و به همین دلیل است که معمولا برای رفع تشنگی و تامین رطوبت بدن آب خنک توصیه می شود.
_ بهتر است از مصرف آب گرمی که مستقیما” از شیر می آید، پرهیز کنید زیرا معمولا” آب گرم یک شیر نسبت به آب سرد همان شیر آلاینده های بیشتری دارد.
_ آب گازدار هم به اندازه آب بدون گاز می تواند رطوبت مورد نیاز بدن ما را تامین کند اما بخاطر اثری که روی معده ما می گذارد باعث می شود کمتر احساس تشنگی کنیم.
زمانیکه سرما خوردگی و یا به هر شکلی عفونت تنفسی دارید معمولا” بهتر است آب ولرم


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 14:02
توسط سینا | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت

این پستم دیدم جالبه گفتم براتون بزارم فرقی نداره پسر باشی یا دختر...
اینو گفتم فکر نکنید برای آدمای سوسوله...

مراقبت های تابستانی موهاسلامت موها


در فصل تابستان بیش از زمان های دیگر موهای شما در معرض آسیب قرار می گیرند. آفتاب شدید، کلر موجود در آب استخرها و آلودگی های آب دریا موجب صدمه به موها و شکنندگی آنها می شود.

خانم ها به دلیل پوشش روسری کمتر در معرض آسیب های ناشی از نور آفتاب هستند. به آقایان نیز توصیه می شود برای محافظت از موها در برابر آفتاب به ویژه در مناطق ساحلی، از کلاه استفاده کنند.

برخی محصولات ضد آفتاب برای موها نیز وجود دارند که موجب مقاوم شدن مو در برابر اشعه فرابنفش خورشید می شوند.

اگر قصد دارید در دریا شنا کنید، از کلاه شنا استفاده کنید تا از نمک و آلودگی های آب دریا در امان بمانید. در غیر این صورت بلافاصله بعد از شنا موهای خود را با شامپوی مناسب شستشو دهید.

اگر در استخر شنا می کنید، باز هم توصیه می کنیم که حتما از کلاه شنا استفاده نمایید، زیرا کلر موجود در آب استخرها آسیب زیادی به موهای شما وارد می کنند و موجب خشکی، شکنندگی و کدر شدن مو می گردند. این نکته به ویژه در استخرهای روباز حائز اهمیت است، چون موها هم در معرض کلر هستند و هم اشعه فرابنفش خورشید.

این نکته را نیز باید بدانید که موهای رنگ شده، فر شده و یا صاف شده با محصولات شیمیایی ضعیف تر و آسیب پذیرتر هستند، بنابراین مراقبت از آنها ضروری است.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:59
توسط سینا | تعداد بازديد : 3 | لينك ثابت

چهار «زن» در میان تمام بانوان برجسته جهان، از آغاز تا انجام و در بین قهرمانان راستین تاریخ، به خاطر ویژگی های خاص خود در صدرند.یکی از آن چهار زن، «خدیجه کبری» است. خدیجه ای که از آغاز بعثت و هنگامی که پیامبر اسلام صلی الله علیه واله مسئله وحی را برای او بازگو کرد، به وی صادقانه گروید و در راه این ایمان، تمامی دارایی و راحتی و رفاهش را بذل کرد و پیوسته تا واپسین دم زندگی و آخرین نفس نیز آن چه در امکان داشت، نثار پیامبر صلی الله علیه واله و گسترش اسلام کرد.

پشتیبان بزرگ اسلام
این بانوی با اخلاص، در تکوین بنای اسلام و پیشبرد آن با بهره گیری از ثروت سرشار و موقعیت و جایگاه عظیمش در دنیای آن روز، سهم به سزایی دارد، تا آنجا که پیامبر اکرم صلی الله علیه واله درباره اش فرموده است:
«ما قام الاسلام الاّ بسیف علیّ و مال خدیجة؛ اسلام پا نگرفت مگر به شمشیر علی و ثروت خدیجه».
وی در لحظات آغازین «بعثت» و سنگینی نزول وحی - که برای پیامبر صلی الله علیه واله دورانی بسیار سخت و بحرانی بود - در تأمین آرامش و امنیت خاطر او سخت می کوشید. با ایثار خالصانه ترین دوستی ها و جانفشانی های یک همسر، طعم شیرین محبت های یک مادر را - مادری که از فرزند در قبال حمله هر نوع دشمنی و تهدید هر خطری دفاع و حمایت می کند- بدو می چشانید.
« بنت الشاطی»- بانوی دانشمند و نویسنده توانای مصری - می گوید:
«آیا هیچ همسری را تاب آن هست که چون «خدیجه» دعوت تاریخی پیامبر صلی الله علیه واله را از صمیم دل و سویدای جان و با ایمانی نیرومند بدون یک ذرّه تردید و شک در صدق پیامش، بپذیرد و به استقبالش رود، با این یقین محکم که خداوند او را هیچ گاه خوار نخواهد ساخت؟ آیا در توان هیچ بانویی جز «خدیجه» با آن همه ثروت بی حساب و بخشش های فراوان هست که در اوج رفاه و آسایش، به نعمت و عزّت و شوکت شاهانه پشت کند تا در تیره ترین ایام سختی در کنار همسرش بایستد و با او در سخت ترین نوع شکنجه و آزار به پاس وفادار ماندن به ایمانش، شرکت کند؟!
بعید است که چنین باشد! بلکه او یگانه بانویی است که تمام امکاناتش را برای یاری پیامبر صلی الله علیه واله و تأمین اعتماد و آرامش و سلامت او به کار گرفت.»

