خودرو آنلاین

خودرو آنلاین
خودرو آنلاین
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

زرده تخم مرغ ، ماده بسیار خوشرنگ و خوشمزه ای است که بسیاری اوقات زینت بخش سفره های ماست ، آیا تا به حال به این فکر افتاده اید چرا زرده تخم مرغ این همه زرد است.
رنگ زرده تخم مرغ ، حاصل از موادی به نام گزانتوفیل هاست که از غذایی که مرغ می خورد تامین می شود د رنگ زرده هم با توجه به رنگدانه موجود در غذا ، از زرد کمرنگ تا نارنجی متغیر است.
این مواد پس از جذب از دستگاه گوارش وارد جریان خون پرنده می شود و به همان شکل در زرده تخم مرغ ذخیره می گرددد بافت چربی در بدن مرغ یکی از محلهای اصلی ذخیره رنگدانه است.
با توجه به این که مرغ در روز بیش از شب غذا می خورد ، در روز رنگدانه بیشتری به تخمدان انتقال می یابد و این موضوع باعث می شود زرده به صورت خطوط تیره و روشن باشد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:47
توسط سینا | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت
انجمن تفریحی قاطی

فلسفه هفت سین چیست؟
به طور مقدمه باید دانست که عدد « هفت » نزد ایرانیان قدیم مقدس بود و به خاطر ستارگان هفتگانه یعنی « زهره ، مشتری ، عطارد ، زحل ، مریخ ، زمین و خورشید » عدد هفت را گرامی می داشتند. زرتشتیان اعتقاد داشتند که عقل مقدس یعنی « اهورامزدا » که به او « سپند مینو » نیز می گفتند ، شش وزیر بزرگ به نام "امشاسپندان" دارد که یعنی مقدسان جاویدان و این شش امشاسپند با « سپند مینو » تشکیل (هفت سپند) می دهند.
علت این که هفت سین به راستی هفت سین است ، اشاره به هفت « امشاسپند » است و چون کلمه « سپند » با سین شروع می شده ، روی این اصل به علامت آن هفت مقدس جاودانی ، چیزهائی در نظر گرفته شده که

عدد هفت در قدیم :
مردم بابل عدد هفت را مقدس می شمردند ، طبقات آسمان و زمین و سیارات هفت بوده است ، ایام هفته هفت روز است.

هفت از نظر مذاهب:
به عقیده هندیها در آئین برهما انسان هفت بار می میرد . عروس و داماد باید هفت قدم به اتفاق هم بردارند. هفت قدم جلو رفته و قسم می خورند ، در آئین زرتشت هفت فرشته مقرب وجود دارد. در تورات مذکور است که هفت نر و ماده را با خود برگیر تا نسلی بر جهان بماند.

هفت در آئین مسیح :
هفت معجزه ، از 33 معجزه را مسیح در انجیل ذکر کرده است ، در انجیل از هفت روح پلید صحبت شده است ، به نظر فرقه کاتولیک ، هفت نوع شادی و هفت غسل تعمید وجود دارد.

هفت در اسلام:
آسمان هفت طبقه دارد . فرعون در خواب هفت گاو چاق و هفت گاو لاغر را دید که گفتند هفت سال خشکسالی و هفت سال فراوانی می شود. جهنم هفت طبقه دارد . گناهان اصلی هفت عدد است . پیش از اسلام در بین اعراب ، هفت بار طواف دور کعبه مرسوم بوده و در سنت اسلامی نیز چنین است . هفت نفر قاری قرآن معروف

هفت در تصوف :
هفت وادی سلوک در تصوف معروف است:
طلب
عشق
معرفت
استغنا
توحید
حیرت
فنا
مولوی می گوید:
هفت شهر عشق را عطار گشت
ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

هفت در تاریخ :
همراهان داریوش با خود او هفت نفر بودند، در نقش رستم در بالای آرامگاه داریوش ، هفت نقش ملاحظه می شود.جنگهای هفت ساله در زمان لوئی 11 واقع شد. اژدهای هفت سر معروف است . هفت پسر گشتاسب به هفت راهزن تبدیل شدند و هفت خوان رستم و اسفندیار معروف است.

معابد هفت طبقه:
در بابل و آشور هر معبدی هفت طبقه داشت و هر طبقه به نام یکی از سیارات و هفت رنگ بود (سرخ ، سیمین، سفید، سیاه، ارغوانی، آبی و سبز). حصار اکباتان هفت دیوار داشت و آرامگاه کورش هفت پله دارد. هم با حرف سین شروع شده باشند و هم مورد استفاده مثبت بشر واقع شوند. بودند ، هفت بار شستن اشیاء ناپاک و قرار گرفتن هفت عضو بدن هنگام نماز نیز مذکور است .
امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:41
توسط سینا | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
رتبه بندی شهرهایی با بیشترین مغزها معمولاً به مظنونین همیشگی یعنی شهرهای کالج مانند بوستون، واشینگتن دی. سی. و منطقه خلیج سان فرانسیسکو می انجامد. این مکان ها عموماً بالاترین سطح تحصیلات سرانه را دارند. با این وجود، کلان شهرهای آمریکا نیز به سرعت در حال جذب دانش آموختگان کالج هستند. این شاخصی از شتاب آهنگ افزایش دانش آموختگان در آینده است.

