خودرو آنلاین

خودرو آنلاین
خودرو آنلاین
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

از تفاوتهای دختران و پسران چه می دانید؟مغز یک نوزاد در رحم بسیار سریع رشد می کند و طی یک یا دو ماه از چند سلول، به پیچیده ترین ساختار طبیعت تبدیل می شود و در ادامه جنین در ششمین ماه بارداری توانایی های مهمی کسب می کند که همگی تحت کنترل مغز او هستند. در هنگام تولد، مغز نوزاد هنوز به طور کامل شکل نگرفته است و تنها به اندازه یک سوم اندازه واقعی رشد کرده است زیرا مدت زیادی طول می کشد تا مغز کامل شده و به شکل تکامل یافته خود دست یابد.

سپس در سال اول تولد، تراکم سیناپسهایی(سیناپس به محل اتصال سلولهای عصبی گفته می شود) که در مغز ایجاد می شود به سرعت افزایش یافته و همان فرآیندی که قبل از تولد آغاز شده است ادامه می یابد. ولی در حدود ده ماهگی میزان افزایش سیناپسها متوقف شده و از یک سالگی تا پایان عمر ثابت می ماند.

از همان اوایل، تفاوت های جنسیتی در مغز نوزادی که هنوز متولد نشده است، مشهود است. یکی از این تفاوت ها آن است که قسمت های راست و چپ مغز در پسرها ارتباطات کمتری به نسبت دختران پیدا می کند.

بنابر همین تفاوت ها، مطالعات اخیر نشان داده که پسرها در برخورد با انواع خاصی از مسائل (مانند امتحانات هجایی یا جدول کلمات) تنها از یک طرف مغزشان استفاده می کنند، در حالیکه دخترها از هر دو طرف استفاده می کنند.

نیمه راست مغز همچنان که رشد می کند، سعی می کند ارتباطاتی با نیمه چپ مغز برقرار کند اما در پسران(البته در دوران کودکی) نیمه چپ آمادگی ایجاد ارتباطات را ندارد و لذا این «اتصالات» صورت نمی گیرد و در عوض سلول ها به نیمه راست، یعنی جایی که از آن آمده اند، باز می گردند لذا اتصالات در نیمه راست مغز غنی تر صورت گرفته و همین وضعیت باعث موفقیت پسران در حل مسایل ریاضی (در زمان تحلیل ، بررسی و حل مسایل ریاضی نیمکره راست مغز بیشترین فعالیت را دارد) است.

از طرف دیگر در دختران ارتباط بین دو نیمکره با موفقیت بیشتری برقرار شده و لذا باعث می شود که توانایی های کلامی دختران بسیار بالاتر باشد.

دختران در سال های اولیه مدرسه در مقایسه با پسران هوشبهر بیشتری دارند و نمرات بهتری را می آورند ولی در دوران دبیرستان و دانشگاه این تفاوت ها کاهش می یابد.

در ۷-۶ سالگی، هنگامی که کودکان آموزش جدی را شروع می کنند، از آنجا که در این سنین پسران(به طور مقطعی) از لحاظ ذهنی بین ۱۲- ۶ ماه عقب تر از دختران هستند،«هماهنگی حرکتی ظریف» (مانند نگهداشتن مداد یا استفاده از قیچی) در آنها(پسران) دیرتر شکل می گیرد. مطابق با این مساله، اینکه پسران و دختران از ۵- ۴ سالگی به کودکستان بروند عالی است، زیرا آنها(هم دختران و هم پسران) توانایی اجتماعی را کسب می کنند اما به نظر می رسد که پسران بیشتر از دختران به این آموزش ها نیازمند هستند و شاید لازم باشد بنا بر تشخیص والدین و یا مربی، کودکان پسر، مدت زمان بیشتری را در کودکستان سپری کنند .● پسران با دختران متفاوتند

کسانی که نیمه راست مغزشان پیشرفته تر است (مانند پسران) از مزایایی نیز برخوردار هستند. پسران علاوه بر آنکه توانایی های ریاضی بهتری دارند، اهل عمل نیز هستند و اگر با مشکلی برخورد کنند می خواهند آن را برطرف سازند و بنابراین خیلی زودتر از دختران دست به کار می شوند.

از آنجاییکه در پسران نیمه راست مغز هم احساسات و هم فعالیت ها را کنترل می کند، بنابراین پسران به احتمال زیاد، زودتر وارد عمل می شوند. در حالیکه در دختران نیمکره های مغز تخصصی تر کار می کند یعنی نیمکره راست مرکز فعالیت های ریاضی و نیم کره چپ مرکز تکلم و بیان احساسات است . لذا پسران نیاز به تلاش بیشتری دارند تا به نیمکره چپ خود رجوع کنند و کلماتی برای توضیح احساسات، که در نیمکره راست مغز ثبت می کند، بیابند. در حالیکه دختران در این زمینه موفق ترند و در بیان احساسات بسیار بهتر عمل می کنند.

بطور کلی مطالعات دقیق علمی نشان داده است که دختران در سال های اولیه مدرسه در مقایسه با پسران هوشبهر بیشتری دارند و نمرات بهتری را می آورند ولی در دوران دبیرستان و دانشگاه این تفاوت ها کاهش می یابد.

دختران در استعداد کلامی برترند و پسرها در استعداد فضاییدختران و پسران به طور متوسط در قلمروهای مختلف هوشی الگوهای عملکرد متفاوتی دارند. در دوران کودکی، دختران در آزمون استاندارد شده توانایی کلامی بهتری نسبت به پسران دارند (خواندن، روانی کلامی، درک کلامی). در دوران دبستان دختران و پسران در حساب یکسان عمل می کنند ولی در دوران دبیرستان پسران در حساب و ریاضیات عملکرد بهتری نسبت به دختران دارند اما این تفاوت درمرحله دانشگاه کاهش می یابد.