مقام والای بانوی اسلام
عظمت خدیجه کبری سلام الله علیها نزد خدای متعال و کروبیان به قدری والا بود که در همان سال های نخست بعثت که حادثه «معراج» پیش آمد، خدیجه سلام الله علیها مخاطب سلام الهی قرار گرفت.
از زبان پیامبر اکرم صلی الله علیه واله روایت است که: در شب معراج، هنگام بازگشت از آن سفر آسمانی، به جبرئیل گفتم: آیا حاجت و کاری نداری؟ گفت: چرا؛ حاجتم این است که از سوی خدا و از طرف من به خدیجه سلام برسانی.
وقتی پیامبر اکرم صلی الله علیه واله سلام خدا و جبرئیل را برای خدیجه سلام الله علیها نقل کرد، وی گفت: «خداوند، خود سلام است، سلام از اوست و سلام به او باز می گردد و بر جبرئیل هم سلام باد.»
خدیجه سلام الله علیها، 25 سال با رسول خدا صلی الله علیه واله زیست و در دل و جان آن حضرت جای داشت و هیچ زنی چون او محبوب و مورد احترام پیامبر صلی الله علیه واله نبود. امروز در دل شهر مکه، در قبرستان ابوطالب که به «مقبره معلّا» هم معروف است، قبر این بانوی بزرگوار قرار دارد و شیفتگان آن بانو و علاقه مندان حضرت ابوطالب، کنار این قبرستان می ایستند و از آن دو مومن راستین یاد می کنند. یادشان گرامی باد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:56
توسط سینا | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت

هات داگ در واقع در سال1852درآلمان متولد شد.توسط یک قصاب فرانکفورتی که به ذهنش رسید این محصول رو که عبارت از یک سوسیس باریک و دراز بود،تهیه کند و اسم این فراورده جدید رو به افتخارشهرش،فرانکفورترنامی د.بعدها
شخص مجهولی به نظرش رسید که این سوسیس فرانکفورتی،شبیه نوعی از سگ که پاهای کوتاه و بدن کشیده ای داشت بود به نامdachshundکه دش به معنای گورکن و هوند به معنای سگ آلمانی و دانمارکی هست به همین دلیل اونو دشهوند نامید و از آن پس نام این سوسیس محبوب به سرعت به دشهوند عوض شد.
درسال1906،جنابHarry Mosley Stevensکه صاحب بزرگترین زنجیره ی توزیع بستنی و نوشابه در نیویورک بود،تصمیم میگیره که این دشهوند رو به لیست محصولاتش اضافه کنه.چون که می دید در عصرهای سرد نیویورک مردم رغبت زیادی به بستنی ندارند و یک سوسیس داغ خوشحالترشون می کنه و برای جلب مشتری بیشتر؛استیونس جان،به فروشندگانش سپرد که داد بزنند؛این سوسیس ها از داغی سرخند.وبیایین دشهونداتونو ببرید تا وقتی که داغند و از دهن نیوفتادند.
یک کاریکاتوریست زیرک،Ted Dorganاین ایده ی جدید استونس رو دید و ازش خوشش اومد و تصمیم گرفت که اونهم از این ایده در کاریکاتورهاش استفاده کنه برای همین در یکی از کاریکاتورهاش فروشندگان سگ رو نشون میده که سگ های دشهوندشون رو توی یه گاری گذاشتن و داد میزنن بیایید سگهای داغتون رو ببرید! و اینطوری شد که بین مردم واژه ی هات داگ جا افتاد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:52
توسط سینا | تعداد بازديد : 3 | لينك ثابت

برای تعیین عمر جهان آفرینش دلیل قاطعی نمی توان ذکر کرد، عمر کرات فضایی(سحابی ها وکهکشان ها)که شاید در مقابل اصل ماده خلقت طفلی نوزاد به نظر برسد، مورد اختلاف بوده ومتفکران رابه شدت دچار حیرت ساخته است، در کتاب تاریخ عالم- که بدون تردید یکی از پرمایه ترین تاریخ هایی است که درقرون اخیر نوشته شده- درموضوعی باعنوان: «آغاز کاینات بااسرار پیچیده است»، چنین می خوانیم: دراین باب که درتاریخ مان را شروع می کنیم، بااستمداد از علوم گوناگون، امری اجمالی برای ما روشن می شود، ولی هرگز مسائل مربوط به موضوع رااشباع نخواهد کرد. با وجود این علوم گوناگون، سوال های معینی وجود دارد که جواب نخواهد یافت:
1-حقیقت نظام هستی چیست؟ 2-زندگی وغایت نظام هستی کدام است؟ 3-زمین چیست وچگونه ایجاد شده است؟ 4- زندگی درروی زمین چگونه پدیدار و منتشر شده است؟ 5-انسان چیست وچه تحولاتی برایش عارض شده است؟ 6- سرانجام روش انسان درطول اعصار، پیش ازآن که از آثار واخبارش مطلع شویم چگونه بوده است؟ به هیچ یک از این سوالات نمی توان با یقینی که درشئون زندگی خودبه آن عادت کرده ایم، پاسخ داد.