برای تعیین آنکه دانش آموختگان کالج در کدام شهرها زندگی می کنند، وندل کاکس جمعیت شناس و متخصص آمارگیری، میزان تغییرات در تعداد دارندگان مدرک کارشناسی را بین سال های 2007 و 2012 در 51 کلان شهر آماری آمریکا با بیش از 1 میلیون نفر جمعیت تجزیه و تحلیل کرده است. مراکزی که سریع ترین نرخ رشد تعداد مغزها را دارند در منطقه جنوبی و غربی (یعنی بجز ایالت های ساحل اقیانوس آرام) واقع شده اند. بعضی از آنها معمولاً ربطی به بالاترین سطح دستاوردهای آکادمیک ندارند و بیشتر آنها با نرخ میانگین کشوری تحصیلات کالج فاصله دارند. در زیر لیست شهرهایی که بیشترین تعداد دانش آموخته کالج را دارند مشاهده می کنید:

رتبه اول (مشترک): نیواورلئان، لوئیزیانا

افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 44005 نفر

درصد افزایش: 20.3 درصد

انجمن تفریحی قاطی


رتبه اول (مشترک): سن آنتونیو، تگزاس


افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 76331 نفر

درصد افزایش: 20.3 درصد

انجمن تفریحی قاطی

رتبه سوم: آستین، تگزاس

افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 94939 نفر

درصد افزایش: 19.9 درصد


انجمن تفریحی قاطی


رتبه چهارم: نشویل، تنسی


افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 68476 نفر

درصد افزایش: 19.3 درصد

انجمن تفریحی قاطی

رتبه پنجم: لوئی ویل، کنتاکی

افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 37806 نفر

درصد افزایش: 16.2 درصد

انجمن تفریحی قاطی

رتبه ششم: هوستون، تگزاس

افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 185012 نفر

درصد افزایش: 16.0 درصد


انجمن تفریحی قاطی


رتبه هفتم: دنور، کلرادو


افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 112888 نفر

درصد افزایش: 15.9 درصد


انجمن تفریحی قاطی


رتبه هشتم: سالت لیک سیتی، یوتا


افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 35973 نفر

درصد افزایش: 15.7 درصد

انجمن تفریحی قاطی

رتبه نهم: جکسون ویل، فلوریدا

افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 36986 نفر

درصد افزایش: 14.3 درصد


انجمن تفریحی قاطی


رتبه دهم: رالی، کارولینای شمالی


افزایش تعداد دانش آموختگان کالج بین سال های 2007 و 2012 برابر است با 45546 نفر

درصد افزایش: 14.0 درصدامتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:34
توسط سینا | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت

خیلی خب خانم‌ها، همه‌ی ما می‌دانیم که هر چیزی اصولی دارد. در مورد مد و زیبایی هم نمی‌شود بدون رعایت اصول و قواعد موجود و بدون توجه به ارتباط چیزها با یکدیگر توقع داشته باشیم ظاهری جذاب بدست بیاوریم.

در این مطلب اختصاصا به این موضوع خواهیم پرداخت که چطور رنگ و نوع مانتوهایمان را با توجه به اندام و رنگ پوستمان انتخاب نماییم تا بهترین جلوه را داشته باشد.

ما در رابطه با این موضوع با خانم مرسده مطهری، یکی از طراحان لباس ایرانی گفتگویی داشتیم که متن آنرا در ادامه خواهید خواند.

انجمن تفریحی قاطی


انتخاب مانتو با توجه به اندام


یکی از چیزهایی که باید در انتخاب مانتو به آن دقت کنید، اندام و قدتان است. انتخاب بلندی مانتو با قد شما رابطه‌ی عکس دارد، اگر قدتان کوته است سعی کنید از مانتوهای کوتاه دوری کنید. اما اگر قد بلندی دارد، مانتوهایی که بلندی‌شان تا زانوی شماست برازنده خواهد بود.

مرسده می‌گوید: «پیشنهاد من به خانم‌هایی که ریز اندامند، مانتوهای فون، پیلی‌دار یا چین‌دار است.»

همچنین به خانم‌هایی که اضافه وزن دارند توصیه می‌کند که: «این دسته از خانم‌ها بهتر است مانتوهایی با برش راسته با قدی تا زیر زانو و با طرح‌های عمودی و ترکیب رنگهایی که تیره در آن غالب باشد، انتخاب کنند. در این صورت لاغرتر بنظر خواهند رسید.»

انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست


رنگ، چیزی کاملا سلیقه ایست و ما اغلب اوقات به سلیقه‌ی خودمان بسنده کرده و به رمز و راز رنگ‌ها بی توجهی می‌کنیم.

اما مرسده در اینباره می‌گوید: «واقعیت این است که در نظر گرفتن قواعد انتخاب رنگ مناسب برای لباس، باعث خواهد شد تا زیباتر و خوش هیکل‌تر به نظر بیاییم. یکی از این قواعد، انتخاب رنگ لباس، با توجه به رنگ پوست است.»