اما ذکر این مطلب ضروری است که الگوهای موفقیت برای پسران و دختران (در زمینه های کلامی، غیرکلامی، ریاضی و...) وابسته به قالب های فرهنگی است که بر اساس آن رفتار مناسب برای دختران و پسران تعیین می شود.

برای مثال کودکان ما از همان دوران کودکی می آموزند که خواندن، هنر، مهارت های کلامی و ... قالب های زنانه است و مهارت های مکانیکی، ورزش و ریاضی از لحاظ اجتماعی مردانه تلقی می شود لذا به نظر می رسد این تفاوتهای میان دو جنس، تا حد زیادی تحت تاثیر شرایط فرهنگی جوامع نیز قرار گرفته است.

در انتهای باید عنوان شود که قطع نظر از نوع تبیینی که در مورد تفاوت دختران و پسران ارائه شده در حال حاضر ما می دانیم که تفاوت های بارز و قطعی میان دختران و پسران در چند زمینه محدود وجود دارد. مثلا دختران در استعداد کلامی برترند و پسرها در استعداد فضایی. در عین حال توانایی محاسبات عددی اندکی در پسران پیشرفته تر از دختران است و از طرف دیگر دختران در انجام حرکات ظریف و همچنین بین احساسات قویتر از پسران عمل می کنند. اما باید توجه داشت که تفاوت های عنوان شده، غالباً مربوط به میانگین های جمعیت است و برای قضاوت در مورد یک فرد خاص (یک دختر یا یک پسر) نباید به کار رود. زیرا ما دخترانی داریم که از لحاظ استعداد تجسم فضایی با قوی ترین پسران مقابله کرده و در عوض پسرانی داریم که در مهارت های کلامی، از قوی ترین دختران پیشرفته ترند.

لذا هیچکس نمی تواند ادعا کند که توانایی ذهنی در دختران بالاتر است یا در پسران. بلکه میان این دو جنس تفاوتهایی وجود دارد و این تفاوتها ناشی از برتری یک جنس بر جنس دیگر نیست.

برخی از روان شناسان و کارشناسان مشهور در این زمینه معتقدند که اگر در زمینه تفاوت میان دختران و پسران سوال شود که "بین آنان چه تفاوت هایی وجود دارد و یا کدامیک بر دیگری برتری دارد؟"؛ باید در پاسخ جواب داد:

«بین کدام دختر و کدام پسر؟»


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:47
توسط سینا | تعداد بازديد : 2 | لينك ثابت

علت استفاده از مهر این است که:
اولاً:بنا بر روایات بسیاری - که شیعه و سنی نقل نمودهاند - پیامبر(ص) برخاک سجده میکردند و در تابستان که بر اثر هوای عربستان خاک کف مسجدالنبی(ص) بسیار گرم و سوزان میشد، بر حصیر سجده میکردند.
ثانیاً:عبادت توقیفی است و در اجزا و شرایط آن باید براساس قول و فعلشارع عمل کرد؛ چنان که خود پیامبر(ص) نیز فرمودهاند:«صلّوا کما رأیتمونیاصلی؛ آن سان که میبینید من نماز میخوانم، شما نیز نماز بخوانید». بنابراین از نظرفقهی بر غیر آنچه که پیامبر(ص) بر آن سجده کردهاند، سجده جایز نیست.
ثالثاً:اساس سجده بریدن از دنیا و متعلقات آن و خضوع و خشوع کامل درپیشگاه خدا است و در روایت است که انسان به خوردنیها و پوشیدنیهایخود تعلق بسیار دارد. پس بر این گونه امور سجده روا نیست و جبهه برخاکساییدن بیشترین کرنش و تواضع و دوری جستن از تعنیّات و تعلقات را در پیدارد.
رابعاً:مهر نزد شیعه موضوعیت ندارد؛ بلکه ملاک همان سجده بر خاکاست و مهر وسیلهای است که سجده بر خاک را در هر جا و هر مکان سهل وآسان میسازد.
خامساً:عالمان برجسته و عارفان اهل سنت نیز سجده بر خاک را تأکیدکردهاند؛ همچنان که اماممحمد غزالی در کتاب «احیاء العلوم» بر این مسألهانگشت نهاده است. بنابراین مخالفت برخی از اهل سنت با این مسأله، از رویناآگاهی و تعصبات جاهلانه است و از نظر منابع فقهی و عالمان برجسته اهلسنت نیز سجده بر خاک افضل است و اگر اشکالی هست در این است که چرابرخلاف سنت پیامبر(ص) اهل سنت بر هر چیزی حتی فرش و... سجدهمیکنند
امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:41
توسط سینا | تعداد بازديد : 5 | لينك ثابتبرخی عاداتی که داریم میتوانند سبب پیری زودتر ظاهر ما شوند.برای پیری 2 دلیل عمده وجود دارد. تحقیقات روی دوقلوها نشان داده پیری یا ارثی است یا به دلیل فاکتورهای محیطی است. به عبارت سادهتر کسانی که پیرتر از سن خود به نظر میرسند، استرس و انتخابهای اشتباهی داشتهاند که رد پیری را بر چهره آنها بر جای گذاشته است.

