خودرو آنلاین

خودرو آنلاین
خودرو آنلاین
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
پيوندهاي روزانه
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
نیلی بلاگ

تلفن سانترال به 3 دسته بزرگ تلفن هایبرید ، دیجیتال و دکت تقسیم بندی می شود . دو دسته بندی اول که شامل تلفن های رومیزی است قابلیتی خاص را به کاربران دستگاه سانترال می دهند و آن هم امکان اتصال یک تلفن دیگر به تلفن اصلی است .
دستگاه سانترال در بدو خرید جعبه ای خالی است و متناسب به مدل آن با تهیه کارت های خط شهری و داخلی تجهیز می شود . کارت های داخلی با ظرفیت های مختلفی در نظر گرفته شده است که برای کاربران خود محدودیت هایی قائل شده است اما یک ویژگی مهم وحیاتی برای کاربرانی خاص در نظر گرفته است .

DXDP

Digital Extra Device Port یا پورت اضافه دیجیتال . برای فهم بهتر می توان این گونه بیان کرد که می توان یک داخلی دیجیتال اضافه از تلفن دیجیتال گرفت .
اگر به پشت تلفن های دیجیتال دقت کنید 2 درگاه سوکت در نظر گرفته شده است .

• TO TEL
• TO MAIN UNIT

تلفن سانترال از طریق سیم دو زوجی تخت به کارت داخلی سانترال متصل می شود . در واقع از یک طرف با اتصال به درگاه TO MAIN UNIT از طریق سر سوکت RJ-11 و از سمت دیگر با سربندی در کابل آمفونل در سانترال تعریف می شود . این روند در کلیه تلفن های سانترال هایبرید و دیجیتال به یک روش است اما در تلفن دیجیتال یک درگاه دیگری نیز در نظر گرفته شده است با نام TO TEL . این درگاه به کاربری دیگر این امکان را می دهد تا داخلی کاملاً مجزا و تفکیک شده از این گوشی تلفنی را تعریف کرده و استفاده نماید .
در واقع تلفن دیجیتالی دیگر در فاصله نهایتاً دو متری را با استفاده از سیم دو زوجی به تلفن اصلی متصل به سانترال می توان تعریف نمود .

ویژگی های DXDP

این امکان در سانترال پاناسونیک ویژگی های منحصر به فرد دارد که می توان به چند مورد آن به صورت کاملاً خلاصه اشاره کرد :

• تعریف یک خط با شماره داخلی مجزا و منحصر به فرد
• بهره گیری از امکانات سانترال به صورت کاملاً یکسان
• استفاده بهینه از فضای کارت های سانترال
• صرفه جویی در خرید هر کارت داخلی دیجیتال
• دو برابر کردن ظرفیت محیط در صورت افزایش داخلی
• کاهش هزینه سیم کشی از سانترال به هر تلفن

با توجه به موارد فوق وجود این امکان در سری پرظرفیت را می توان یک گزینه کاملاً قابل اتکا نامید زیرا در کاهش هزینه های خرید کارت داخلی و حتی هزینه سیم و سیم کشی نیز نیز تأثیر مستقیم و بسیار زیادی دارد .


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:56
توسط سینا | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
هر انسانی دوست دارد زیبا و خوش پوش باشد.اما برخی مواقع شرایطی پیش می اید که انسان مجبور است به سمت کارهایی برود که خودش چندان تمایل به ان ندارد.
خانم"کوکو لین"از جمله بانوانی است که مجبور است به سمت و سوی آرایش کردن برود.او می گوید قیافه من طوری است که اگر آرایش ننمایم شباهت زیادی به مردان پیدا می نمایم.او می افزاید سال گذشته هنگامی که جهت استخدام به فروشگاه زنانه رفتم سعی نمودم سر و سامانی به خودم دهم.
تا انجا که امکان داشت خود را ارایش نمودم و چهره خود را به شکل یک خانم کامل جلوه دادم.پس از مدتی که از استخدام شدنم در فروشگاه می گذشت تصمیم گرفتم چهره واقعی خود را به همکارانم نشان دهم.بنا بر این دیگر انطور که باید و شاید به ارایش خودم نمی پرداختم.

گویی همکارانم با این مساله کنار آمده بودند هر چند که برخی مواقع قیافه عجیب و غریب من برایشان تعجب اور بود.من تصمیم گرفتم قیافه های مختلف خود را برای سایرین در وبلاگم منتشر نمایم.بسیاری از کاربران نظرات منفی و بسیاری هم نظرات مثبت ارسال می نمایند ولی به هر حال این شرایطی است که مجبورم با ان کنار بیایم

امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:51
توسط سینا | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت

چگونه می توان خطوط شهری را مدیریت کرد؟
بهترین راه پاسخ دهی به مشتریان چیست؟
برای جلوگیری از، از دست دادن مشتری چه باید کرد؟
چگونه می توان بدون از دست دادن مشتری با محدودیت های کم شرکت را ارتقاء داد؟
آیا فقط کارشناس فنی برای پاسخگویی به سؤالات مشتریان کافی است؟
چگونه میتوان شبانه روزی تماسهای شرکت را کنترل نمود؟
برای پاسخگویی خطوط چند اپراتور نیاز است؟
برای ارتباط تماس به کارشناس چه مراحلی باید طی شود؟
در حالت پیش فرض چه کسی باید پاسخ گو تلفن باشد؟ کارشناس فنی؟

این سؤالات و هزاران سؤال از این قبیل، ذهن مدیریت شرکتها را به خود اختصاص داده است. اما به نظر شما مدیریان راه حلی برای این کار در نظر گرفته اند؟ چه تصمیمی برای این کار می گیرند؟