ازاین عبارات وسوالات، دو مطلب مهم قابل نتیجه گیری است: عده ای ازدانشمندان نیز برپایه همین دیدگاه گفته اند:
1-اگر جهان آغازی نداشته باشد، سوال دوم تقریبا بی مورد خواهد بود، زیرا اگر قدیم وغیرمتناهی بودن جهان آفرینش دارای کوچک ترین دلیلی باشد، کاوش ازاین که زندگی وپایان نظام آفرینش چیست، به لحاظ منطق علمی نادرست خواهد بود.
2-دلایلی که برای تعیین تحولات ومدت آن ها عرضه می شود، قانع کننده به نظر نمی رسد وهرچه دراین باره ارائه خواهد شد، ظاهرا نتیجه ای بیش از تقریب وتخمین درپی نخواهد داشت.

در کتاب یاد شده، عبارات زیر قابل توجه است:
به عنوان مثال، برای امتداد عمر دستگاه طبیعت حد مشخصی رابیان نمودن، ممکن نیست، محال است توزیع ماده وانرژی رادرجهان طبیعت به گونه ای تصور کنیم که درحال تحول نمو وتکاملی را پشت سر نگذاشته باشد.

از طرفی، کثرت آراء ونظرات واختلاف بسیار زیاد موجود میان ارقام مفروض برای عمر مجموعه جهان، وهم چنین انفجار کرات فضایی از طرف دیگر، مانع ازارائه یک نظریه قطعی است، اکنون به عنوان نمونه، بعضی ازارقام جالب توجه رادرزیر می آوریم:
ویلیام بولارد ( William Bullard ) گفته است: اززمان انفجار قطعه جهان طبیعت تاکنون، بین سه وشش میلیارد سال فاصله وجود دارد.

صحیح است که بگوییم: عمر عالم، هزار وهفتصد و پنجاه میلیون سال می باشد. امتداد عمر عالم بیش از دوهزار میلیون سال است.

نتیجه ای که ازبعضی مقدمات حاصل می شود، این است که عمر عالم میان 5و10 میلیارد سال درنوسان است.

جیمز جینز ( James Jeans ) می گوید: ترتیب کرات دلات می کند که عمرگذشته آن ها، تا امتداد یک میلیارد سال است ولی فعلا دلیل وشواهد عمر عالم متناقض بوده ونتیجه قطعی دربرندارد.

هارلو شابلی (Harlow Chablies ) رئیس رصدگاه دانشگاه روارد – می گوید: عمر این عالم طبیعی بیش از آن است که عقاید گذشتگان نشان می دهد، بلکه امتداد عمر هستی دوبرابر چیزی است که گفته شده است، زمانی که محاسبه عمر عالم رااز حالت بساطت تا وضع فعلی انجام بدهیم، آن میان 3و4 میلیارد سال خواهد بود، طبق این نظریه، با محاسبه نظریه هارلوشابلی، عمر هستی میان یک میلیارد ونیم تا دو میلیارد تخمسن زده می شود.

ج. هـ جینز نیز معتقد است: مامی توانیم برای تعیین سالهایی که قدیمی ترین ستاره ها- درظاهر – سپری کرده، یک نظر تقریبی ابراز نماییم، اعداد تقریبی عبارت است از 200 میلیون سال.

ژرژ گاموف ( George Gamov ) گفته است: وگمان می رود سن جهان درحدود پنج میلیارد سال باشد.

اما جدیدترین نظریه رایج، همان چیزی است که پی یر روسو اظهار می دارد: نظریه نسبیت نشان داد، که اجداد مابه آن علاقه داشتند، یعنی: موضوع جهان نامحدود، خیلی پیش نبوده است، دراین ایام، جهان را بسیار کوچک تر ازآن چه ده سال پیش از این تصور می کردند، می دانند، زیرا کشف جذب نور به وسیله ذرات واتم های سرگردان درفضا، نشان داده فواصل عظیم وخارق العاده ستارگان به احتمال قوی اغراق آمیز است، مفهوم جهان ازلی وابدی نیز به جایی رانده شده که بازگشت ندارد نظریه آبه لومتر(Abbe Lemaitre )به کسانی که قصد فرار از اصل کارنو( Carnot ) را داشتند، آخرین ضربه را وارد کردکه: نه تنها جهان عظیم ستارگان ازلی نیست، بلکه جوان تر از آن می رسد که تکامل ستارگان درداخل آن امکان پذیر باشد.

نظریاتی که درخصوص تعیین عمر جهان آفرینش نقل کردیم، به استثنای نظریه هشتم که تنها عمر اولین ستاره آشکار رابیان می کرد، همگی درباره عمر جهان خلقت نیز صادق است، اگر«قدیم بودن» جهان خلقت با دلایل وبراهین علمی تثبیت شده بود، این کاوش ها درپیدا کردن آغاز وامتداد عمر جهان تاکنون نامفهوم می بود، خصوصا که طبق نظریه اخیر، ازلی وابدی بودن جهان به جایی رانده شده است که برگشت پذیر نیست.