پوستهای تیره:

کسانی که پوست تیره دارند، معمولا دارای چشم و موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره می‌باشند. این اشخاص باید لباسی را انتخاب کنند که با رنگهای تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می‌گردد.

پیشنهادات مرسده برای این گروه از این قرارند:

رنگهای مناسب: صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن.

رنگهای نامناسب: مشکی، قهوه‌ای تیره، فیروزه‌ای، سبز یشمی، قرمز تیره.

اگر رنگ پوست شما جزو این دسته است، از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره خودداری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولا به عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی‌توان بطور کامل آن را کنار گذاشت، سعی کنید استفاده از آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید.

پوستهای روشن:

اینگونه افراد معمولا موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبی، طوسی یا قهوه‌ای روشن است. رنگ‌هایی مناسب این گروه است که با رنگ پوستشان تضاد داشته باشد.

پیشنهادات مرسده برای این گروه از این قرارند:

رنگهای مناسب: آبی ملایم، قهوه ای، بژ، آبی سیر.

رنگهای نامناسب: قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی و سفید.

در این گروه بطور کلی باید از رنگهای خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکارگیری رنگهای گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

پوستهای معمولی:

افرادی که رنگ پوستشان نه تیره است نه روشن، میتوانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند. از آنجاییکه هر دو رنگ روشن و تیره میتواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو رنگ می توان استفاده نمود. اما بهتر است تا بالاپوشتان را هماهنگ با رنگ چشمتان انتخاب کنید.

پیشنهادات مرسده برای این گروه از این قرارند:

رنگهای مناسب: بژ، آبی، سورمه ای، گندمی، مشکی، صورتی.

رنگهای نامناسب: مغز پسته‌ای، بنفش، قهوه ای تیره و قرمز.

تنها رنگهایی که در این گروه اصلا نباید بکاربرد، رنگهای نزدیک به رنگ پوست است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه‌ای خودداری کنید.

مرسده بعنوان آخرین توصیه‌اش می‌گوید: «پیشنهاد می‌کنم تا مانتوهای طرح‌دار و شلوغ را، با شال یا روسری کاملا ساده‌ی ابریشمی یا حریر ست نمایید تا طراحی لباستان به چشم بیاید. �


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:28
توسط سینا | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت

1- هیچ گاه در مورد گذشته ی فردی که با شما مصاحبه می کند سوال نپرسید.

اگر هم جسارت پرسیدن آن را داشتید، آن را محدود به چیزهایی کنید که می دانید جنبه ی خود شیرینی ندارند.

انجمن تفریحی قاطی


2- در همان ابتدا در مورد حقوق و مزایا و به ویژه روزهای تعطیلی سوال نکنید.

این کار شما را فردی نشان خواهد داد که بیشتر از سوددهی برای شرکت به فکر منفعت طلبی و راحت انگاری هستید.

انجمن تفریحی قاطی


3- هیچ گاه نپرسید: "آیا استعلام از محل کار قبلی من می گیرید؟"

کاملاً واضح است که با پرسیدن این سوال ساده، حس کنجکاوی و شکاکی طرف مقابل را تحریک می کنید. قطعاً او پس از پرسیدن این سوال به دنبال یافتن نقاط تاریک گذشته ی شما خواهد بود.

انجمن تفریحی قاطی


4- هرگز نپرسید: "شرکت شما دقیقاً چه فعالیتی دارد؟"

فرد مصاحبه گر به راحتی می فهمد که شما نیز از همان افرادی هستید که فقط دنبال کار هستید و هدفی جز رفع امورات زندگی خود ندارید.


5- به هیچ عنوان نپرسید: "ارتقاء درجه در چه مدت زمانی امکان دارد؟"

پرسیدن این سوال شاید از نظر شما ایرادی نداشته باشد و دلیل تان این باشد که با چنین پرسشی در حقیقت خود را فردی با اهداف والا جلوه داده اید، اما حقیقت این است که این سوال شما را فردی عجول و بی حوصله نشان می دهد.

انجمن تفریحی قاطی


6- هرگز این سوال را مطرح نکنید: "آیا ایمیل ها و اینترنت کارمندان را کنترل می کنید؟"

با پیشرفت دنیای امروز و خطرات این پیشرفت، هیچ جای تعجبی نیست که تنها با پرسیدن این سوال خود را در لیست افراد احتمالی خرابکار قرار دهید. افرادی که همیشه باید زیر نظر باشند.

7- در مورد شایعاتی که در مورد محل کار شنیده اید نپرسید.

حتی اگر فردی کوشا و با پشتکار باشید، اهمیت به چنین مسایلی شخصیت شما را زیر ذره بین می برد.

انجمن تفریحی قاطی


8- هیچ گاه در مورد امکان دستکاری در برنامه ی زمانی، میزان دستمزد و جزئیات کار نپرسید.

جاه طلبی و خودبینی از اولین صفاتی خواهند بود که مصاحبه کننده از شما در ذهن خود ثبت می کند.9- جداً از پرسیدن سوالاتی که جوابشان به راحتی در گوگل پیدا می شوند خودداری کنید.