برای پاسخ به این سؤالات و برطرف کردن تمام نیازهای شرکتها تنها راه حل استفاده از سانترال پاناسونیک است. این دستگاه قابلیت جمعآوری خطوط شهری را داراست و به کاربران خود امکان استفاده از این خطوط شهری را (بسته به صلاحدید مدیریت میتواند تمام خطوط یا بعضی از خطوط باشد) میدهد. در حالت عادی و پیش فرض استفاده از خط شهری فقط برای یک کاربر امکان پذیر است که با استفاده از دستگاه سانترال و بهره گرفتن از ویژگی های این مرکز تلفن پاناسونیک این خطوط شهری برای همه کارکنان قابل استفاده است.
سانترال پاناسونیک این قابلیت را دارد که با منشی اتوماتیک را فعال کنید که این منشی تلفنی در واقع صدایی ضبط شده که در هنگام پخش آن به افراد تماس گیرنده این امکان را میدهد که با کمک گرفتن از کلیدهای شماره گیر گوشی به واحد مورد نظر خود را به راحتی ارتباط داده شوند. این صدا پخش شده که سرویس دیزا نام دارد برای کلیه شرکتها بسیار مناسب است زیرا توسط فعالسازی این سرویس راهنمایی چند مرحله ای تماس گیرنده دیگر نیازی به نیروی دفتری اضافه وجود ندارد و هم چنین ارتباط دهی تماسها بین داخلی ها کاهش می باید و نهایتاً سرعت پاسخگویی به تماسها افزایش مییابد.
در واقع این سرویس برطرف کننده نیمی از شرکتها است که به دلیل نداشتن آگهی کافی شرکت ها در این زمینه روند پاسخگویی به همان شکل سنتی خود ادامه می یابد. همان طور که بیان شده دستگاه سانترال با ویژگی های مختلف برای مجموعه هایی با نیاز و شرایط مختلف طراحی شده است که هر کدام از این سیستم های ارتباطی برطرف کننده خواسته ی مجموعه ها هستند.


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:46
توسط سینا | تعداد بازديد : 26 | لينك ثابت

در این مقاله شما با چای سبز، تاریخچه و خواص آن بر روی بدن آشنا خواهید شد.


مقدمه

استفاده از برگ چای در حدود 3000 سال پیش در جنوب غربی چین رواج داشته است و به احتمال زیاد در ابتدا به همراه غذا مورد استفاده قرار می گرفته است. با اضافه کردن برگ چای به آب جوش و تغییر مزه آب، استفاده از چای در پخت و پز گسترش یافت.نخستین استفاده واقعی از چای سبز به 8 قرن پیش برمیگردد که روش بخار دادن برای ایجاد اکسیده چای کشف شد.از آن روزها تا کنون روش های تولید چای سبز تکامل یافته است.دوره های مهم در تاریخ چای سبز

در دوره سلسله وی جین شمالی و جنوبی، محبوبیت نوشیدن چای افزایش یافت و کم کم از یک کالای لوکس به یک نوشیدنی مورد استفاده عموم مردم تغییر کرد.
در دوره سلسله تانگ، فرهنگ مصرف چای در چین ریشه دواند و مراسمی به نام "مراسم چای" به وجود آمد. همچنین روش های دیگری برای تولید مزه بهتر چای کشف شد.در طول سلسله ی سانگ، نوشیدن چای دیگر به بخش جدایی ناپذیری از زندگی مردم تبدیل شده بود، همانطور که اتفاقی شبیه به همین برای فرهنگ انگلیسی ها در نوشیدن چای در بعد از ظهر ها افتاده بود.
فرهنگ نوشیدن چای تا جایی پیش رفت که در مراسمی برای ادای احترام به امپراطور ها و مقامات از آن استفاده می شد و به منبع بزرگی برای تامین مالیات چین تبدیل شد.
نوع خاصی از این چایی که به چای مینلانگ معروف بود و در پاکت های زرد بسته بندی می شد در مراسم خاصی به امپراطور تقدیم می شد.
در طی سلسله ی مینگ، اولین امپراطور این سلسله، زو یانژانگ، سنت استفاده از چای را در مراسم بزرگ داشت پادشاهان لغو کرد .


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:41
توسط سینا | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت

اگر از گردش در فروشگاهها و مراکز خرید لذت می برید، ما شما را با بهترین شهرهای دنیا برای خرید کردن آشنا میکنیم.


مقدمه

احتمالاً هیچ‌چیز مثل خرید خانم‌ها را مجذوب خود نمی‌کند. هیچ درمانی بهتر از خرید وجود ندارد و این درمان همیشه جواب می‌دهد، چه شما عصبانی، ناراحت، خسته، و یا بی حوصله باشید. چیز خاصی در مورد وارد شدن به یک فروشگاه و انتخاب یک جفت کفش جدید وجود دارد. احساس امنیتی که این کار به شما می‌دهد چیزی است که شما را سرحال می آورد.
اغلب، تعداد مکان‌هایی که بانوان می‌توانند در آنجا خرید خود را انجام دهند کم نیست، اما اگر می‌خواهید اطراف دنیا سفر کنید و خرید بخش مهمی از برنامه‌ی شما را تشکیل می‌دهد، در اینجا لیست ده مکان وجود دارد که حتماً باید برای قرار دادن در لیست خود مدنظر داشته باشید، زیرا تجربه‌ی خریدی متفاوت را برای شما فراهم خواهند کرد.

بانکوک

ممکن است خیابان‌های بانکوک با بوی ماهی خام و دیگر انواع گوشت‌ها، مقداری غیر جذاب و بدبو باشند، اما مغازه‌های زیادی در آن‌ها وجود دارد که تحمل کردن این بو را برای شما جبران می‌کند. هم فروشگاه‌های بسیار بزرگ با هر برندی که بتوانید آن را تصور کنید و هم بازارهای عمده‌فروشی در بانکوک وجود دارند. این عمده‌فروشی‌ها برای خرید مکان جالبی هستند زیرا اگر سه چیز یا بیشتر بخرید، یک سوم مبلغ از فیش شما کم می‌شود. و چه کسی به دنبال تخفیف نیست؟ این تخفیف تقریباً شامل همه چیز می شود، لباس، کفش، لوازم آرایشی ... در حقیقت بعضی از مغازه‌های جواهر فروشی به صورت رایگان تاکسی با سوخت کامل در اختیار شما قرار می‌دهند تا شما را به مغازه‌ی خود ببرند، و این تقریباً به معنی مسافرت رایگان با تاکسی برای شما خواهد بود. بنابراین در بانکوک حمل‌ونقل رایگان و خرید ارزان‌قیمت خواهید داشت.