درمجموع می توان گفت: ازجنبه علمی وفلسفی، چهار دلیل مبنی برآغاز داشتن جهان، روشن تر وثابت تر ازنظریات دیگر به نظر می رسد، اما اختلاف حیرت آوری که درتعیین عمر وآغاز جهان وجود دارد، هر گونه اظهار نظر دراین باره جلوگیری می کند، این بحث رابا جمله ای از جینز خاتمه می دهیم: چون ماانسان ها، متاخرترین تمدن جهان هستی رادرروی زمین شروع کرده ایم، مانعی ندارد که بسیار کم واندک فهمیده ومعرفت زیاد رابه آیندگان واگذارکنیم.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:48
توسط سینا | تعداد بازديد : 3 | لينك ثابت

چرا تعویض لوازم آرایش

پنهان کننده و پایهی آرایش مایع: این مواد در حالت ایدهآل باید هر شش ماه تعویض شوند. همچنین حواستان باشد که پایه آرایش مایعتان زیادی غلیظ نشده باشد. اگر این طور شد به این معناست که وقت دور انداختنش رسیده است.


ریمل و خط چشم مایع: اینها لوازم آرایشهای اصلیای هستند که باید حواستان به آنها باشد. ریمل و خط چشم هر دو میتوانند بستر ایدهآلی برای تولید جرم باشند. به همین دلیل بهتر است که هر ۳ ماه تعویض شوند. در غیر این صورت ممکن است منجر به قرمزی و ورم چشم شوند.


چرا تعویض لوازم آرایش


به جرات میتوان گفت خیلی از خانمها به این مساله توجه نمیکنند اما لوازم آرایش تاریخ انقضا دارند. کاملا دقیق و واضح نیست که چه مدت قبل از تعویض میتوانید لوازم آرایشتان را نگه دارید، اما برای دلایل بهداشتی هر وسیلهای در کیف لوازم آرایشتان باید پس از مدتی تعویض شود.


چرا تعویض لوازم آرایش


رژ لب: رژ لب از موادی است که کمتر از همه نگران کننده است. میتواند سالی یکبار تعویض شود. البته بیشتر خانمها به هر حال قبل از یک سال رژ لبشان را تمام میکنند.
نکته مهم: حتما زمان خریداری هر کالای آرایشی را یادداشت کنید تا بدانید چه زمانی موقع تعویضشان است.مهم است هر لوازم آرایشی را که احساس کردید بو یا ظاهر عجیبی پیدا کرده دور بریزید.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:44
توسط سینا | تعداد بازديد : 2 | لينك ثابت

کودکی که به دور از هیاهوی اجتماع تربیت شود در آینده نمیتواند از پس مشکلات و موانع در جامعه برآید.آشنا نکردن فرزندان از همان سنین کودکی و نوجوانی با مسائل اجتماعی، ناآشنایی آنها از ناهنجاریها را به دنبال دارد و زمانی که در برابر وسوسههای مختلف قرار میگیرند، متأسفانه راه آسانتر که همان راه خطا است را انتخاب میکنند.
یکی از بزرگترین خطراتی که فرزندان ما را تهدید میکند، اعتیاد به انواع مواد مخدر بهویژه روانگردانها است که بزرگترین آسیب اجتماعی بوده و باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر برای فروش بیشتر و داشتن مشتریهای دائمی، سعی در معتاد کردن نوجوانان و جوانان دارند.
به عقیده کارشناسان اگر جوانی به دنبال لذتهای سرگرمکننده و بدون مهارتهای زندگی باشد، با وجود آگاهیهای نسبی از عواقب مصرف روانگردانها، اقدام به مصرف آنها میکند و به این ترتیب نخستین گام را در ورود به عرصه مصرفکنندگان مواد مخدر بر میدارد و کسانی که توانایی مدیریت مسائل و مشکلات زندگیشان را ندارند، آسیبپذیرترین گروه در برابر مصرف مواد مخدر هستند.

از این رو آموزش مهارتهای زندگی به کودکان، نوجوانان و جوانان الزامی است زیرا موجب عزت نفس و فائق آمدن آنها بر مسائل پیش رویشان از جمله آسیب اعتیاد میشود. در نظرگرفتن مجازاتهای سنگین برای قاچاقچیان مواد مخدر، شاید بتواند مانع افزایش آمار قاچاق مواد مخدر شود، اما در جلوگیری از گرایش به مصرف مخدرها، چندان ابزار تاثیرگذاری نیست.
پس با توجه به سرعت تغییر الگوی مصرف از مواد مخدر سنتی به مخدرهای صنعتی و افزایش آمار گرایش نوجوانان و جوانان و بهویژه دختران و زنان جوامع به روانگردانها، باید تا دیرتر نشده، به فکر راه چاره بود.
باید با آگاه کردن جامعه از مضرات اعتیاد، بهبود وضع فرهنگی، جایگزینی فعالیتهای ورزشی و آموزشی، برای افراد در معرض خطر و مهمتر از همه آموزش مهارتهای زندگی به آیندگان کشور، مبارزه قاطع و فراگیر با قاچاقچیان و توزیعکنندگان موادمخدر، هر چه سریعترآسیبهای بیشمار گرایش به مخدرها، بهویژه صنعتی را مهار کرد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:29
توسط سینا | تعداد بازديد : 4 | لينك ثابت

مهمترین مارکهای جهان در اولین اقتصاد جهان تولید میشود.


به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی اکونومیمتن، طبق طبقهبندی منتشر شده از سوی موسسۀ مطالعاتی "میلوارد براون آپتیمر" شرکتهایی که اعتبار و ارزش غیرمادی بیشتری در میان مصرفکنندگان دارند، آمریکایی هستند. 9 برند برتر در این رتبهبندی آمریکایی هستند و البته شرکت چاینا موبایل در رتبۀ دهم قرار دارد. نکتۀ جالب توجه در این طبقهبندی در اینست که اقتصادهای نوظهور موفق نشدهاند به رغم رشد اقتصادی بالای خود، شرکتهای چندملیتیشان را تا اندازهای به سطح رشدشان نزدیک کنند.