1)رژیمهای یویو:
کم و زیاد کردن مکرر وزن میتواند سبب پیری زودرس شده و آثار خود را بر چهره نمایان سازد. طبق مقالهای که در مجله Daily mail چاپ انگلیس منتشر شد رژیم یویو با تخریب بافت نگهدارنده پوست صورت میتواند فرم آن را تغییر داده و سبب پیری سریعتر آن شود. توصیه ما به شما این است که وزن خود را بعد از کاهش دادن و به حد تناسب رساندن ثابت نگه دارید و با تغذیه درست و انجام تمرینات بدنی از کم و زیاد شدن مداوم آن پیشگیری کنید


.2)سبک زندگی نامناسب
بررسی دیگری روی دوقلوهای همسان نشان داده است حتی نوع عادات زندگی روزانه میتواند بر ظاهر افراد تاثیر بگذارد. افرادی که برای مدت طولانی عادت به کشیدن سیگار دارند، زیاد زیر نور آفتاب کار میکنند، قرصهای ضدافسردگی مصرف میکنند یا اهل نوشیدن مشروبات الکلی هستند، پیرتر از سایر به نظر میرسند.


3)استرس:
به گفته محققان، طلاق، مرگ یکی از عزیزان، انجام حرفهای که به آن علاقه نداریم و غم و غصه میتواند ظاهر انسانها را پیر کند. استرس نه تنها سبب بروز چین و چروک روی پوست میشود بلکه عامل بروز آکنه، شکستگی ناخنها، ریزش مو و... است.توصیه ما به شما این است که تا حد ممکن از محیطهای استرسزا دور باشید. شغلی را انتخاب کنید که دوست دارید و به رویدادهای زندگی نگاه مثبتی بیندازید. به جای غصه خوردن میتوانید خوب فکر کنید تا راهحل مناسبی برای مشکلات بیابید.

بررسیها نشان داده انسانهایی که در زندگی با استرس بالا روبهروی هستند معمولا به پوست خود توجهی ندارند و همین موضوع وضعیت را بدتر میکند. تحقیقاتی که روی 58 زن 20 تا 50 ساله انجام شده نشان داده زنانی که استرس بالاتری دارند مثلا یکی از فرزندان آنها به بیماری سختی دچار است معمولا 10 سال پیرتر از آنچه هستند به نظر میرسند.

4)مصرف بالای قندها:
قندی که مصرف میکنیم در بدن ما به گلوکز تبدیل میشود. این گلوکز وقتی درون خون وارد میشود به پروتئین بافتهای پوستی متصل شده و مولکول جدیدی را ایجاد میکند که اثر منفی بر کلاژن و حالت کششی پوست داشته و میتواند سبب شلی و افتادگی پوست شود. توصیه ما به شما این است که از مصرف مواد غذایی قندی به ویژه مواد غذایی تغییر شکل یافته که حاوی قندهای پنهان هستند پرهیز کنید.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:36
توسط سینا | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت

*قطع مصرف هله هوله

دکـتر "لزلي بونسي" از دانشگاه پترزبورگ بخش پزشکي اظــهار مي دارد: "بسياري از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـليسـيرين و شــکر بالايي هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمي شوند و اين امر سبب مي شود که شکم شما نفخ کند."

*بدويد (در حدود 2 کيلومتر)دکتر "ديانا تيلور" از دانشگاه کاليفرنيا، ايالت سنفرانسيسکو، بخش حفظ سلامتي معتقد است که: "ورزش هاي سنگين، فشار و تنش فراواني را بر روي بدن شما وارد مي آورند و همين امر موجب مي شود که عضلات براي مدت زمان طولاني نرم و سست باقي بمانند. اما نرمش ملايم و متعادل (مثل يوگا و پياده روي) به آب شدن چربي ها سرعت مي دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتري حل مي کند."


*در مصرف نمک و ادويه زياده روي نکنيدمصرف بيش از حد ادويه جات و نمک ها باعث مي شود که شکم شما نفخ کند. يک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سديمي که بدن شما در طول روز نياز دارد، را فراهم مي سازد. يک قاشق سوپخوري سس سويا جايگزين مناسبي براي آن خواهد بود.


*پتاسيم مصرف کنيداين ماده طبيعي ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بين مي برد. مي توانيد آنرا در گوجه فرنگي، موز، ماهي قزل آلا، بادام و گيلاس پيدا کنيد.


*H2Oبيشتري مصرف کنيدنوشيدن آب به ميزان لازم، باعث مي شود تا آبي که در بدن شما به دليل وجود نمک جمع شده به آساني خارج شود و نفخ شکمتان از بين برود.


4 حرکت شکم که معجزه مي کند!