بوئنوس‌آیرس

زمانی که من در حال تحقیق بودم، با دیدن یک کشور آمریکای جنوبی که در بالای لیست مقاصد خرید جهان وجود داشت، شگفت‌زده شدم. این کشور ممکن است یک کشور جهان سومی باشد، اما تعداد زیاد خانم‌ها در جهان، تأثیر زیادی بر پیشرفت بازار خرده‌فروشی در تمام کشورها داشته است. یک محصول عالی این کشور چرم است. چرم آن ارزان و بادوام است. و می‌دانید این یعنی چه؟ یعنی می‌توانید کیف‌های مد روز، کمربندها، کفش‌ها و چکمه‌ها را با قیمتی بسیار کمتر از جاهای دیگر تهیه کنید . حتی می‌توانید با چانه‌زنی قیمت را پایین تر هم بیاورید! شما می‌توانید این سفر را هر طور دوست دارید بگذرانید، بسیار پرخرج یا بسیار ارزان، این بستگی به خود شما و حساب بانکی‌تان دارد.

توکیو

توکیو زیرساخت بسیار توسعه یافته ای دارد که همه چیز را از ساختمان‌های اداری، مکان‌های مسکونی، تا مراکز بزرگ خرید و مغازه‌های کوچک شامل می‌شود. اغلب مردم در توکیو از فروشگاه‌های بزرگ خرید می‌کنند. این فروشگاه‌ها در طی سال‌ها برای ایجاد یک تجربه خرید باکیفیت و شخصی سازی شده تکامل پیدا کرده اند و دارای خدمه‌ای هستند که برای پاسخ گویی به مشتریان و همچنین دادن اطلاعات دقیق و پیشنهادات در مورد کالاهایی که به فروش می‌رسانند، کاملاً تعلیم دیده‌اند. توکیو حتی دارای محله‌ای به نام محله‌ی خرید است که در آنجا هر چیزی را که بتوانید تصور وجود دارد. این فروشگاه‌های بزرگ آن‌ها تنها محدود به لباس، کیف و کفش نیستند، بلکه بخش‌های بزرگی برای عرضه غذاهای عجیب و مجلل مانند شیرینی‌های فرانسوی، و وسایل حمام و خانه نیز دارند. این فروشگاه‌ها بسیار پرپیچ و خم هستند بنابراین آمادگی آن را داشته باشید که راه خودتان را گم کنید.

مادرید

مادرید با داشتن خیابان‌های سنگفرش شده، کافه‌های عجیب و جالب و افراد اسپانیایی مجلل، شهر زیبایی است. اما دانستن این نکته نیز جالب است که مادرید در رتبه‌ی جهانی برای اقلام لوکس عمومی، در رتبه سوم قرار گرفته است. منگو و زارا برندهای مشهوری اسپانیایی هستند، بنابراین شما می‌توانید اجناس آن‌ها را در اینجا با نصف قیمت، نسبت به جاهای دیگر دنیا خریداری کنید . مادرید خیابانی به نام گران ویا دارد ( به معنی خیابان بزرگ است) که خیابانی بی‌انتها پر از مغازه‌ها و کافه‌ها است. هر برندی را که بتوان تصور کنید می‌توانید در این خیابان پیدا کنید. اگر بیشتر به مراکز بزرگ خرید علاقه دارید، می‌توانید به ال کورته اینگلس یا محله ی سالامانکا بروید. و فراموش نکنید مردم اسپانیا هنوز فروشگاه‌های کوچک خود را دوست دارند بنابراین به یاد داشته باشید به بازار ارزان‌قیمت ال راسترو نیز سری بزنید تا از تخفیف‌های بزرگ برای اجناس اسپانیایی معتبر بهره‌مند شوید.

سان فرانسیسکو

سان فرانسیسکو به عنوان یک شهر بادخیز شناخته می‌شود. درحالی‌که در خیابان‌های شهر باد شدیدی می‌وزد و شما مجبورید تا شیک‌ترین روسری‌های خود را سر کنید، خرید کردن به سادگی فکر این باد را از سر شما خارج می‌کند . در جنوب شهر سان‌فرانسیسکو بزرگ‌ترین مجموعه فروشگاهی قرار دارد که ممکن است شما بتوانید به چشم ببینید . همه چیز از اچ اند ام (H&M ) گرفته تا ورساچه در اینجا وجود دارد. اگر به دنبال زیورآلات هستید، به چند خیابان بالاتر پیاده‌روی کنید تا به محله‌ی چینی‌ها برسید و در فرهنگ و خرید چینی غوطه ور شوید. اگر به دریا علاقه دارید، به بارانداز ماهیگیران (Fisherman’s Wharf) بروید که بهترین مکان برای استراحت، غذا خوردن و خرید است. شما می‌توانید بهترین بستنی را در آنجا پیدا کنید تا خرید اغراقی شما کامل شود. اگر شما چپ دست هستید، مغازه‌ای به نام " چپ‌ها " بهترین درمان برای شما است. این مغازه تمامی نیازهای افراد چپ دست را برآورده می‌کند و در بارانداز قرار دارد. و این یکی از چندین تجربه‌ی خرید منحصربه‌فرد است که در آنجا خواهید داشت.