گوگل از بهترین ابزاری است که می توانید اطلاعات عمومی خود را در هر زمینه ای بسط دهید، از گوگل نهایتِ بهره را ببرید.امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:21
توسط سینا | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت

آب مجازی میزان آبی است که یک کالا و یا یک فرآورده کشاورزی در فرآیند تولید مصرف می‌کند تا به مرحله تکامل برسد. در حقیقت آب مجازی را می‌توان میزان آبی دانست که برای تولید یک کالا مورد نیاز است.

واژه آب مجازی را اولین بار J.A Allan در سال 1993 مطرح کرد و پیش از آن، واژه آب جاسازی شده (Water embedded) برای رساندن این مفهوم استفاده می‌شد. اما این برچسب مجازی بودن از کجا می‌آید؟

اشتباه نکنید این صفت مجازی با معنای امروزی آن که در فضای سایبر آن را بسیار شنیده‌اید متفاوت است.

مجازی بودن در این جا بدان معنا است که بخش زیاد آب مصرف شده در فرایند تولید، در محصول نهایی وجود فیزیکی ندارد و در حقیقت بخش بسیار ناچیزی از آب مصرفی در پایان به عنوان آب واقعی در بافت محصول باقی می‌ماند.

به این نمونه توجه کنید:

برای تولید یک کیلوگرم از غلات که به شکل دیم و در شرایط جوی مطلوب رشده کرده بین یک تا دو متر مکعب آب نیاز است و برای تولید همین مقدار غله در شرایط جوی نامطلوب (دما و تبخیر بالا) بین 3 تا 5 متر مکعب آب مصرف می شود.

تجارت جهانی کالاها یک جریان بین‌المللی از آب مجازی را به‌وجود می‌آورد که به آن تجارت آب مجازی گفته می‌شود. همزمان با آغاز تجارت بین‌المللی کالاها جریان آب مجازی از منطقه‌ای به منطقه دیگر در جهان در حال جریان است.

با توجه بیشتر دانشمندان و محققان به مفهوم آب مجازی، انجام محاسبات کمی در این زمینه آغاز شد. محاسبات انجام شده از جابجایی جریان عظیمی از آب که به شکل مجازی با تجارت کالاهای آب بر در حال جریان است خبر می‌دهد.

کشورهای خشک و نیمه خشک می‌توانند با واردات کالاهای آب بر نظیر مواد غذایی، آبی را که برای تولید آن نیاز است را برای استفاده در سایر بخش‌ها حفظ کنند. انتقال آب حقیقی در حجم زیاد و در فاصله‌های طولانی به علت مشکلات انتقال و هزینه‌های بالای آن تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد، در این حال تجارت مواد غذایی می‌تواند با انتقال مجازی حجم عظیمی از آب به عنوان همگون‌سازی توزیع ناهمنگون آب به حساب آورده شود.

بخش کشاورزی به عنوان پرمصرف‌ترین بخش در حدود 74درصد از منابع آب شیرین جهان را مصرف می‌کند. برخی از کشورهای کم آب برای تامین بخشی از این آب با نادیده گرفتن ظرفیت‌های طبیعی به پمپاژ بیش از حد آب‌های زیرزمینی و نمک‌زدایی آب دریا می‌پردازند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که تولید محصولات در این شرایط بیش از پنج برابر گرانتر است. کشورهای کم آب می‌توانند با دخالت دادن تجارت آب مجازی در سیاست‌های آبی علاوه بر این که میزان دسترسی خود را به منابع آب جهانی افزایش می‌دهند از افزایش فشار بر منابع محدود خود نیز بکاهند.

واردات مواد غذایی به منظور استفاده از منبع تجارت آب مجازی بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست یک کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و با امنیت غذایی و فرهنگ کشور ارتباط مستقیم دارد. کشورهای کم آب می‌توانند با توجه به شرایط، ظرفیت‌ها و نیازهای داخلی و همچنین ملاحظات امنیت غذایی خود نقطه بهینه‌ای را برای میزان واردات مواد غذایی به کشور پیدا کنند.

 

امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:14
توسط سینا | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت


ـ آیا می دانید که … تنها چیزی که در اسید حل نمیBia2skinشود الماس است اما بخش زیادی از آن را از بین میBia2skinبرد.
ـ آیا می دانید که … مارها گوش ندارند و با زبان میBia2skinشنوند، زیرا زبان آنها به امواج صوتی بسیار حساس است.
ـ آیا می دانید که … بیماری قند اولین عامل کوری در مردم جهان است.
ـ آیا می دانید که … یکی از رودهای کامبوج ۶ ماه سال ازشمال به جنوب و۶ ماه دیگر از جنوب به شمال جریان دارد.


————————————–
ـ آیا می دانید که … هر قفل شمارهBia2skinدار ممکن است یک میلیون رمز داشته باشد.
ـ آیا می دانید که … یک قطره آب دارای یکBia2skin صد میلیارد اتم است.
ـ آیا می دانید که … چشم شتر برای محفوظ ماندن در برابر شنهای صحرا ۳ پلک دارد.
ـ آیا می دانید که … زرافه همواره ایستاده وضع حمل میBia2skinکند و نوزادش از فاصله ۱۸۰ سانتیمتری به زمین می افتد.