در این ردهبندی آمده است که تنها 17% از مارکها و برندهای قدرتمند جهان در رشد اقتصادی تأثیر داشتهاند. 90% از قدرتمندترین برندهای جهان در آمریکا تولید میشود که در رأُس آن شرکت اپل قرار دارد (با 185 میلیارد دلار) گوگل با 113.7 میلیارد، آبیام با 112.5 در رتبههای بعدی قرار دارند. مک دونالد، کوکاکولا، مایکروسافت و ویزا در نیز در رتبههای پائین هستند.


در اروپا مارک انگلیسی وادوفن(Vodafone) بیشترین اعتبار و دارایی را دارد. این گروه انگلیسی در بسیاری از زمینهها اعم از نفتی و بانکی فعالیت دارد. آلمانها نیز در صنعت اتومبیلسازی و تکنولوژی (با برندهای SAP, BMW, Deutsche Telekom ) در رأس هستند. فرانسه نیز با تولیدات لوکس و زیبایی و آرایشی در رتبۀ قرار دارد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:25
توسط سینا | تعداد بازديد : 2 | لينك ثابت

تاثیر نماز بر تعادل ناقل های عصبی (1)


دستگاه عصبی انسان از میلیاردها سلول عصبی( نورون) تشكیل شده است. توجه كنید كه خالق یکتا، همه این سلول ها را با نظمی خارق العاده و اعجاب انگیز، در كنار هم قرار داده است.
در این میان ناقل های عصبی(نوروترانسمیترها)، مواد شیمیایی بسیار ریزی هستند كه در هر لحظه ای از حیات انسان، دچار میلیاردها تغییر شگرف می شوند و ارتباط اجزای دستگاه عصبی را با یكدیگر و با سراسر بدن، فراهم می كنند.
با پیشرفت علم در دهه های اخیر روشن شده است كه تمام فرآیندهای جسمی و روانی بشر در ارتباط نزدیك با تغییرات این ناقل های عصبی است؛ به عنوان مثال، افزایش برخی ناقل های عصبی در سیستم اعصاب، از جمله یك ناقل عصبی به نام "دوپامین" منجر به ایجاد شادی در انسان می شود و از طرفی، كاهش "دوپامین" منجر به ایجاد افسردگی در فرد خواهد شد. لذا اگر میزان "دوپامین" خیلی افزایش یا كاهش یابد، حالت های بیمار گونه روانی را در انسان به وجود می آورد؛ از جمله "سرخوشی بیمار گونه(مانیك یا شیدایی)" و یا "افسردگی شدید"، كه هر دوی این اختلالات نیازمند بستری شدن در بیمارستان و مراقبت كامل هستند.
به این ترتیب ناقل های عصبی، نه فقط نقش تعیین كننده و بسیار موثر در بروز بیماری های جسمی و روانی ایفا می كنند، بلكه عامل اصلی تغییر حالات معمولی انسان نیز هستند و بر همه اعمال و افكار او، در طول زندگی اثر می گذارند. حتی خواهیم گفت، انسان تحت تاثیر همین ناقل های عصبی، اعمال نیك انجام می دهد و یا برعكس، به گناه آلوده می شود.
به همین دلیل، بررسی و مطالعه ناقل های عصبی از سال 1960 به بعد، اصلی ترین تحقیقات روانپزشكی جهان را تشكیل می دهد، زیرا اگر این بررسی به نتیجه برسد، بشر قادر خواهد بود همه ناراحتی های روحی و روانی و حتی انحرافات خود را، به وسیله مواد شیمیایی(مثلا با دارو) درمان نماید!


پیشرفت های بشر در این زمینه باعث شده كه در حال حاضر، غربی ها برای بسیاری از مشكلات روحی(مثل افسردگی)، داروهای شیمیایی پیشنهاد نمایند و در جستجوی مواد شیمیایی دیگری برای درمان مشكلاتی مثل خودخواهی، دروغگویی، حسادت و .. باشند!
تحقیق پیرامون این مسئله از چندین جهت حائز اهمیت است، از جمله این كه:

الف) با این دیدگاه جدید "انسان بد"، جای خود را به "انسان بیمار" می دهد چرا كه هر بدی را می توان، نوعی بیماری به حساب آورد؛ مثلا شخص دروغگو، آدم بدی نیست، بلكه مبتلا به بیماری دروغگویی است، یا شخص حسود دچار بیماری حسادت، شخص خسیس، دچار بیماری خست و .. می باشند.
ب) غربی های ماده گرا با سوء استفاده از این بررسی ها(پیرامون ناقل های عصبی) به خود اجازه دادند كه پدیده "روح" را به عنوان افسانه ای قدیمی و خرافی، به فراموشی محض بسپارند، زیرا معتقدند برای هر آن چه كه به عنوان "فرآیند روحی" در طول تاریخ بشر معرفی شده است(مثلا حتی حس معنویت جویی)، می توان توجیهی در جسم و به ویژه در سلسله اعصاب پیدا كرد.
در راستای همین طرز تفكر بود كه عده ای از پزشكان روسی، به خاطر عقاید ماركسیستی و ماتریالیستی حاكم بر كشورشان، در صدد پیدا كردن مناطقی در مغز انسان برآمدند كه با از كار انداختن آن مناطق، حس خدا جویی را، حتی در بزرگان دینی، به كلی از بین ببرند!
ج) چنان چه تمامی 100 میلیارد سلول دستگاه اعصاب و ناقل های عصبی و روابط آن ها با سایر مناطق بدن، به خوبی برای دانش بشر شناخته شوند، می توان به وسیله ایجاد تغییر در ناقل های عصبی، مثلا با دارو، همه انسان ها را به مفهوم "انسان سالم" نزدیك كرد و انسان سالم را كسی دانست كه "تعادل ناقل های عصبی" در بدن او، به بهترین نحو برقرار باشد و این شخص كسی است كه نه تنها از لحاظ جسمی، بلكه از لحاظ روانی، اجتماعی و .. نیز كاملا سالم است و همه ضروریات لازم برای پیشرفت خود را داراست.
اما تحقق رویای "انسان سالم" تا زمانی كه مواد تغییر دهنده ناقل های عصبی به نحو مطلوب، كشف و تولید نشده اند به تعویق می افتد، چرا كه عظمت خارق العاده دستگاه عصبی انسان، برآورده شدن این آرزو را در آینده ای دور ترسیم می كند.
اما باید دید، دین مبین اسلام كه ما معتقدیم، انتهای راهی است كه علم بشر می پیماید، در این مورد چگونه دیدگاهی دارد و آیا اساسا این اكتشاف علمی بزرگ بشر را تایید می كند، یا خیر؟
پاسخ مثبت است، چرا كه( كلما حكم به العقل حكم به الشرع )، یعنی هر آن چه كه علم، به طور مسلم بدان می رسد، قطعا و به طور یقین، نه تنها مورد تایید دین است، بلكه دین، قرن ها قبل و در زمان تكمیل خود، یعنی ظهور اسلام از آن مسئله علمی اطلاع داده است.
ادامه دارد....


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:20
توسط سینا | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت

اندیشکده بنیاد اُپن سوسایتی، ۲۰ مورد از اقدامات غیر قانونی سازمان سیا را اعلام کرده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، پس از حملات 11 سپتامبر علیه آمریکا، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا به همراه تعداد زیادی از دولتها تصمیم گرفتند تا برنامه مخفیانه دستگیری و بازداشت را در کل دنیا اجرا کنند. دستگیری غیر عادی همان فرایند انتقال متهمان به سایر کشورها بدون طی مراحل قانونی است.

این برنامه ظاهرا برای صیانت از آمریکا بود اما بر اساس گزارش جدید برنامه صیانت از اجرای قانون اندیشکده اپن سوسایتی، این برنامه مردم را از حقوق اولیهشان محروم کرده و شرایطی را به وجود میآورد که شکنجههای مخوف به سهولت انجام شود.

طبق این طرح، مردم گاهی به اشتباه دستگیر میشوند. این موضوع جایگاه حقوق بشر آمریکا را که شهرت جهانی دارد، در سرتاسر جهان زیر سوال میبرد.

تاکنون ایالات متحده آمریکا و بیشتر کشورهایی که همراه با آمریکا در این طرح شریک هستند که بالغ بر 50 کشورند مشارکتشان را انکار کرده، خسارت حقوق قربانیان را جبران نمیکنند و هیچ واکنشی در جهت پاسخگویی به سوء استفادههایی که از این طرح میشود از خودشان نشان نمیدهند.

20 مورد زیر نشان خواهد داد که تا چه اندازه برنامههای CIA بیرحمانه و اشتباه بوده است.

1. بر اساس برخی گزارشها، حداقل 136 نفر به صورت غیر عادی و مخفیانه توسط سیا بازداشت و دستگیر شدهاند و حداقل 54 کشور بر اساس این گزارشها در این برنامه مشارکت داشتهاند. اسناد طبقهبندی شده حکومتی موضوع را بیشتر روشن میکند.

2. بر اساس برخی از مصوبات دادگستری، استفاده از روشهای شکنجه توسط سازمان سیا مجاز شمرده میشود. دولت بوش از این روشهای شکنجه به عنوان تکنیکهای جدید بازجویی یاد میکرد. این تکنیکهای جدید بازجویی شامل مواردی نظیر این موارد است:

روش دیوار (در این شیوه مظنون در کنار یک دیوار سست قرار میگیرد، بازجو کننده فرد مظنون را به سمت خود میکشد و سپس به شدت وی را به روی دیواری که سست است هل میدهد).

فرو بردن مظنون در زیر آب (روشی که در آن چشمهای فرد را میبندند و به تدریج روی او آب میریزند و فرد گمان میکند که در حال غرق شدن است).

قرار گرفتن فرد در حالات فیزیکی ناراحتکننده (طوری که شخص نتواند حالتش را تغییر دهد و در این حالت ناراحتکننده باقی بماند).

ایستادن اجباری در کنار دیوار (مظنون دستش را در مقابل بدنش قرار دهد و انگشتهای او دیواری را لمس میکند که 4-5 فوت از او فاصله دارند و در این حالت تمام وزن بدن فرد بر انگشتان او متمرکز میشود و بایستی این وزن را تحمل کند).