دبی

دبی برای خود دنیایی است. دنیایی بسیار شیک برای افراد ثروتمند و قدرتمند. و البته به دلیل وجود تعداد زیادی از شیخ‌ها بسیار ثروتمند، وجود همچین مکانی ضروری به نظر می‌رسد. ثروتمندی در این مکان چیزی عادی است و این چیزی است که همه‌ی مغازه‌های دبی با آن پر شده‌اند. شما تقریباً می‌توانید هر چیزی که بخواهید را در میان این ریگ‌ها خریداری کنید . طلا در دبی فراوان است و به صورت انبوه به فروش می‌رسد. اجناس بسیار گران‌قیمت پرادا نیز در دبی به فروش می‌رسند. تعداد مراکز خرید در دبی بسیار زیاد است. همچنین بازارهای کوچک زیادی وجود دارند که کیف و کفش‌های زیبای محلی را به فروش می‌رسانند. شما می‌توانید برای دیدن مغازه‌های چشمگیری که کالاهایی برای هر جنسیت دارند، به ابوظبی سفر کنید.

میلان

میلان یک مقصد عالی برای خرید است و جست‌وجو به دنبال کالاهای مد روز، یکی از کارهای متداول در خیابان‌های میلان است. بنابراین شیک‌ترین کت خود را بپوشید و به گزینشی‌ترین فروشگاه قدم گذاشته و مراقب چشم همیشه هوشیار پلیس باشید. شما می‌توانید به فروشگاه چهارگوش طلایی (Golden Quadrilateral) که تمام برندهای سطح بالا در آن وجود دارد رفته و در شیرینی‌پزی‌های دوست‌داشتنی و خانوادگی چیزی بخورید و به لباسی که دیگران پوشیده‌اند و وسایلی که حمل می‌کنند نگاه کنید.

لندن

لندن ممکن است به دلیل آب و هوای خیلی بد و مردم پرافاده خود، مکانی غیر جذاب به نظر برسد، اما اجازه ندهید که این موارد به برنامه‌های شما برای خرید در آنجا آسیبی وارد کند. مردم لندن بسیار شیک و مد روز هستند و شما می‌توانید از آن‌ها راهنمایی‌های مفیدی گرفته و از مغازه‌های آن‌ها برای کمد خود مجموعه‌ای از لباس‌های مد روز تهیه کنید. سوار مترو شده و در ایستگاه پل شوالیه‌ها (Knightsbridge) پیاده شوید و به فروشگاه مشهور هارودز Harrods بروید. شما می‌توانید به هر خیابان دیگری در لندن که معماری زیبایی دارد رفته و باز هم مغازه‌هایی را پیدا کنید که خرده‌ریز و وسایل زینتی مورد نیاز خود را از آن‌ها خریداری کنید.

پاریس

پاریس، شهر عشق، به وضوح علاقه‌ی ما برای خرید را بیان می‌کند. شانزلیزه یکی از مشهورترین خیابان‌های دنیاست که قیمت ملک در آنجا از همه جا بیشتر است. زمانی که در خیابان‌های آن که درختان شاه بلوط در دو سمت آن کاشته شده قدم می‌زنید، می‌بینید که حس لوکس و با کلاس بودن شما را فراگرفته است. پاریس جایی است که هر فرد طرف‌دار مد دوست دارد در آنجا باشد.

نیویورک

تمامی روزنامه‌های مد معمولاً در نیویورک کار خود را شروع می‌کنند. این شهر دارای خیابانی است که خیابان مد نامیده می‌شود. این خیابان که از برندهای شیک گرفته تا بوتیک‌های لوکس در آن وجود دارد، بهشت افراد علاقه‌مند به خرید است. مواظب باشید همه‌ی پس انداز مالی خود را در نیویورک خالی نکنید.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:37
توسط سینا | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت

کره زمین از نظرآب و هوا بسیار متنوع است.جایی معتدل جایی گرم و سوزان و جایی سرد و یخبندان، ما اکنون گرم ترین نقاط و کشورها را به شما معرفی می کنیم.از این که در تمام طول روز قطرات عرق از پشت و پیشانی‌تان می‌چکد و دائماً مجبورید خودتان را در وان آب سرد غوطه‌ور کنید خسته شده‌اید؟ وقتی دیگران نزدیکتر از نیم متری شما قرار می‌گیرند، خلقتان تنگ می‌شود؟ چیزی که توصیف کردم یک تابستان بسیار گرم و جهنمی است. اگر چه در کشورهای سرد، تابستان یک موهبت است اما برای کشورهایی که سردترین شب ها به حدود 17 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، تابستان می‌تواند واقعاً جهنم باشد. اما این فقط تابستان است و می‌گذرد، مگر نه؟ تصور کنید کشوری هیچ فصلی به جز تابستان نداشته باشد. تابستان ابدی شاید برای شما یک کابوس باشد، اما کشورهایی وجود دارند که دمای آن‌ها تقریباً در تمام طول سال بالا است و میتوان
لقب داغ‌ترین کشورهای دنیا را به آن‌ها داد. بالاترین دما در سرتاسر دنیا، دائماً در این کشورها ثبت می‌شود. در اینجا با ده کشور داغ دنیا بر اساس دمای متوسط روزانه و دمای حداکثری، آشنا شوید:


مکزیک | Mexico
به خاطر فیلم‌های هالیوودی زیادی که دیده‌ایم، مکزیک را به عنوان سرزمینی خشک و خطرناک می‌شناسیم و متأسفانه تقریباً همین طور نیز هست. این کشور امریکای مرکزی که به سواحل، غذا، فرهنگ و میراث غنی‌اش می‌بالد، دماهای بالایی در تمام طول سال به خود می‌بیند. مکزیک پوشیده از علف‌زارهای خشک است. در گرم‌ترین روزهای تابستان، دما تا 50 درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. البته مردم مکزیک برای خنک شدن راهکارهایی مثل سواحل و نوشیدنی‌های خنک دارند. مردم از کشورهای سرد به مکزیک می‌آیند تا از گرمای تابستان لذت ببرند. سواحل مکزیک که با ماسه سفید و آب کاملاً شفاف مشهور است، در تابستان مملو از افرادی است که می‌خواهند از شر گرما خلاص شوند.