————————————–
ـ آیا می دانید که … اسب ماده ۳۰ دندان و اسب نر ۳۶ دندان دارد.
ـ آیا می دانید که … زرافه تازه متولد شده ۲ متر قد دارد.
ـ آیا می دانید که … زمان بارداری فیل دو سال است.
ـ آیا می دانید که … خرس نوزاد ۶۰۰ بار از مادر خود کوچکتر است.


————————————–
ـ آیا می دانید که … کرم های ابریشم در ۵۶ روز۸۶ هزار برابر وزن خود غذا می خورند.
ـ آیا می دانید که … نوعی قورباغه وجود دارد که میBia2skinتواند چندین ماه یخ بزند ودوباره به زندگی طبیعی بازBia2skinگردد.
ـ آیا می دانید که … پژوهشها ثابت کرده است که پشه بیشتر به سراغ کودکان وافراد بور می رود.
ـ آیا می دانید که … خون به دلیل وجود آهن سرخ است.


————————————–
ـ آیا می دانید که … دو سوم اطلاعات مغز از بینایی است.
ـ آیا می دانید که … به طور متوسط روزی ۱۷۰۰۰ بار پلک می زنیم.
ـ آیا می دانید که … بدن ما ۵۰ هزار کیلومتر رشته عصبی دارد.
ـ آیا می دانید که … مورچه تنها موجودی است که در مقایسه با بدنش بزرگترین مغز را دارد.


————————————–
ـ آیا می دانید که … خودرو در سرعت ۴۰ تا ۵۵ کیلومتر در ساعت کمترین سوخت را مصرف می کند.
ـ آیا می دانید که … زنبور عسل برای تولید ۴۰۰ گرم عسل که به دست ما می رسد دست کم ۸۰ هزارباراز کند را ترک و به صحرا می رود که اگر هر بار معادل یک کیلومتر مسافت طی کند برای به دست آوردن این مقدار عسل باید دو برابر محیط زمین را بپیماید .


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:48
توسط سینا | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت

مجله آمریکایی فوربس هر سال اقدام به انتشار چند لیست مختلف از «ترین» های دنیا می*کند. چند روز قبل این مجله 10 ثروتمند بزرگ جهان را در سال 2014 معرفی کرد. بازه دارایی این ثروتمندان از 29 میلیارد دلار تا 76 میلیارد دلار است.

76/000/000/000 دلار. این، رقم دارایی*های پولدارترین انسان روی زمین است. حدود 230 هزار میلیارد تومان. مجله «فوربس» امسال هم مثل هرسال، لیست دارایی ثروتمندترین آدم*های روی کره زمین را منتشر کرده که در این لیست، نام یک زن هم به چشم می*خورد. 10 انسان پولدار جهان از نظر فوربس، این*ها هستند.

1-بیل گیتس:

ویلیام هنری گیتس سوم نفر اول شرکت مایکرو سافت، هرسال اگر رتبه اول این لیست نباشد، قطعا دوم هست. بیل گیتس همراه با پل آلن در سال 1975 شرکت مایکروسافت را راه*اندازی کردند تا اینکه این شرکت توانست به ثروت و شهرت امروزی برسد.


بیل 59 ساله از سال 1994 در رده نخست فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت و تا 15 سال جایگاهش را به هیچ کس نداد تا اینکه «کارلوس اسلیم حلو»، بازرگان مکزیکی، در سال 2010 دارایی اش را به رخ بیل گیتس کشید و جای او را گرفت. بیل گیتس سه سال بعد، این جایگاه را پس گرفت. حالا آقای مایکروسافت با 76 میلیارد دلار دارایی در جایگاه نخست قرار گرفته است و علاوه بر پول در آوردن همراه همسرش «ملیندا گیتس»، به فعالیت*های خیرخواهانه ادامه می*دهد.

2-کارلوس اسلیم

بازرگان74 ساله مکزیکی را شاید کمتر کسی بشناسد. اما او کسی است که بعد از 15 سال به امپراطوری بیل گیتس در صدر جدول پولدارها پایان داد.

این تاجر لبنانی تبار، مالک شرکت های «آمریکا موویل»، «تلمکس» و «تاسل» است. کارلوس اسلیم امسال یک میلیارد دلاری ضرر کرد و ثروتش به 73 میلیارد دلار رسید. او با 3 میلیارد دلار اختلاف از بیل گیتس جامانده و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

3-آمانسیو اورتگا

پیرمرد خوش*پوش اسپانیایی، مالک و موسس فروشگاه های زارا (ZARA) است. شرکت «ایندیتکس» از فعالان عرصه مد و لباس هم یکی از دارایی های آقای اورتگا است.علاوه بر این حدود 100 برند و همچنین مغازه*های خرده*فروشی زیادی به اسم این تاجر 78 ساله اسپانیایی و فعال عرصه مد است. آقای اورتگا با 66/5 میلیارد دلار دارایی، سومین ثروتمند جهان به حساب می*آید.