1-دراز نشست استاندارد.2-دوچرخه.3- دراز نشست عمودي .4- ورزش پهلوها

6 تصور غلط که باعث افتادگي شکم مي شود1- براي سفت شدن شکم يايد حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهيددليل: عضلات شکم نياز به استراحت و بهبودي دارند. در طول زمان استراحت است که ماهيچه ساخته مي شود. "کتي کيلر" مربي و نويسنده کتاب " تمرين هاي کتي براي هنر پيشگان" اظهار مي دارد که: "انجام تمرين هاي شکمي براي 3 تا 5 روز در هفته موجب مي شود شما عضلات سفت، و شکم صافي پيدا کنيد."
2- تمرين کامل شکم نيم ساعت طول مي کشددليل: کيلر معتقد است. "اگر نيم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنيد عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام مي دهيد. ...نحوه انجام دادن حرکات را مجددا بازبيني نماييد و بر روي مدت زمان تمرکز نکنيد. هميشه کيفيت مهم تر از کميت است.
3- دراز نشست خيلي آرام، عضلات را محکم تر مي کنددليل: آنقدر که روند معمولي دراز نشست شما را لاغز مي کند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربي ها کمک نمي کند. در حقيقت کندي در انجام حرکات اصلا سودمند نيست. تمرينات بايد به شما در هر حالتي کمک کنند: چه بخواهيد وارد ورزش کيک بوکس شويد چه بخواهيد يک چمدان را از روي زمين بلند کنيد. در هر دو حالت ذکر شده شما کارهاي خود را که در حالت اسلو موشن(slow motion) که انجام نميدهيد.
4- بهترين زمان براي انجام حرکات شکمي، آخر تمرين ها مي باشد
دليل: "گيلبرت ويلت" محقق، فيزيوتراپيست و استاد دانشگاه نبراکسا، دانشکده علوم پزشکي مي گويد: "هيچ فرقي نمي کند شما چه زمان ورزش هاي شکمي را انجام دهيد، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرينات است که بايد مورد توجه قرار گيرد." بنابراين بهترين زمان وقتي است که احساس کنيد مي خواهيد تمرينات را انجام دهيد. اما اگر مي خواهيد در ابتداي تمرينات حرکات مربوط به شکم را انجام دهيد، اول بايد خودتان را حسابي گرم کنيد. هنگاميکه خون در گردش باشد، مي توان به آساني از بروز بسياري از آسيب ديدگي ها جلوگيري کرد.
5- با انجام حرکات پايليت (Pilates ) نمي توانيد شکم خود را 6 تكه کنيددليل: "کيمبرلي ليون" يک مربي خصوصي در لوس آنجلس معتقد است که: "اين حرکات بيشترين تاثير را بر روي شکم شما مي گذارند و اگر آنها را به همراه يک رژيم غذايي سالم انجام دهيد، به طور حتم مي توانيد لايه هاي مورد نظر خود را بر روي شکم به وجود آوريد. شکل شکم، قد و بلندي نيم تنه بالايي شما، جزء اموري هستند که به ژن هايتان ارتباط پيدا مي کند."
6- بدون وزنه و دستگاه نمي توانيد شکم خود را آب کنيددليل: شما به هيچ وجه به وزنه نيازي نداريد، البته بسياري از ورزشکاران براي اينکه توانايي و قدرت خود را افزايش دهند از وزنه استفاده مي کنند. ليون مي گويد: "بسياري از دستگاهها و وزنه ها براي استفاده خانم ها طراحي نشده اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگيريد، ممکن است فشار به قسمت هاي که نبايد، وارد شود. او براي ما يک نصيحت ديگر هم دارد: به زمين بچسبيد که هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر جايي به راحتي مي توانيد پيدا کنيد.

نتيجه بيشتر در زمان کمتر"ليو جردن"، مربي تناسب اندام در مجموعه ورزشي اکينوکس در شهر نيويورک رازها را براي ما فاش مي کند:حرکات را کمي آرام تر انجام دهيد: با چهار شماره بالا بياييد و با 4 شماره به حالت اول باز گرديد.

5 تا 10 ثانيه در دشوارترين حالت دراز نشست باقي بمانيد.حرکات خود را کم کم انجام دهيد: اين کار باعث مي شود تا عضلات شکم از ساير ماهيچه ها جدا شده و تاثير تمرينات مستقيما بر روي شکم وارد شود.


شکم خود را صاف کنيدانجام اين حرکت به شما کمک مي کند تا شکمتان را لاغر تر کنيد. در حالي که صورتتان در مقابل زمين قرار دارد، بر روي شکم دراز بکشيد. وزنتان را بر روي کمر و شکم بدهيد و سعي کنيد دست ها و پاها را از روي زمين بلند کنيد. براي چند ثانيه در اين وضعيت باقي بمانيد. سپس به موقعيت اوليه باز گرديد و يک مرتبه ديگر اين حرکت را تکرار کنيد
وزن بدن چگونه تنظيم مي شود؟

جولای 29, 2008 در 4:44 ق.ظ · طبقه بندی شده زیر رژیم های لاغری, زیبایی و تناسب اندام and برچسب زده شده: Add new tag, لاغری, وزن, کاهش وزن, افسردگي, بي اشتهايی, بانوان, تک بانو, تکبانو, زیبایی و تناسب اندام

افراد سالم ، وزن خود را با در نظر گرفتن تغيير زياد در مصرف کالري و ميزان فعاليت روزانه به طور چشمگير در يک مقدار ثابت حفظ مي کنند.


اشتها و سوخت و ساز بدن با شبکه پيچيده اي از عوامل عصبي و هورموني تنظيم مي شود. به عنوان مثال ، اپي نفرين و نوراپي نفرين موجب کاهش اشتها و افزايش سرعت متابوليسم مي شود.

کاهش ميزان انسولين نيز مصرف گلوکز را کم و فعاليت مرکز سيري را مهار مي کند. مراکز اصلي تغذيه سيري در هيپوتالاموس قرار دارد.

جالب است بدانيد که داروهايي نظير آمفتامين که به منظور سرکوب اشتها در ترکيب برخي قرصهاي لاغري مورد استفاده قرار مي گيرد، از راه آزادسازي نورابي نفرين در سيستم اعصاب مرکزي عمل مي کنند.

وقتي مصرف انرژي بيش از ميزان کالري در دسترس باشد، کاهش وزن رخ مي دهد که اين مساله مي تواند بنا به دلايلي نظير کم شدن مقدار غذاي دريافتي ، سوئ جذب ، از دست دادن کالري ، افزايش نياز به انرژي ، تغيير در حجم مايعات بدن و... باشد.