سومالیسومالی ممکن است یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا نباشد، اما یکی از داغ‌ترین کشورها در دنیا است. سومالی در شاخ آفریقا که در شمال شرق آفریقا قرار دارد، واقع شده است و در کل سال در آن باران نمی‌بارد، یا به مقدار بسیار کمی می‌بارد. دمای متوسط آن تا 50 درجه سانتی‌گراد بالا می رود. مردم این کشور به دلیل فقدان آبیاری و در نتیجه عدم رویش هیچ محصول غذایی، در مرز شدید گرسنگی قرار دارند. به علت همین فقدان تسهیلات آبیاری، قحطی و خشک سالی‌های شدید در این کشور وجود داشته است.

هند | India
کوه‌های شکوهمند هیمالیا در ناحیه شمال و شمال شرق هند، بادهای داغ اقیانوس هند را که دمای متوسط این شبه‌قاره را افزایش می‌دهد، متوقف نمی‌کنند. دمای هند در تابستان‌ها، در بخش‌های مرکزی، غربی و جنوبی کشور، به متوسط 50 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. با این حال زمستان‌ها در هند مساعد هستند. در این کشور بارندگی و زمستان خوب وجود دارد، بنابراین تابستان‌ها موقتی هستند. اگر چه در نواحی ساحلی هند مانند کرالا و گوار هوا کاملاً گرم است، اما این مناطق در زمستان‌ها مورد توجه گردشگران زیادی قرار می‌گیرد .

سودان | Sudanبا فیلم‌هایی که دیده‌ایم میدانیم کشورهای آفریقایی سرزمین‌های بیابانی یا علف‌زارهای خشک هستند. سودان که کشوری است که در ناحیه شمال آفریقا واقع شده است ، از همین سرزمین‌ها به شمار می‌رود . سودان با داشتن متوسط دمای 52 درجه سانتی‌گراد، یکی از گرم و خشک‌ترین کشورهای دنیا است. کویر زایی مشکل اصلی در این کشور است که به علت دمای رو به افزایش آن می‌باشد . امروزه کشور سودان با قحطی‌ها و خشک‌سالی‌های شدید مواجه شده و زندگی بسیاری از انسان‌ها، حیوانات و گیاهان در خطر قرار گرفته است . در این کشور تقریباً هیچ بارندگی وجود ندارد.

عمان | Omanعمان از کشورهای عربی است که به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا شناخته می‌شود اما یکی از داغ‌ترین کشورهای دنیا نیز هست. تقریباً 5 تا 6 ماه در سال، دمای عمان به حدود 50 تا 53 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. چون این کشور ثروتمند است تسهیلات زیادی در اختیار مردم قرار داده تا با چنین گرمایی مقابله کنند، مثلاً اتوبوس‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، قطارها و غیره همه به سیستم سرمایشی مجهز هستند. مقداری بارندگی در سال در عمان وجود دارد، اما آن هم تنها در نواحی محدود کوهستانی عمان مانند کوه‌های ظفار (Dhofar) اتفاق می‌افتد.

ایران | Iranبسیاری از کشورها آب و هوایی دارند که در زمستان‌ها بسیار سرد و در تابستان‌ها بسیار گرم است. ایران یکی از این کشورها است که در خاورمیانه قرار گرفته است. ناحیه شمال ایران که با کوهستان‌ها احاطه شده است، معمولاً خنک بوده و دما در آن‌، از 29 درجه سانتی‌گراد در تابستان‌ها تجاوز نمی‌کند، اما بخش‌های جنوبی ایران بسیار گرم است. دما در این مناطق تا 50 درجه سانتی‌گراد نیز افزایش می‌یابد و دمای 40 تا 45 درجه در تابستان این نواحی طبیعی است. قسمت‌های بزرگی از ایران بسیار خشک و لم یزرع است، بنابراین برخی از مردم برای زندگی روزمره در تابستان‌ها متحمل برخی مشکلات می شوند.

عراق | Iraqکشور جنگ‌زده عراق با مشکلات زیادی به جز جنگ مواجه است و یکی از بزرگ‌ترین مشکلات، گرما است. این کشور خاور میانه‌ای، با تابستان‌هایی رو به رو است که دمای بالاتر از 48 درجه تا تقریباً 54 درجه در آن طبیعی است . دمای عمومی در بیشتر بخش‌های سال نیز بالای 40 درجه باقی می‌ماند. همانند ایران، نواحی شمالی این کشور نیز کوهستانی است و در زمستان برف می‌بارد، اما در بقیه کشور بدون وقفه تابستان است.

عربستان سعودی | Saudi Arabiaعربستان سعودی به دلیل داشتن گستره پهناور بیابان‌ها و سبک زندگی ثروتمند و راحت، شبیه هیچ کشور دیگری نیست. عربستان یکی از داغ‌ترین کشورها و درعین‌حال یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است. پادشاهی عربستان برای شهروندان تسهیلات رفاهی برای دور ماندن از گرما فراهم کرده است. دماهای شدیداً بالا در عربستان ثبت شده و دمای متوسط در تابستان می‌تواند تا 54 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد. این کشور اکثراً از بیابان‌های عربی تشکیل‌شده که آن را برای کشاورزی خشک و بی‌استفاده می‌سازد.

لیبی | Libyaبه داغ‌ترین کشور دنیا خوش‌آمدید: لیبی. دما در لیبی به قدری بالا است که بیماری یا تاول‌های پوستی ناشی از گرما ، در آن طبیعی است. رکورد بالاترین دمایی که تا کنون در دنیا ثبت شده به لیبی تعلق دارد. در سال 1922 دما به 57.8 درجه سانتی‌گراد رسید. در چنین دمایی کسی قادر نیست به سادگی زندگی کند. بیابان لیبی بیش‌ترین خشکی این کشور را تشکیل می‌دهد و خشک و بی‌آب و علف است.