4-وارن بافت

سرمایه گذار و تاجر خوش اخلاق آمریکایی، مدیرعامل شرکت «برکشایر هاتاوی» است. آقای بافت انقدر پول دارد که 30 میلیارد دلارش را به بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس اهدا کرده است.این کار بی سابقه، هم از وی چهره خوبی ساخت و هم ارزش این بنیاد را به گفته بعضی دوبرابر کرد. می گویند آقای بافت اهل ولخرجی نیست و مقتصد زندگی می کند. دارایی او در سال 2014 حدود 58/5 میلیارد دلار تخمین زده شد تا او در جایگاه چهارم قرار بگیرد.

5-لاری الیسون

بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت « اوراکل» پنجمین پولدار این لیست و پولدارترین یهودی جهان است. آقای الیسون که استعداد عجیب و غریبی در ریاضی داشت، بعدها برای پروژه ای که اسمش را «اوراکل» گذاشت پایش به سازمان سیا باز شد. حالا اوراکل قدرتمندترین شرکت نرم افزاری در حوزه پایگاه داده است.
الیسون علاقه زیادی به جمع*کردن ملک و املاک دارد. این ویژگی سبب شده برخی بگویند: «برخی تمبر جمع می کنند و الیسون املاک». نکته جالب در مورد الیسون این است که در سال 2003 با خانم «ملانی کرفت» نویسنده رمان*های عاشقانه ازدواج کرد و «استیو جابز» فقید، عکاس رسمی این مراسم بود. حالا الیسون 70 ساله 48 میلیارد دلار سرمایه دارد.

6و7-چارلز و دیوید کخ

«فرد کخ» پدر برادران کخ وقتی فوت کرد، ثروت هنگفتی از جمله سرمایه شرکت نفت کخ را برای پسرانش به*جا گذاشت. آنها هم پولهایشان را داخل صنعت کردند و روز به روز ثروتمندتر شدند.

برادران کخ حالا به همراه هم «صنایع کخ» را رهبری می کنند.چارلز از دیوید 4 سال بزرگتر است و هردو برای شکست خوردن اوباما در رقایت*های انتخاباتی ریاست*جمهوری در امریکا،حسابی پول خرج کردند. در فهرست فوربس، چارلز و دیوید کخ هرکدام با داشتن 40 میلیارد دلار دارایی به ترتیب در جایگاه ششم و هفتم قرار دارند.

8-شلدون ادلسون

یهودی دیگر این لیست، صاحب املاک، هتل، رستوران و کازینوهای زیادی در لاس وگاس است. این پولدار یهودی هر ساله پول زیادی در جیب سازمان*های یهودی در نقاط مختلف جهان می ریزد.


شلدون از حامیان مالی رژیم صهیونیستی است و سال گذشته در سخنانی، خواستار حمله اتمی به ایران شد. دارایی های او 38 میلیارد دلار تخمین زده شده است و در جایگاه هشتم لیست قرار دارد.

9-کریستی والتون

تنها زن این فهرست، تمام دارایی اش را مدیون همسرش جان والتون است. جان والتون در سال 2005 سوار بر هواپیمای شخصی اش بود که ناگهان سقوط کرد تا خانم والتون به جای او مالک دارایی های والتون*ها شود.

این خانواده ثروتمندترین خانواده جهان هستند و همگی در عرصه تجارت فعالیت می کنند. خانم والتون، مالک فروشگاه های زنجیره ای «وال مارت»، با 36/7 میلیارد دلار دارایی در جایگاه نهم این فهرست قرار دارد.

10-برنارد آرنو

یکی دیگر از فعالان عرصه مد در این فهرست قرار دارد. آرنو مالک شرکت هایی نظیر «کریستین دیور»، «لوئیس وینتور» و «بولگاری» است.این کمپانی ها همگی تولید کننده کالاهای لوکس هستند. حتی تقلبی این کالاها در جهان طرفداران زیادی دارند و کسانی که توانایی خرید این اجناس را ندارند به کالاهای تقلبی با همین نام رو می*آورند. آقای آرنو 65 ساله با حدود 29 میلیارد دلار دارایی در جایگاه دهم این فهرست قرار دارد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:42
توسط سینا | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت

1. شیر

یک چیز عالی برای پوست و مو، شیر دارای ریبوفلاوین (ویتامین ب۲) است که گلوتاتیون را بازسازی می‌کند، آنتی اکسیدانی قوی برای ترمیم بافت‌ها. همچنین شیر یک منبع طبیعی برای ویتامین آ نیز هست، که به شما کمک خواهد کرد پوست و مویی زیبا بدست بیاورید.

۲. تخمه کدو تنبل

تخمه کدو تنبل سرشار از روی، و اسیدهای چرب ضروری (همچون امگا۳، امگا۶ و امگا۹) می‌باشد و برای داشتن یک پوست زیبا، چیزی ایده‌ال است. شما می‌توانید آن‌ها را روی سالاد یا اسموتی‌تان بپاشید یا اینکه یک مشت از آن را بصورت تفریحی بشکنید!