محبوس شدن فرد در جعبه

سیلی زدن

ثابت نگهداشتن صورت مظنون (در این روش صورت مظنون در طی بازجویی با ضربات سیلی به صورت مستقیم نگاه داشته میشود).

چنگ زدن به یقه مظنون (چنگ زدن با دو دست و با یک دست گرفتن یقه مظنون و کشیدن سریع مظنون به سمت بازجو).

برهنه کردن اجباری فرد

محروم کردن از خواب

بستن فرد به صورت عمودی

دستکاری در رژیم غذایی

3. طبق اظهارات بوش، حدود 100 نفر توسط سازمان سیا ذیل این برنامه سری سازمان سیا دستگیر شدند و حدود یکسوم آنها با این روش موسوم به روشهای جدید بازجویی، مورد بازجویی قرار گرفتند.

4. دفتر کل بازرسی سازمان سیا طی گزارشی، متن گفتوگو با شماری از کسانی را که به اشتباه توسط سازمان سیا دستگیر شده بودند، منتشر کرد. یک افسر سازمان سیا به واشنگتنپست گفت: آنها افرادی را انتخاب کردهاند که هیچ اطلاعاتی نداشتند و در موارد بسیاری ارتباطی مبهمی با تروریستها به چشم میخورد.

5. فردی به نام خالد مصری با ملیت آلمانی که به خاطر تشابه اسمی با یکی از مظنونین القاعده، در مقدونیه دستگیر شد. او در مقدونیه و در زندانهای انفرادی مخفی سازمان سیا در افغانستان تحت شکنجه قرار گرفت. در 13 دسامبر 2012 دادگاه حقوق بشر اروپا اعلام کرد که مقدونیه مطابق کنوانسیون حقوق بشر، حقوق خالد المصری را نادیده گرفته است و بنابراین بدرفتاری که در فرودگاه اسکوپای با این فرد صورت گرفته، نوعی شکنجه به حساب میآید.

6. وسام عبالرحمان احمد الدماوی در ایران بازداشت شد و به مدت 77 روز در زندان تاریک سیا واقع در افغانستان نگاه داشته شد. او 40 روز را در بگرام سپری کرد. در طی این مدت تحت آزارها و شکنجههایی مثل محرومیت از خواب، آویخته شدن از سقف با دست به صورت ضربدری، تهدید شدن به وسیله سگ، تماشای فیلمهای عذابآور، گوش دادن به صدای اره برقی با نالههای دردناک، قرار گرفت.

7. تعدادی از بازجویان سابق و کارشناسان ضد تروریسم اعتراف کردهاند که بازجویی اجباری بی تأثیر است. کلنل استیون کلینمن، جک کلونان و متیو الکساندر در نامهای به کنگره گفتهاند سیاست بازجویی آمریکا هزینههای سنگینی دارد و در بسیاری از موارد هم پیمانان آمریکا از شریک کردن آمریکا در اطلاعات حیاتی سر باز میزنند. حملههای تروریستی در سرتاسر جهان گسترش یافته است و القاعده و گروههای مشابه و هم فکر القاعده، نسل جدیدی از تروریستها را تربیت میکنند.

8. پس از دستگیری غیر عادی ابن الشیخ الیبی و انتقال او به مصر در سال 2002 به وسیله نیروهای آمریکایی و تهدید به شکنجه از سوی مأموران مصری، اطلاعاتی جعل شده و وی را به برنامههای آموزشی و رساندن سلاحهای شیمیایی و بیوتکنولوژیکی عراقی به القاعده متهم کرد. در سال 2003 وزیر وقت امور خارجه آمریکا کالین پاول در سخنرانی خود در سازمان ملل از این اطلاعات جعلی جهت حمله به عراق بهره گرفت.

9. ابو زبیده حداقل 83 بار توسط سازمان سیا با روش غرق شدن مصنوعی مورد شکنجه قرار گرفت. علی سوفان یکی از بازپرسان افبیآی در مقابل کنگره اعتراف کرد که وی با استفاده از تکنیکهای ایجاد رابطه، «اطلاعات بسیار کارآمدی» از ابو زبیده به دست آورده است اما در نهایت وی در اثر خفگی در آب از بین رفته است.

10. طبق مقررات حقوق بین الملل شکنجه تحت هر شرایطی ممنوع است و هر گونه دعوی مرتبط با شکنجه باید مورد بررسی و تحقیق قرار بگیرد و مرتکبان آن باید مجازات شوند.

11. در 20 نوامبر 2002 گل رحمان از پی دستور یکی از افسران سازمان سیا مبنی بر اینکه او را به زمینی بتونی ببندند، تمام طول شب را بدون هیچ پوششی در یکی از زندانهای افغانستان که سالت پیت نام داشت سپری کرد و در اثر انجماد، جان خود را از دست داد.

12. فاطیما بوچار توسط مأموران سازمان سیا و افرادی که گفته میشد تایلندی هستند در فرودگاه بانکوک چندین روز مورد آزار و اذیت (جنسی) قرار گرفت. بوچار اظهار کرد که او را به دیوار بسته بودند در حالیکه 4 ماه و نیم حامله بوده و 5 روز به او غذا ندادند. سپس او به صورت مخفیانه به لیبی منتقل شد.

13. اردن نیز همانند مصر یکی از مراکز اصلی است که مظنونین به آنجا منتقل میشوند. در این زندانها سلولهای انفرادی درست شده است که به اندازه یک تابوت هستند. بازداشت شدهگان اظهار داشتهاند که به صندلی آلمانی متصل شدهاند؛ صندلی که ستون فقرات فرد را به شدت تحت فشار قرار داده و مورد شکنجه قرار میدهد.