الجزایر | Algeriaداغ‌ترین کشورها و کشورهای آفریقایی، در ذهن بسیاری از افراد با هم یکی هستند و الجزایر (کشوری در شمال افریقا) نیز از این قاعده مستثنا نیست. به خاطر بیابان‌ها، دما در این کشور در طول سال بالا است. در برخی از نواحی این کشور کوه‌های پوشیده از برف وجود دارند اما اکثراً این کشور از بیابان‌ها تشکیل‌شده که وسعت زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. متوسط دما حدود 50 تا 53 درجه سانتی‌گراد است و گرم‌ترین دماها در ناحیه صالح (Salah) ثبت شده است. نواحی ساحلی از بارش باران بهره می‌برد اما نواحی مرکزی بسیار خشک است.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:32
توسط سینا | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت

دوقلوی بهم چسبیده استثنایی با ۲ چهره و یک بدن!
این دوقلوها که دنیای پزشکی را به تعجب وا داشت ،این دوقلو دختر هستند و دارای یک بدن و دو صورت هستند با عمل سزارین به دنیا امده اند،نام اختلال این دو نوزاد diprosopus می باشد

به دنیا آمدن دوقلوی استثنایی و دچار اختلال در تولد به شدت در جهان زیاد شده و این بار نوبت کشور استرالیا شد که صاحب یکی از دوقلوهای غیرعادی در جهان شده است.

دوقلوهای به هم چسبیده استرالیایی با وجود هشدارهای پزشکان به والدین آنها همچنان زنده هستند و پزشکان در تلاش برای تثبیت وضعیت تنفس و تغذیه آنها به صورت روزانه هستند.گفتنی است، این دو نوزاد دارای یک بدن واحد و دو چهره بهم چسبیده شده با دو مغزی کاملا متفاوت هستند و نام بیماری آنها اختلال diprosopus می‌باشد که تنها تاکنون ۳۵ نفر در دنیا به آن مبتلا بوده‌اند و هیچ کدام برای مدت طولانی زنده نمانده‌اند.
این دو نوزاد که دختر هستند به شدت مورد علاقه والدین خود هستند و با وجود آگاهی والدینشان در دوران بارداری در هفته ۱۹هم به ابتلای آنها به این اختلال پیچیده باز هم والدین خواستار ادامه بارداری و در نهایت به دنیا آمدن نوزادان شدند.
در حال حاضر این دو نوزاد بدون استفاده از دستگاههای کمکی به راحتی تنفس می‌کنند و والدین آنها امیدوار به زنده ماندن و بزرگ شدن آنها هستند.

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:28
توسط سینا | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت

مدت ها بحث تغییر نرخ سود بانکی در محافل خبری مطرح می شد خیلی ها امید به تغییر آن داشتند امیدی که درست یک روز پیش از آغازت تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی به یاس بدل شد. به گزارش آلامتو به نقل از بانکی ، ماجرا از این قرار است که طبق قانون نرخ سود سپرده های بانک ها می بایست متناسب با تورم تنظیم شود امری که مدت هاست نادیده گرفته شده و باعث فرار سرمایه ها از حساب های بانکی به ویژه سرمایه گذاری شده است. در جلسه ۲۱ آبان شورای پول و اعتبار ضمن تاکید بر لزوم مهار تورم، با هدف ثبات بخشی به اقتصاد و احیای رشد اقتصادی در کشور، مقرر کرد وضعیت کنونی نرخ*های سود بانکی ادامه یابد. در همین جلسه تصویب شد که دولت مجاز شود تا در مواقع لزوم مبادرت به انتشار اوراق مشارکت نماید. شنیده ها حکایت از این دارد که نرخ این اوراق تغییر خواهد کرد. ولی اله سیف گفته بود: جهت*گیری کلی شورای پول و اعتبار عدم افزایش نرخ سود بانکی است اما ترمیم*هایی در ساختار محصولات بانکی باید انجام شود که یکی از آنها اصلاح نرخ سود اوراق مشارکت برای ایجاد تعادل در نرخ*های موجود سیستم بانکی است. سیف تصریح کرده بود: هم*اکنون نرخ سود سرمایه*گذاری بلند مدت بانک*ها بیش از ۲۰ درصد است و وقتی اوراق مشارکت منتشر می*شود جذابیتی ندارد؛ هدف ما از این اقدام ایجاد جذابیت و تعادل در نرخ*ها است و به همین دلیل این مسئله در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفت.
به گفته وی نرخ سود تعیین شده برای اوراق مشارکت مسلماً بیشتر از نرخ سود بانکی نخواهد بود زیرا اصل هدف ما تعدیل نرخ و ایجاد تعادل در نرخ محصولات بانکی است.
اینکه بانکها طبق قانون پولی و بانکی نمی توانند نرخ سود بیشتری از مصوبات شورای پول و اعتبار به سپرده گذاران بپردازند،موسسات اعتباری با استفاده از این خلاء قانونی می توانند سود های خود را رقابتی کنند.اکنون این موسسات سود روزشمار ۲۰ تا ۲۱ درصد و یکساله ۲۵ تا ۲۷ درصد را به مشتریان خود پرداخت کنند. این وضعیت موجب شده که بانکها از یک طرف با فشار تقاضا برای وام ارزان مواجه شوند و از سوی دیگر با پدیده مهاجرت پول درگیر باشند.وقتی نرخ تورم بالا و ۴۰ درصدی بر کشور حاکم باشد،بهترین راه برای کسب پول وام گرفتن از بانکهاست.
برای همین است که بانکها از ابتدای سال جاری خزانه های خود را سه قفله کرده اند و حتی در پرداخت وام با نرخ بهره ۳۰ تا ۳۲ درصدی نیز مدعی ضرر هستند.
اما موسسات اعتباری نه تنها این مشکل را ندارند بلکه به راحتی با تغییر نرخ سود مشتریان بانکها را به سمت خود می کشند.به نظر می رسد بانک مرکزی هم چاره ای در این باره ندارد و نمی تواند فشار بیشتری بر شبکه بانکی و موسسات اعتباری وارد کند.شاید جمع کردن پول توسط این موسسات از سطح جامعه بهتر از هدایت پول به بازارهایی چون ارز و سکه باشد.
با ثابت ماندن نرخ سود پیش بینی می شود که سپرده گذارانی که از این راه ارتزاق می کنند راه موسسات را برگزینند.اما پیش بینی دیگر نیز خرید اوراق مشارکت توسط مردم در شرایط فعلی باشد.اگر نرخ سود اوراق مشارکت مشابه بانکها شود و نرخ بازخرید این اوراق هم نرخ معقولی باشد،امید است که کاهش نقدینگی روند صعودی پیدا کند.
سیاست اوراق مشارکت در سال گذشته به دلیل نرخ سود پایین تر از بازار چندین بار شکست خورد و برای همین بانک مرکزی سعی کرده این نرخ را متناسب تر کند.
یکی دیگر از دلایلی که می تواند اوراق را مطلوب تر کند،ضامن شدن این ارواق در بانکها برای اخذ وام است.اکنون افرادی که اوراق مشارکت دارند می توانند با گرو گذاشتن آن از بانکها تسهیلات دریافت کنند.این موضوع بحث گشتن دنبال ضامن و پیدا کردن آن را حذف می کند.بانک نیز به دلیل نقد شوندگی اوراق تمایل به گرو گرفتن اوراق به جای افراد دارد.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:11
توسط سینا | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت

معنای نشان فروهر :
1- نیمه بالایی این نشان یک انسان است؛ پیرمردی به معنای پخته بودن، تجربه، کهن، راست قامت و پیر معلم.


2 - پیرمرد دست راست خود را به معنای عبادت و بندگی اهورامزدا خدای یگانه به سمت آسمان بلند کرده.


3 - در دست چپش حلقه عهد با اهورامزدا قرار دارد و نشان موظف بودن به پیمان با خدای یگانه است. (در قدیم زمانی که دو نفر با هم پیمانی می بستند، این حلقه را با دست چپ خود می گرفتند؛ کاری که امروزه همه جهانیان در هنگام عقد ازدواج حلقه یی را بر انگشت دست چپ خود می کنند. که طبق گفته ی برخی کارشناسان از همین نشان بر گرفته شده.).


4 - وجود دو بال به معنای پرواز به سوی آسمان و صعود به قله های مینویی است. بال به معنای نیروهای مثبت است که اگر انسان از آنها بهره بگیرد می تواند پیشرفت کند و به کمال برسد.


5 - هر بال از سه ردیف پر تشکیل شده که درجه بندی نکات مثبت است: هومت – هوخت – هورشت (پندار نیک – گفتار نیک – کردار نیک). با این نکات مثبت است که انسان می تواند به اوج برسد.


6 - حلقه میان تنه به معنای کره خاکی و گردش روزگار است (شاید نشانه ای از آگاه بودند ایرانیان آن زمان به گرد بودن کره زمین هم باشد )؛ و همچنین یک دوره عمر انسان که می بایست طی شود ، که انسان باید در این گردونه راهی را برگزیند که در مسیر رسیدن به خدا ، پیشرفت و بالندگی در زندگی قرار گیرد.


7 - دم این پرنده نیز از سه ردیف پَر تشکیل شده که درجه بندی نکات منفی است: دژمت – دژوخت – دژورشت (پندار بد – گفتار بد – کردار بد). انسان با نکات منفی به دنیا می آید، ولی یک انسان الگو می بایست تمامی نیرو های منفی را مهار کرده و تحت کنترل خود بگیرد تا همانند یک دم پرنده برای پرواز از آنها استفاده کند (یک پرنده بدون دم نمی تواند پرواز کند!).


8 - دو نوار دو طرف نماد به معنای دو نیروی سپنتا مینو (مثبت) و انگره مینو (منفی(اهرمن مینو)) که همواره انسان با این دو قطب به دنیا می آید و میان این دو قطب درگیر است.

امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 17:06
توسط سینا | تعداد بازديد : 25 | لينك ثابت

تاريخچه پيدايش کاريکاتور
گفته شده هنر کاريکاتور خيلي پيش از پيدايش روزنامه نگاري و حتي اختراع ِ صنعت چاپ در دنيا رواج داشته و در واقع عمري به درازاي تاريخ مکتوب انسان دارد. قرنها پيش از اين که اصطلاحات کاريکاتور ، کارتون ( يا هر عنواني که در زبانهاي مختلف به آن داده شده ) ابداع گردد، اين هنر در عصر باستان شناخته شده و رواج داشته است.


اولين کاريکاتورهايي که در آنها مسائل سياسي و اجتماعي مطرح شد ، در حفاريهاي شهر پمپي به دست آمده که تقريبا 1900 سال پيش در زير گدازه هاي آتشفشاني پنهان بود.اين کاريکاتورها بر روي ستونهاي سنگي کنده شده بود و در معرض ديد همگان قرار داده مي شد.
در قرن اخيرگرچه در نقاشيهاي نقاشان بزرگ قرن 16 ميلادي ، از قبيل «هولباين» و «بروگل » نقشهاي کاريکاتور فراوان به چشم مي خورد، اما سُنت کاريکاتور سازي که اساس آن تاکيد بر جنبه هاي خنده آور اشخاص، موضوع کاريکاتور است ، در قرن 17 ميلادي به دست "کاراچي" در ايتاليا پايه گذاري شد.