۳. شکلات تلخ

شکلات تلخ غنی از فلاونول کاکائو است، که به شما کمک خواهد کرد پوستی نرم و هیدراته بدست بیاورید. همچنین خون شما را تصفیه می‌کند و پوستی تمیز برایتان به ارمغان خواهد آورد.

۴. منداب

منداب یک گیاه خوراکی و شامل ویتامین آ و گوگرد است که پوستتان را درخشان خواهد کرد. کلروفیل منداب، یک سم زدای قوی است.

۵. مرغ

مرغ یک ماده‌ی غذایی سرشار از پروتئین است که برای رشد و ترمیم ایده‌آل پوست ضروری است.

۶. تربچه

تربچه یک انتخاب عالی برای بدست آوردن پوستی زیباست. تربچه حاوی گوگرد، سیلیکون و ویتامین سی است، که به تقویت کلاژن، تحریک سیستم گردش خون، و تقویت پوستتان کمک بسزایی می‌کند.

۷. صدف خوراکی

یک برنامه‌ی غذایی سرشار از صدف‌های خوراکی با کمک به حفظ سطح کلاژن پوست، به شما کمک خواهد کرد تا پوستی صاف، انعطاف پذیر و جوان کسب کنید.

۸. انواع توت

توت‌ها سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های گیاهی هستند که به شما کمک خواهند کرد تا از شر رادیکال‌های آزاد خونتان راحت شوید. همچنین از کلاژن پوست شما نیز محافظت می‌کنند.

۹. ماهی قزل‌آلا

ماهی قزل آلا، با فراهم کردن روغن‌های ضروری برای پوست شما، پوستتان را درخشان و با طراوت نگاه خواهد داشت.

۱۰. تخم مرغ

تخم مرغ یک ماده‌ی غذایی سرشار از ویتامین ب۲ است. تخم مرغ بعنوان جزئی اصلی از صبحانه به شما پوستی درخشنده خواهد بخشید.

۱۱. پنیر

پنیر سرشار از سلنیوم است، این محصول لبنی رطوبت و خوش آب و رنگی را به پوست شما می‌دمد و آنرا شاداب و درخشان خواهد کرد.

۱۲. هویج

هویج هم که پر از ویتامین آ است، به شما پوستی شاداب و سلامت خواهد بخشید. همچنین با مقدار زیاد آنتی اکسیدانی که دارد صدماتی که مسببشان رادیکال‌های آزاد بوده‌اند را نیز ترمیم می‌کند.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:36
توسط سینا | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت

شکی نیست که پیری روندی اجتناب ناپذیر است، اما با رعایت نکاتی می توان از سن واقعی خود احساس رضایت بیشتری داشت و حتی احساس جوانی کرد.

در این مطلب، متخصصان به شما یاد می دهند که چگونه احساس شادابی بیشتری داشته باشید و عادت هایی را که باعث می شود ظاهر شما پیرتر شود، کنار بگذارید.

1- دیر خوابیدن: دیر خوابیدن و کمبود خواب باعث می شود شما ظاهر پیرتری پیدا کنید. کمبود خواب باعث ایجاد پف چشم و افتادگی و خستگی پلک های چشم می شود.

2- کم تحرکی و ورزش نکردن:این عادت اشتباه را کنار بگذارید و روزانه ورزش کنید. ورزش میزان کورتیزول را کاهش می دهد و میزان تولید هورمون های مفید مانند تستوسترون را افزایش می دهد. علاوه بر آن فشار خون بالا را کنترل می کند و خلق و خو را بهبود می بخشد. روزانه 30 دقیقه ورزش توصیه می شود.

3- تمایل به خوراکی های شیرین: مصرف زیاد قند روند پیری قسمت های مختلف بدن را افزایش می دهد. مصرف قند زیاد نه تنها باعث افزایش وزن می شود، بلکه خطر بروز بیماری دیابت و حتی ناراحتی پوستی به ویژه آکنه و چین و چروک را افزایش می دهد.
هنگام مصرف قند، روندی به نام گلیکیشن (glycation) رخ می دهد. در این روند، قند در جریان خون به پروتئین ها می چسبد و مولکول های جدید به نام (AGES) ایجاد می کند که پوست را آسیب پذیر می کند. در صورت تمایل به خوردن شیرینی، از شکلات تلخ با قند پایین استفاده کنید.
خوابیدن به روی شکم و تماس پوست صورت با بالشت هایی از جنس کتان، کلاژن های پوست را می شکند و چین و چروک های دائمی به وجود می آورد


4- سیگار کشیدن: هرچه زودتر، استعمال دخانیات را کنار بگذارید تا طول عمرتان افزایش یابد. نتایج تحقیقات نشان می دهد، افراد سیگاری که در 35 سالگی سیگار را ترک می کنند نسبت به افرادی که سیگار کشیدن خود را ادامه می دهند، 8 سال بیشتر عمر می کنند.
دود سیگار، باعث رهایی رادیکال های آزاد می شود و خطر بروز هر نوع بیماری از جمله سرطان، بیماری قلبی، اختلال مشاعر و مرگ زودرس را افزایش می دهد.