14. محمد الزیری و احمد گنیزا در حالیکه درصدد کسب مجوز پناهندگی در سوئد بودند، از اردوگاه این کشور به مصر منتقل شدند و از ناحیه اندام تناسلی مورد شکنجه قرار گرفتند. همچنین الزیری را مجبور کرده بودند بر روی تخت الکتریکی بخوابد.

15. ابوعمر شهروند ایتالیایی، در یکی از خیابانهای میلان ربوده شد و به مصر منتقل شد و به طور سری به مدت 14 ماه توسط مأموران شکنجه سازمان سیا با استفاده از شوک الکتریکی مورد شکنجه و بازجویی قرار گرفت. دادگاه ایتالیایی یک خلبان و 22 مأمور سازمان سیا را به خاطر ایفای نقش در شکنجه و بازداشت غیر قانونی ابوعمر مقصر اعلان کرد.

16. ساختمانهای سیاه بسیاری شناسایی شدهاند؛ زندانهای مخفیانهای که توسط سازمان سیا در خاک کشورهایی مثل افغانستان، لیتوانی، مراکش، لهستان، رومانی و تایلند به وجود آمدهاند.

17. عبد الرحمان النشیری به طور مرموزی در یکی از این زندانهای مخفی حبس شد. او در لهستان به طور مخفیانه دستگیر شد. بازجویان آمریکایی النشیر را مجبور کردند که برهنه شود و سرش را با کلاهک پوشاندند و شرایط اعدام مصنوعی را به وجود آوردند و سلاحی نیمه اتوماتیک را در کنار گوش او قرار دادند تا او را مورد آزار فیزیکی قرار دهند و در نهایت او را تهدید کردند که در مقابل چشمانش به مادر او تجاوز میکنند.

18. دستور منع شکنجه اوباما در سال 2009، مانع بازداشتهای غیر قانونی سازمان سیا نشد. این دستور صریحاً به مقامات سازمان سیا این اجازه را میداد که مظنونین به تروریسم را قبل از انتقالشان به سایر کشورها به مدت کوتاهی جهت بازجویی و محاکمه بازداشت کند.

19. فرمان اجرایی سال 2009 اوباما همچنین یک تیم عملیاتی ویژه را ایجاد کرد تا به بررسی سیاستهای بازجویی و انتقال مظنونین بپردازد و همچنین پیشنهادهایی در مورد نحوه انتقال مظنونین به سایر کشورها ارائه دهد. این تیم عملیاتی ویژه در سال 2009 گزارشی را منتشر کرد. اما از انتشار این گزارش به صورت عمومی خودداری نمود. شواهد نشان میدهد آمریکا به سیاستهای ضد تروریستی کشورهای میزبان اعتماد کرده است و نظارت بر رفتار با متهمان منتقل شده را خود عهدهدار شده است. اما اینها هرگز باعث نشد مظنونی همچون ماهر آرار در اردن و احمد گیزا و محمدالزیری در مصر شکنجه نشوند.

20. کمیته منتخب امور اطلاعاتی سنا گزارشی 6000 صفحهای تهیه کرده است که با دستیابی به اطلاعات طبقه بندی شده جزئیات بیشتری را دربارهی عملیات بازداشت و بازجوییهای سازمان سیا ارائه میدهد. اگرچه خود این گزارش به صورت طبقه بندی شده باقی مانده است.


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:15
توسط سینا | تعداد بازديد : 3 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» *(میم مثل مرد)* (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶)
» موفقیت در هر سنی چه معنی می دهد؟+++++++++++ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴)
» اتفاق جالب در سونوگرافی از زن باردار (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۱)
» شش ماه زندگی یک دختر با ببر (+عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۸)
» دانستنی جالب و طنز (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۵)
» اسم شما چه رنگیه ؟ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲)
» اولین عکس فضایی که از زمین گرفته شد بود! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹)
» کشور کوچکی که اینترنت ان در رده سوم جهان است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۶)
» هی باتوام دختر خانمی که.. (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳)
» گوسفندی که به سگ گله تبدیل شده است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰)
» رستورانی که تماما با اسکناس تزئین شده است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۷)
» مدل موی پیرمردی؛ مخصوص کودکان بی ادب!!! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳)
» زن 28 ساله ای که بخاطر درد شکمش را پاره کرد و بچه اش را بیرون آورد! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰)
» معماي فشنگ هاي شكارچي (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷)
» واقعا منو تحت تاثیر قرار داد (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵)
» این مرد عجیب ترین اعتیاد دنیا را دارد (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱)
» این ماده شفاف از فولاد مقاومتر است+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸)
» ساط کبابخوری در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان! +عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵)
» حمایت عاطفی افراد مبتلا به آلزایمر بسیار مهم است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۳)
» سریعترین قطار جهان رکورد روی ریل را شکست+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰)
نويسندگان
» سینا (869)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 16
» بازديد ديرور : 1
» بازديد ماه گذشته : 11465
» بازديد سال گذشته : 12967
» كل بازديد : 15572

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 869
» مجموع نظرات : 2
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 52.91.39.106
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
خرید گیفت کارت
آموزش آشپزی ایرانی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
طراحی لوگو
آموزش زبان انگلیسی
کولرگازی