کاريکاتور,تاريخچه کاريکاتور,معروفترين کاريکاتوريست ها"آگوستينو کاراچي" نقاش ايتاليايي اولين هنرمندي بود که براي سرگرمي خود و دوستانش از چهره ي انسانهاي واقعي ، تصاوير کميک مي کشيد. کساني که از کارگاه او ديدن مي کردند ، سوژه هاي تصاوير وي مي شدند. اين بازديد کنندگان چهره ي خود را به صورت سگ ، خوک ، قاطر و يا حتي پارچ آب و قرص نان مي ديدند .واژه کاريکاتور برگرفته از نام "کاراچي " نقاش نيست و از کلمه ايتاليايي "کاريکار" به معني "انباشتن" (اغراق در جزئيات ) ساخت شده است . پس از "کاراچي" ، نقاشان ايتاليايي متعددي اين شيوه – کاريکاتور – را برگزيدند. يکي از آنان «پي يرگتسي» (1674-1755) بود . تصاوير وي ملايم ، جالب و هوشمندانه بود.

کاريکاتور,تاريخچه کاريکاتور,معروفترين کاريکاتوريست هاپس از آن ، هنرمندان ديگري نيز به کاريکاتور روي آوردند. معروفترين اينان در قرن 18 نقاش انگليسي "ويليام هوگراث " بود (1764-1697) هوگراث نمي خواست به عنوان يک کاريکاتوريست شناخته شود. در حقيقت کارهاي وي بسيار جدي تر از کاريکاتورهايي بود که پيش از آن کشيده شده بود . در طرح ها و نقاشي ها وي تمام چيزهاي شيطاني و احمقانه در انگلستان آن زمان نشان داده شده است . او به ندرت چهره ي واقعي مردم را مي کشيد ، اما شخصيتها در تصاوير وي شامل آدمهاي خوب و بد ، مستها ، مردان و زنان مد پرست هستند.
"هوگراث" هنرمندي بزرگ بود و نشان داد که يک کاريکاتور تا چه اندازه مي تواند پرمعنا باشد . ديگر هنرمندان انگليسي براي نمايش زشتي و حماقت بويژه در سياست از شيوه ي "هوگراث " پيروي کردند.

کاريکاتور,تاريخچه کاريکاتور,معروفترين کاريکاتوريست هانامدار ترين اين هنرمندان توماس رولندسون (1827-1756) جيمز گيلري (1815-1757) و جرج کرويک شانک (1878-1792) بودند. آنها همه چيز را ، از مدلهاي مختلف کلاه گرفته تا سياستمداران مشهور ، به مسخره مي گرفتند و مورد حملات شديد خود قرار مي دادند. اين تصاوير با شيوه ي خشونت آميز و زننده ي خود ، همان اثري را داشتند که امروز کاريکاتورها در روزنامه ها دارند و حاکي از نگرش اين هنرمندان در طول چهل سال (1780 تا 1820 ) به اتفاقات آن روزگارند.

کاريکاتور,تاريخچه کاريکاتور,معروفترين کاريکاتوريست هادر سال 1830 هنرمند و ناشر فرانسوي «شارل فيليپون» (62-1802) روزنامه اي ارزان قيمت و مصور منتشر کرد که به کاريکاتور اختصاص داشت. اين نشريه که «لاکاريکاتور» ناميده مي شد چنان با استقبال روبرو شد که دو سال بعد فيليپون را مصمم به انتشار روزنامه اي ديگر به نام «لاشاريواري » نمود.هر دو روزنامه در مبارزه شديد با دولت وقت ، چنان سر و صدايي ايجاد کردند که چندين بار از ارائه کار بازداشته شدند. يکي از نقاشان برجسته اي که در اين روزنامه مشغول به کار بود يعني «انوره دوميه» (79 – 1808) به خاطر تصويري که از پادشاه لويي فيليپ کشيده بود و او را در حال بلعيدن کيسه هاي پول نشان مي داد به شش ماه حبس محکوم شد.
در انگلستان نيز مجله اي با نام «مشت» در سال 1841 تاسيس شد . تصاوير اين نشريه جديت کمتري داشتند و بر خلاف همتاي فرانسوي خود ، بيشتر بر طنزي لطيف و ملايم تکيه داشت.


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت 16:39
توسط سینا | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» *(میم مثل مرد)* (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۶)
» موفقیت در هر سنی چه معنی می دهد؟+++++++++++ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۴)
» اتفاق جالب در سونوگرافی از زن باردار (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۱)
» شش ماه زندگی یک دختر با ببر (+عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۸)
» دانستنی جالب و طنز (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۵)
» اسم شما چه رنگیه ؟ (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲)
» اولین عکس فضایی که از زمین گرفته شد بود! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹)
» کشور کوچکی که اینترنت ان در رده سوم جهان است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۶)
» هی باتوام دختر خانمی که.. (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳)
» گوسفندی که به سگ گله تبدیل شده است (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰)
» رستورانی که تماما با اسکناس تزئین شده است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۷)
» مدل موی پیرمردی؛ مخصوص کودکان بی ادب!!! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳)
» زن 28 ساله ای که بخاطر درد شکمش را پاره کرد و بچه اش را بیرون آورد! + عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰)
» معماي فشنگ هاي شكارچي (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷)
» واقعا منو تحت تاثیر قرار داد (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵)
» این مرد عجیب ترین اعتیاد دنیا را دارد (عکس) (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱)
» این ماده شفاف از فولاد مقاومتر است+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸)
» ساط کبابخوری در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان! +عکس (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۵)
» حمایت عاطفی افراد مبتلا به آلزایمر بسیار مهم است (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۳)
» سریعترین قطار جهان رکورد روی ریل را شکست+تصاویر (شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰)
نويسندگان
» سینا (869)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 48
» بازديد ديرور : 127
» بازديد ماه گذشته : 448
» بازديد سال گذشته : 29504
» كل بازديد : 50446

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 869
» مجموع نظرات : 2
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.201.11.222
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
تبلیغات متنی
خريد بک لینک در تمام وبلاگها
home automation in los angeles
خرید فیلم و سریال
Barabas Ropa de hombre
Hookah Shisha Tobacco