5- مالیدن چشم:اگر می خواهید ظاهر جوانی داشته باشید، چشم های خود را نمالید، زیرا این امر به تدریج باعث شکسته شدن کلاژن و در نهایت چین و چروک و شکسته شدن مویرگ ها می شود.
برای تسکین درد چشم و التهاب، به جای مالیدن چشم می توانید دو کیسه چای سبز را پس از دم کردن چای و خنک شدن آن، به مدت 10 دقیقه روی چشم بگذارید. استفاده از کرم های حاوی ویتامین K و D و رعایت یک برنامه غذایی معتدل موثر است.

6- تغییر پی در پی وزن: با حفظ یک وزن مناسب جوان بمانید. کاهش و افزایش متوالی وزن، خطر بیماری قلبی و دیابت را افزایش می دهد.
خواب


7- خوابیدن روی شکم:این طرز خوابیدن به پوست صورت آسیب می رساند. تماس پوست صورت با بالشت هایی از جنس کتان، کلاژن های پوست را می شکند و چین و چروک های دائمی به وجود می آورد.
بر اثر اختلال در گردش خون این قسمت از صورت که به سمت بالش قرار دارد، پوست قادر به بازسازی نیست.

لذابرای حفظ ظاهر جوان پوست به پشت یا پهلو بخوابید.

8- کنترل نکردن استرس:استرس حاد با بیماری های متعددی ارتباط دارد؛ از جمله بیماری قلبی عروقی، آسم و اختلال خودایمنی، بنابراین با کاهش استرس می توانید از بروز این خطرات پیشگیری کنید.

9- نداشتن برنامه غذایی سالم: خوردن هله هوله یا غذاهای آماده و سرشار از نمک، چربی و کلسترول به تسریع روند پیری و چاقی مفرط منجر می شود. با افزایش وزن، خطر بروز بیماری قلبی عروقی و دیابت نیز افزایش می یابد.

اجتناب از خوردن غذاهای آماده و رو آوردن به غذاهای سبوس دار خطر بروز بیماری ها را کاهش می دهد. اسید چرب امگا 3 موجود در ماهی های چرب مانند سالمون و تن، گردو و دانه کتان، التهاب بدن را کاهش می دهد و در حفظ سلامت پوست نقش مهمی دارد.
سعی کنید بدی های دیگران را فراموش کنید و کینه ای نباشید؛ در غیر این صورت به تدریج احساس فرسودگی خواهید کرد


10- نوشیدن ناکافی آب: افزایش میزان مصرف آب کلید جوانی است. آب برای حفظ رطوبت پوست و رسیدن ماده مغذی لازم به پوست مهم است. کمبود آب باعث خشکی، کشیدگی و پوسته پوسته شدن پوست می شود که به فرد ظاهری مسن می دهد. پوست خشک، حالت ارتجاعی کمتری دارد و به چین و چروک مستعدتر است.

11- خصومت و دشمنی:سعی کنید بدی های دیگران را فراموش کنید و کینه ای نباشید؛ در غیر این صورت به تدریج احساس فرسودگی خواهید کرد. نتایج بررسی های متعدد، ارتباط بین بخشش و سلامت جسمی را نشان می دهد. نبخشیدن فعالیت عصبی را افزایش می دهد و باعث می شود کیفیت خواب شما پایین بیاید. کینه داشتن، استرس را افزایش می دهد. پس دیگران را ببخشید تا عمر طولانی تری داشته باشید.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت 13:30
توسط سینا | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» *(میم مثل مرد)* (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶)
» موفقیت در هر سنی چه معنی می دهد؟+++++++++++ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴)
» اتفاق جالب در سونوگرافی از زن باردار (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۱)
» شش ماه زندگی یک دختر با ببر (+عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۸)
» دانستنی جالب و طنز (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۵)
» اسم شما چه رنگیه ؟ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲)
» اولین عکس فضایی که از زمین گرفته شد بود! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹)
» کشور کوچکی که اینترنت ان در رده سوم جهان است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۶)
» هی باتوام دختر خانمی که.. (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳)
» گوسفندی که به سگ گله تبدیل شده است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰)
» رستورانی که تماما با اسکناس تزئین شده است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۷)
» مدل موی پیرمردی؛ مخصوص کودکان بی ادب!!! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳)
» زن 28 ساله ای که بخاطر درد شکمش را پاره کرد و بچه اش را بیرون آورد! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰)
» معماي فشنگ هاي شكارچي (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷)
» واقعا منو تحت تاثیر قرار داد (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵)
» این مرد عجیب ترین اعتیاد دنیا را دارد (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱)
» این ماده شفاف از فولاد مقاومتر است+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸)
» ساط کبابخوری در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان! +عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵)
» حمایت عاطفی افراد مبتلا به آلزایمر بسیار مهم است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۳)
» سریعترین قطار جهان رکورد روی ریل را شکست+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰)
نويسندگان
» سینا (869)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 70
» بازديد ديرور : 127
» بازديد ماه گذشته : 470
» بازديد سال گذشته : 29526
» كل بازديد : 50468

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 869
» مجموع نظرات : 2
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.201.11.222
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
home automation in los angeles
خرید فیلم و سریال
Barabas Ropa de hombre
Hookah Shisha Tobacco