اگر بخواهيم کاهش وزن را در نموداري خلاصه کنيم ، مي توانيم آن را به صورت زير نشان دهيم:

افسردگي يا فراموشي,عوامل هورموني,اشکال در خوردن غذا,داروها,بي اشتهايي,عوامل اجتماعي يا اقتصادي,وزن بدن عفونت هايي نظير HIV يا سل يا بيماري هاي انگلي,مصرف انرژي,از دست دادن کالري,سوء جذب

هر چند فهرست علل احتمالي کاهش وزن بسيار مفصل تر از موارد بالاست ؛ به عنوان مثال ، در دوران کهولت شايع ترين دلايل عبارتند از سرطان و بيماري هاي خوش خيم و بدخيم دستگاه گوارش و ريه ، افسردگي و در افراد جوان تر، ديابت مليتوس ، هيپرتيروئيديسم و عفونت هايي نظير HIV.

مهمترين نکته اي که در ارتباط با کاهش وزن وجود دارد، اين است که علت اصلي آن بندرت پنهان مي ماند و در بيشتر موارد، پس از شرح حال و معاينه فيزيکي دقيق توام با آزمايش هاي تشخيصي کنترل شده مي توان به علل کاهش وزن پي برد.

به طور کلي ، پيش از انجام هر اقدامي درباره اين افراد بايد اثبات کرد واقعا چنين مشکلي وجود دارد، چرا که تقريبا نيمي از بيماراني که مدعي کاهش وزن شديد هستند، بعد از اندازه گيري عملي متوجه مي شوند کاهش وزن آنها کاملا کاذب است.

براي تاييد نهايي اين مساله مي توان از مواردي نظير تغيير در اندازه کمربند يا گشاد شدن لباسهايي که قبلا اندازه شخص بوده اند، استفاده کرد. به طور طبيعي ، از حدود 60 سالگي وزن بدن به طور متوسط 5 درصد در سال کم مي شود. کهولت همچنين بر ترکيب بدن تاثير مي گذارد و موجب کاهش حجم توده عضلاني مي شود.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:29
توسط سینا | تعداد بازديد : 3 | لينك ثابت

برای پاسخ به این پرسش باید عقربه های زمان را به عقب بچرخانیم و به گذشته های دور برویم. یعنی زمانیکه نخستین بار دکمه لباس ساخته شد و این دکمه کالایی لوکس و گرانبها به شمار می رفت و تنها مردمان طبقه مرفه اجتماع استطاعت خرید آنرا داشتند.

چون بیشتر مردم با دست راست کار می کنند به همین سبب دکمه های لباس را سمت راست میدوزند تا افرادی که به اصطلاح راست دست هستند به آسانی بتوانند دکمه های لباس خود را باز کرده یا ببندند. البته این موضوع در مورد لباس های مردانه کاملا صادق است اما بانوان چطور؟
چرا با آنکه بیشتر خانم ها مانند آقایان راست دست هستند دکمه لباسشون سمت چپ دوخته شده است؟


برای پاسخ به این پرسش باید عقربه های زمان را به عقب بچرخانیم و به گذشته های دور برویم. یعنی زمانیکه نخستین بار دکمه لباس ساخته شد و این دکمه کالایی لوکس و گرانبها به شمار می رفت و تنها مردمان طبقه مرفه اجتماع استطاعت خرید آنرا داشتند. این در حالی بود که زنان اشرافی در آن زمان هیچگاه لباس خود را شخصا به تن نمی کردند بلکه خدمتکاری داشتند که این کار را برایشان انجام می داد.


چون خدمتکار برای بستن یا گشودن دکمه لباس بانوی خود می بایستی مقابل او قرار می گرفت دوزندگان لباس زنانه معمولا دکمه لباس را در سمتی قرار می دادند که خدمتکار بتواند به راحتی با دست راست خود آنها را باز کرده یا ببندد! از این رو دکمه لباس زنان را سمت چپ می دوختند.


هر چند امروزه استفاده از دکمه عمومیت یافته و دیگر از آن خدمتکاران خبرینیست با این حال هنوز هم این اصل به قوت خود باقی مانده و دکمه های لباس هایزنانه سمت چپ دوخته می شود.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:24
توسط سینا | تعداد بازديد : 2 | لينك ثابت

چند روزیست که سامانه ثبت معاملات املاک با مشکل مواجه شده و مشاورین برای ثبت معاملات خود با مشکل مواجه شده اند.
پس از بررسی های لازم توسط کارشناسان متوجه این موضوع شدیم که این سامانه به دلیل به روز رسانی های مختلف تغییراتی کرده که جهت دسترسی بهتر به این سامانه نیاز است تا در سیستم خود تغییراتی انجام دهید که به شرح زیر خدمت شما توضیح داده میشود:
سیستم عامل خود را حتما چک کنید تا حداقل ویندوز 7 باشد خیلی از مشاورین املاک هنوز از ویندوز های قدیمی تر مانند XP و Vista استفاده میکنند که این امر موجب کاهش سرعت باز شدن صفحات سامانه میشود.
اگر از مرورگر IE استفاده میکنید چک کنید که حتما نسخه ی 11 به بالا برای شما نصب شده باشد و اگر اینطور نیست حتما اقدام به بروز رسانی کنید. همچنین اگر از مرورگر Mozilla Firefox استفاده میکنید حتما این مرورگر را به نسخه ی 36 به بالا بروز رسانی کنید.
چنانچه با رعایت موارد بالا هنوز با کندی سرعت مواجه بودید حتما از مناسب بودن پهنای باند اینترنت خود مطلع شوید.
نکته: اگر با این حال هنوز با کندی سرعت روبرو شدید نگران نباشید در برخی موارد سامانه ثبت املاک بروز رسانی میشود که باعث کندی این وبسایت میشود.
امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:17
توسط سینا | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت
درمان مریضی و بیماری یکی از تخصص های انسان با مغز پیچیده اش است و بدور از عقل است اگر بدانید که حیوانات هم برای درمان خود تخصص های عجیبی دارند.

حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند ! به گزارش تکناز در حالی که بشر در طی سالها که از تمدن اش می گذرد و درمان بسیاری از دردها را نیز پیدا کرده است اما برخی از حیوانات به نحو ذاتی و یا شاید هم اکتسابی و تجربی به درمان برخی از بیماری هایشان می پردازند.

حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویر

شامپانزهاین شمپانزه به هنگام هجوم انگل‌ها، اسهال یا ابتلا به مالاریا از روغن‌های گیاهی استفاده می‌کند. پژوهش‌گران متوجه شده‌اند که شمپانزه‌ها مسافتی طولانی می‌پیمایند تا گیاه "آسپیلیا" جمع‌آوری کرده و از روغن آن برای این منظور استفاده کنند.تاثیر برگ‌های آسپیلیا در معده سبب می‌شود کرم‌های تغذیه شده توسط شمپانزه به سرعت هضم شوند
حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویرمیمونهاویتکس دونیانا" را میمون‌ها بسیار دوست دارند. آنها این میوه تیره رنگ را برای مبارزه با نیش مار مصرف می‌کنند. از این میوه در علم پزشکی از جمله برای مقابله با بیماری ویروسی "تب زرد" استفاده می‌شود.

 حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویر

زنبورزنبور عسل با تولید موم خود را از شر هجوم باکتری‌ها نجات می‌دهد. استفاده از موم برای مقابله با باکتری، درد و چرک در میان انسان‌ها نیز رایج است.
حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویر

بره هابره‌ها با تقلید از مادر خود در خوردن گیاه‌های شفابخش، از آنها شیوه مبارزه با بیماری‌های گوناگون را نیز یاد می‌گیرند. پژوهشگران دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که این حیوانات برای مبارزه با کرمک‌های درون معده خود گیاهانی با درصد زیاد "تانن" می‌خورند و همین که این بیماری برطرف شد، تغذیه معمول خود را آغاز می‌کنند.
حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویر

گربههمه می‌دانند که گربه و سگ اگرچه جانورانی گوشت‌خوارند، به سبزه نیز علاقمند هستند. این دو جانور هنگام نارسایی معده سبزه می‌خورند و همین امر سبب می‌شود که استفراغ کنند و از سوءهاضمه راحت شوند.

 حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویر

گنجشکگنجشک‌ها در مکزیک از ته سیگار در ساختن لانه خود استفاده می‌کنند، زیرا نیکوتین سیگار کنه‌ها را از لانه پرندگان دور می‌کند. پژوهشگران اما بر این نظرند که نیکوتین گرچه در این زمینه به خدمت گنجشک‌ها می‌آید اما سلامتی آنها را هم به خطر می‌اندازد.

 حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویر

کوآلاخرس کوآلا علاقه شدیدی به ساقه اوکالیپتوس دارد. هرگاه این خرس ساقه‌ای غیر از اوکالیپتوس بخورد، معده‌اش منقلب می‌شود و در چنین شرایطی کمی خاک می‌خورد تا معده‌اش به حالت عادی برگردد.

 حیواناتی که برای درمان خود پزشکی میکنند !+ تصاویر


باز هم میموناین میمون به هیچ پشه‌بندی احتیاج ندارد. او وسیله‌ای دیگر برای حفاظت از پوست‌اش از گزند حشرات یافته است. این میمون پمادی دارد که برای مقابله با حشرات به تمام بدن خود می‌مالد. او از سم هزارپا به عنوان پماد شفابخشی استفاده می کند.

امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:13
توسط سینا | تعداد بازديد : 2 | لينك ثابت

به گزارش سرویس کودک جام نیوز، شامپانزه باهوش*ترین جانورحیات وحش است. این گونه میمون به طور گروهی زندگی می*كند و قادر به استفاده از ابزار برای دستیابی به غذاو حتی دفاع از خود است.


دلفین*ها در دنیای حیوانات پس از شامپانزه*ها باهوش*ترین حیوان هستند. دلفین*ها از طریق امواج صوتی قادر به ارتباط با یكدیگر بوده و دارای حس همكاری قوی هستند. در عین حال، دلفین از حس درك نسبت به خود و سایرین برخوردار است و این توانایی*ها موجب شده كه كوسه*ها حتی كوسه سفید، از برخورد با دلفین*ها اجتناب كنند.

طوطی خاكستری باهوش*ترین پرنده هاست. این طوطی قادر به تشخیص رنگ*ها بوده و با آموزش می*تواند در پاسخ به پرسش*ها بیش از 300 جمله مربوط را بگوید. اصولا طوطی*ها پس از شامپانزه*ها و دلفین*ها سومین گونه جانوران باهوش محسوب می*شوند.


موش صحرایی دارای حس بویایی بسیار قوی و دقیق است.هشت پا دومین موجود باهوش دریایی است. بیش از نیمی از نورون*های عصبی هشت پا در بازوهای آن قرار دارند، بنا براین اختاپوس در هر بازویش دارای یك مغزكوچك است كه به جانور امكان می*دهد هماهنگی فوق*العاده*ای در اندام*هایش داشته باشد. این جانور در برابر مسائل پیچیده می*تواند به سرعت واكنش نشان داده و آنها را از سر راه بردارد.

سگ گلدن، هوشی فراتر از سایر سگ*ها دارد و به همین دلیل از این نوع سگ در عملیات نجات استفاده می*شود. سگ نژاد گلدن علاوه بر این، احساس مسئولیت بسیار وشجاعت فراوان دارد كه این حیوان را به یك نجات دهنده منحصر به فرد تبدیل كرده است.


اوركا به دلیل هوش بالایی كه دارد یك شكاچی بسیارموفق است. اوركا*ها نیز مانند دلفین*ها به طور گروهی شكارمی*كنند و شیوه شكار این جانور با شرایط جغرافیایی متفاوت تغییر می*كند.

فیل*ها نیز از جمله باهوش ترین حیوانات هستند. این جانور غول پیكر از حافظه*ای فوق*العاده برخوردار است. فیل*ها به صورت گروه خانوادگی كه همه تحت فرمان مسن*ترین فیل ماده هستند، زندگی می*كنند.

ضریب هوشی گوسفندان در به خاطر آوردن آنچه برای آنها رخ داده است باوركردنی نیست. براین اساس گوسفندان در به خاطر آوردن چهره*های قدیمی كه با آنها بوده*اند نظیر چوپان*های گله و نیز خودگله*ای كه با آن بوده*اند، قدرت شگفت*آوری دارند و به راحتی صاحبان قبلی و مكان سابق خود را تشخیص می*دهند.

دانشمندان طی یك آزمایش عجیب، برای دسته*ای ازمورچه ها كفش*هایی كه پاهای آنها را بلند می*كرد تهیه كردند و رفتار حركتی آنها را بررسی كردند، نتیجه بیانگر این نكته بود كه این حیوانات برای اندازه*گیری مسافت*های مختلف و جهت*یابی، قدم*هایشان را می*شمرند. محققان بر این باورند مورچه*های صحرایی از نوری كه ازستارگان درآسمان شب تابیده می*شود، به عنوان كلیدی برای بازگشت به لانه*هایشان استفاده می*كنند، اما هنوز در این خصوص كه مورچه*ها چگونه قادر به اندازه گیری دقیق فاصله*ها هستند،شك و شبهه فراوان وجود دارد.

تعجب کردید؟ همه ی مطالب بالا واقعیت دارد و در دنیای حیوانات دیده می شود.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:05
توسط سینا | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت

هر فرد نا مسلمان منصفی با خواندن مطالب زير ايمان ميآورد که قران کلام خدا است

چه رسد به افرادی که مسلمان هستندجمله ”بسم الله الرحمن الرحيم“ 19 حرف است، و در آيه 74:30 سوره مدثر آمده است كه نگهبانان جهنم 19 فرشته هستند

و هر كس كه بگويد قرآن سخن انسان است خداوند او را وارد جهنمی ميكند كه 19 فرشته نگهبان آن هستند.

ما ميدانيم که عدد 19 عدد اول ( prime number ) است. عدد اول عددی است كه فقط بر خودش و بر يك قابل تقسيم باشد.

افراد مختلفی در گذشته و حال سعی کرده اند که به رمزهای معجزات رياضی قرآن پی ببرند.

در گذشته، يکی از اين افراد پيگيری های زيادی در اين مورد انجام داد و به موفقيت های زيادی "در اين مورد" رسيد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 18:00
توسط سینا | تعداد بازديد : 3 | لينك ثابت

روبان قرمز، نشان آشنایی است که این روزها در جنس های مختلف کاغذی، پارچه یی، فلزی به شکل سنجاق سینه در کلیه سازمان های دولتی و غیردولتی که در حوزه اطلاع رسانی در مورد ایدز یا خدمات رسانی به افراد مبتلا به ایدز فعالیت می کنند، به وفور یافت می شود. فعالان این حوزه و البته بسیاری از افراد مبتلا، این روبان ها را روی لباس خود نصب می کنند. اما این روبان از کجا آمده است؟
در سال۱۹۹۱ گروهی از هنرمندان، که بسیاری از دوستان خود را بر اثر ابتلا به ایدز از دست داده بودند، با تاسیس گروه ایدز تجسمی (the visual aids artists caucus) در شهر نیویورک تصمیم گرفتند با به خدمت گرفتن هنر، به نبرد با این بیماری مرگبار بپردازند. آنها برای اولین بار روبان قرمز را به عنوان نشان گروه خود انتخاب کردند.
پاتریک اوکانل بنیانگذار گروه ایدز تجسمی، که خود مبتلا به ایدز است، روی همه لباس های خود یک روبان قرمز دارد. او می گوید؛ من از ایدز نمی میرم، من با ایدز زندگی می کنم. رفقای زیادی داشتم که وقتی بیمار شدند، خیلی جوان بودند. آنها همه در جوانی از دنیا رفتند و من زندگی خود را برای آنها صرف می کنم. با پاتریک در حالی که روی کاناپه یی در منزلش، واقع در منطقه شمالی شهر نیویورک نشسته است، گفت وگو می کنم. چهره او از بیماری تکیده شده، اما هنوز در وجودش سرزندگی مشهود است. در کنار او الن فریم از اعضای گروه ۱۵نفره ایدز تجسمی نشسته است. او که یک عکاس است در سال ۱۹۹۱مانند دیگر اعضای این گروه یک هدف را دنبال می کرد و آن هم یافتن وسیله یی بود که بتواند مردم را وادار به اندیشیدن درباره ایدز کند. الن می گوید؛ چاره دیگری نداشتیم. ما باید از هنرمان استفاده می کردیم. درست مثل این بود که ایدز یک شبه کل جامعه هنری نیویورک را می بلعد. ناگهان چشم باز کردیم و دیدیم خیلی از همکاران و دوستان ما دارند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.
او ادامه می دهد؛ ابتکار استفاده از روبان موقعی به فکر ما رسید که دیدیم چطور پس از پایان جنگ خلیج فارس امریکایی ها حتی در شهرهای کوچک امریکا، برای حمایت از سربازان، از روبان های زرد استفاده کردند. اما سوال بعدی این بود که چه رنگی برای روبان ایدز مناسب است و بعد با آن چه باید کرد؟
آن زمان بود که بحث میان گروه در گرفت و سرانجام آنها در مورد رنگ قرمز به توافق رسیدند.
الن در این باره می گوید؛ ما با رنگ های دیگر شروع کردیم. بعد یکی یکی آنها را کنار گذاشتیم و بالاخره رنگ قرمز را انتخاب کردیم چون رنگی است که جلب توجه می کند و همچنین حسی پرشور را القا می کند.
به او یادآوری می کنم که قرمز همچنین رنگ خون است و پاتریک با تایید حرف من اضافه می کند؛ و همین طور رنگ عشق. گروه هنرمندان ایدز تجسمی، ابتدا بر سر شکل پایپون به عنوان نماد ایدز اختلاف داشت، اما پس از مدتی طرحی را پذیرفت که حالا در سراسر جهان به عنوان سمبل ایدز شناخته می شود.
آن سال، پاتریک در برادوی مرکز تئاتر امریکا در نیویورک، آشنایانی داشت و مراسم اهدای جوایز تونی نیز قرار بود به زودی برگزار شود. گروه سه هزار روبان قرمزی را که آماده کرده بود به محل برگزاری مراسم تحویل داد. اما اتفاقی که افتاد هرگز برای آنها قابل تصور نبود. هنگام پخش سراسری این مراسم از تلویزیون امریکا، جرمی آیرنز هنرپیشه سرشناس بریتانیایی، درحالی که یکی از این روبان ها را بر سینه داشت در برابر دوربین ها ظاهر شد.
الن می گوید؛ ما حیرت کردیم. البته می دانستیم پروژه خوبی داریم اما فکرش را هم نمی کردیم روزی بتوانیم مردم را راضی کنیم روبان ها را به سینه بزنند. در مراسم جوایز تونی همه آن را به سینه داشتند. سر از پا نمی شناختیم. خوابش را هم نمی دیدیم ابتکار ما در چنین ابعاد وسیعی مورد استقبال قرار گرفته باشد. به این ترتیب بود که روبان قرمز به سرعت به نماد زیبای یک بیماری زشت مبدل شد. اما گروه ایدز تجسمی نه از روبان قرمز و نه از هیچ روبان دیگری کسب درآمد نکرده است. پاتریک می گوید؛ نکته مهم درباره این پدیده این است که خود به خود رواج پیدا کرد. ما آن را برای کسب درآمد درست نکردیم و حتی آگاهانه تصمیم گرفتیم به این ایده جنبه تجاری ندهیم. پاتریک لحظه یی تامل می کند و ادامه می دهد؛ خیلی عجیب است که حالا سیاستمداران پلیدی را می بینیم که انواع روبان های سرخ و سفید و آبی را به سینه می زنند و جلوی دوربین ها می آیند. هیچ نمی دانم اینها چطور باب شده است. ۱۵ هنرمندی که روبان قرمز ایدز را آفریدند پس از آن کار مشترکی انجام نداده اند. الن می گوید؛ ما در مقطعی کوتاه از زمان به هم پیوستیم و پروژه روبان، آخرین کار مشترک ما بود. اینکه فرصتی به دست آمد تا در یک اثر هنری مهم در دوران پست مدرن سهمی داشته باشیم، عالی بود. پاتریک هم می گوید؛ خیلی سخت است که آدم در مورد چیزی که از اندوه سرچشمه گرفته افتخار کسب کند. کاش می شد همه این افتخار را پس بدهم، ولی این چند سال شیوع ایدز را نمی دیدم. سال هایی که آن همه آدم، آدم های با استعداد، در بهترین سال های جوانی از دست رفتند. حالا فقط یک نفر از دوستان دوران ۲۰سالگی من باقی مانده است.


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:53
توسط سینا | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» *(میم مثل مرد)* (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶)
» موفقیت در هر سنی چه معنی می دهد؟+++++++++++ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴)
» اتفاق جالب در سونوگرافی از زن باردار (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۱)
» شش ماه زندگی یک دختر با ببر (+عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۸)
» دانستنی جالب و طنز (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۵)
» اسم شما چه رنگیه ؟ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲)
» اولین عکس فضایی که از زمین گرفته شد بود! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹)
» کشور کوچکی که اینترنت ان در رده سوم جهان است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۶)
» هی باتوام دختر خانمی که.. (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳)
» گوسفندی که به سگ گله تبدیل شده است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰)
» رستورانی که تماما با اسکناس تزئین شده است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۷)
» مدل موی پیرمردی؛ مخصوص کودکان بی ادب!!! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳)
» زن 28 ساله ای که بخاطر درد شکمش را پاره کرد و بچه اش را بیرون آورد! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰)
» معماي فشنگ هاي شكارچي (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷)
» واقعا منو تحت تاثیر قرار داد (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵)
» این مرد عجیب ترین اعتیاد دنیا را دارد (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱)
» این ماده شفاف از فولاد مقاومتر است+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸)
» ساط کبابخوری در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان! +عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵)
» حمایت عاطفی افراد مبتلا به آلزایمر بسیار مهم است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۳)
» سریعترین قطار جهان رکورد روی ریل را شکست+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰)
نويسندگان
» سینا (869)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 28
» بازديد ديرور : 1
» بازديد ماه گذشته : 11477
» بازديد سال گذشته : 12979
» كل بازديد : 15584

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 869
» مجموع نظرات : 2
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 52.91.39.106
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
خرید گیفت کارت
آموزش آشپزی ایرانی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
طراحی لوگو
آموزش زبان انگلیسی
کولرگازی